Skocz do zawartości

Mój pierwszy model(Easy star)-proszę o porady


PITREK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam mam pytanie, który z tych silników:

1- http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5666

2- http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5667

byłby lepszy do Easy Stara??? A może polecilibyście mi jakiś inny silnik. Dodam tylko że mam regulator do bezszczotek 18A(Tower Pro) i jeżeli padła by jakaś inna propozycja silnika, to żeby ten regulator, który mam był wystarczający, ponieważ nie mam teraz środków, aby inwestować w jakiś mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poz. 2.

A może polecilibyście mi jakiś inny silnik.

Byśmy. Jest gdzieś na Forum przeróbka na wysokoobrotowego inrunnera montowanego w obudowie oryginalnego silnika szczotkowego. Bardzo ciekawa opcja, ale poszukać musisz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam w moim ES był silnik 400 ale na 7,2 V zamiast tego z zestawu na 6V + akumulator LiPo 11,1V (3s) 1800mAh o wadze 134g. W tej konfiguracji model latał naprawdę przyzwoicie i nie trzeba było go dodatkowo doważać. Warto też wkleić niewysoką ściankę z EPP lub umieścić piankę między akumulatorem a resztą wyposażenia, u mnie przy kretach bardzo sie sprawdziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam

jako że nie chcę zakłądać nowego tematu to odkopię ten nieco stary:)

 

Lotnictwem interesuje się już od dawna.. ale jeszcze jak dotąd samoloty rc nigdy nie przyszły mi do głow, lecz niedawno kolega pokazał mi filmik z f-16 thunderbird w skali 1:6 i się zakochałem w tym. Uznałem że jest to dla mnie idealne hobby

 

więc teraz myślę nad kupnem nowego motoszybowca (gdyż podobno na nich się najlepiej uczy latać) na początku myślałem nad sky lady II lecz z tego co przeczytałem nie jest to najlepszy model do nauki;) Ci którzy go mieli jako pierwszego szybko się zniechęcali ponieważ Lady nie wybaczała błędów i psuło się cos przy każdym locie ;)

 

więc przejrzałęm temat głębiej i pewien uzytkownik zasugerował Easy Stara jako idealny model na początki latania

http://www.modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=97

jak widać kosztuje 300zł bez wyposażenia

zastanawiam się teraz ile kosztować będzie całe to wyposażenie gdyż nie chciałbym przekroczyć kwoty 500zł (ale jesli to będzie konieczne nie będę miał wyjścia ;) )

 

teraz mam taką prośbę do Was profesjonalnych modelarzy

czy moglibyście mi wypisać co dokłądnie będe do tego potrzebował ( najlepiej z linkami)

i z orientacyjną ceną ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.