Skocz do zawartości

Spitfire z DeAgostini


Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację. Właściwie po przeanalizowaniu wszystkiego na zimno już po gorączce oblotu doszedłem do wniosku, że zostawię ten zestaw jaki jest. Moje "niezadowolenie" z silnika wynikało z faktu, że dłuższy czas latałem modelami akrobacyjnymi mającymi duży nadmiar mocy i pierwszy lot Spitfire był sporą odmianą. Trzeba pamiętać że to warbird, który ma latać jak samolot, a nie akrobat 3D co wisi na śmigle jak helikopter :). Tak więc silnik zostaje ten sam. Zastanawiam się jedynie nad mocniejszym regulatorem. Jak widać na filmie, silnik osiąga duże obroty dopiero jak model nabierze prędkości i śmigło nie generuje już takiego oporu. Podejrzewam, że regulator 60A przy starcie pracuje już na maksymalnym obciążeniu i nie zawsze chce dać tyle prądu co silnik potrzebuje, stąd te "falowanie" obrotów.



co do nowej edycji to zwrocilem uwage ze tym razem smiglo jest 2 platowe

Widocznie przed wypuszczeniem drugiej edycji, czytali moją relację z budowy :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj wykonałem kolejne dwa loty Spitfire i jestem coraz bardziej zadowolony z modelu. Jest stabilny w każdym przedziale prędkości, miękko reaguje na stery, lot plecowy mimo niesymetrycznego profilu skrzydła jest bezproblemowy. Model nie ma tendencji do wpadania w korkociąg i walenia się na skrzydło przy niskich prędkościach. Zakręty wykonuje bez ześlizgów. Jedynie lotki są moim zdaniem trochę za małe bo mimo dość dużych wychyleń, prędkość obrotu jest niezadowalająca (a może to tylko moje subiektywne odczucie).

post-2918-0-46665000-1409332237_thumb.jpg

post-2918-0-39928100-1409332249_thumb.jpg

post-2918-0-61996800-1409332258_thumb.jpg

post-2918-0-28810600-1409332269_thumb.jpg

post-2918-0-28602700-1409332278_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Cześć,

to jest dla Kesto, albo ktoś inny, kto może pomóc. Po pierwsze przepraszam mój polski, google translate tylko działa tak dobrze. Mój angielski jest językiem ojczystym. Więc witam z kolegów RC pilot.

Mój przyjaciel, dał mi ten samolot na budowę. ale brakuje kwestiom 1 do 16. ten samolot będzie dla mnie. jako że nie może latać, lub ma jakieś doświadczenia modelu budynku.

Zauważyłem Kesto masz zestaw planów papieru w dwóch pierwszych zdjęć. Czy jest szansa, mogę dostać kopię tych, proszę. byłoby to dla mnie ogromna pomoc, a ja naprawdę nie może sobie pozwolić na zakup kwestie off ebay, ale jeśli jeszcze kopię tych planów, mogę zbudować kadłub, następnie kontynuować gdzie zaczyna magazyn.

 

dziękuję

 

z wyrazami szacunku

 

Tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thank you Robertus. I do not wish to casue issues with me writing in english. but if you are ok, it would be easier for me. 

 

I am hoping that Kesto can help me, as my only other option, is to buy another spitfire plan, and try change it to make the Deagostini wings fit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i have all the wing parts, i do not have the main fuselage parts or plans. 

 

i am missing issues 1 - 16. they are for the main construction of the body. 

(page 1 of this thread, in the back ground of the first few pictures - those plans are what i need :) )

 

I know who you are now Roburtus, you are on another forum, @RC Groups. you have done some amazing builds. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tony.

Zrobię ksero potrzebnych elementów z zestawu 1-16 oraz plany do montażu kadłuba. Mam nadzieję, że poradzisz sobie ze złożeniem modelu w całość.

Jak będzie gotowy, mam nadzieję że pokażesz zdjęcia.

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.