Skocz do zawartości

HK Extra 300 .10e 3D ARF z UH :)


tikicaca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mają tani baterie,serwa ,motorki, czego się u..... że musisz tam kupić model???

 

Owszem mam jeta z tego sklepu i poza walniętym lipolem (nie wyrabia prądowo) lata całkiem nieźle.

 

Ale nie zmienia to faktu ,że ta niska cena i i ładne zdjęcie to niestety wszystko co te modele sobą prezentują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. nie chce mi się nimi latać

- zapomniałeś dodać, bo po co ulatniać coś co nie lata ??? 8)

 

Skoro się tak na niego upierasz to zapraszam do mnie po odbiór mojego jaka ,drobna naprawa i masz model do lotu. (znaczy się do kołowania ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie są takie złe i da się nimi latać

To kup i nie marudź. Zadajesz to samo pytanie w kilku tematach i liczysz na cudowną zmianę opinii o tych modelach.

Ja znam Su-31 z UH i potwierdzę, podobnie jak Kaper i inni, że są to ciężkie, szybkie i raczej mało przyjemne w pilotażu samolociki, badziej do akrobacji niż 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że z wysyłką do Polski cena za niego wyniesie Cię w granicach 90 - 100 USD (zależy czy jesteś Platinum czy Gold Member).

Niech Ci się trafi jeszcze pech, że paczka przejdzie przez UC i dowalą Ci VAT 22%.

Wówczas masz już ok. 120 USD za całość, czyli więcej niż wydałbyś w Polsce na kit Extrima3D razem z folią.

A dodawać nie trzeba, że rodzimy produkt jest o niebo lepszy.

Ja się boleśnie sam przekonałem o tym. Kupiłem takie g..... i stwierdzam, że był to krok w stecz, niż do przodu. Teraz czekam na Extrima i jestem święcie przekonany, że podzielę opinie chyba już setek modelarzy w kraju, którzy go posiadają lub posiadali.

 

Teraz porównaj sobie ten powyższy fakt z ilością modelarzy w 100% zadowolonych z tychże cegłolotów z HobbyCity.

Ja, przynajmniej, nie znam żadnego. Owszem, obiegowa opinia jest taka, że model jest OK dla wytrawnego modelarza i nadaje się do latania i kręcenia podstawowych akrobacji. I ... tylko do tego.

 

Widziałem, że dotychczas (przynajmniej w czasie twojej widocznej "działalności" na tym forum) przerobiłeś chyba tylko jeden model akrobacyjny : Extrę 400 Speed. Moim zdaniem, z tym modelem z HC nie poradzisz jeszcze sobie. Jest on większy, cięższy od tamtego. Zdecydowanie szybszy (co już było wspominane parę razy) oraz trudny w lądowaniu (wymagane jest również szybkie i w porównaniu do innych modeli tej klasy dużo dłuższe podejście do lądowania).

 

Ale cóż. To jest Twój wybór za twoją kasę. Większość z nas Ci go odradza, ale zrobisz co uważasz.

Daj znać jedynie potem jak już go kupisz , jak ci poszło.

Życzę Ci jak najlepiej, chociaż w głębi duszy czuję, że będziesz kolejnym zawiedzonym użytkownikiem tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście macie rację.

Ale zapytam jeszcze o jedną rzecz.

Mianowicie czy ten model też jest zły?

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5285&Product_Name=HK_PC-9_Trainer_EP_ARF

 

Widziałem, że dotychczas (przynajmniej w czasie twojej widocznej "działalności" na tym forum) przerobiłeś chyba tylko jeden model akrobacyjny : Extrę 400 Speed

Zrobiłem jeszcze kilka różnych modeli lecz nie opisywałem ich na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście macie rację.

Ale zapytam jeszcze o jedną rzecz.

Mianowicie czy ten model też jest zły?

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5285&Product_Name=HK_PC-9_Trainer_EP_ARF

 

To jest praktycznie dokładnie to samo co pozostałe modele oferowane przez nich w tym przedziale cenowym/wielkościowym o których tu obecnie dyskutujemy.

Porównaj sobie podstawowe parametry i wagę konstrukcji.

 

Zrobiłem jeszcze kilka różnych modeli lecz nie opisywałem ich na forum.

 

Dlatego też napisałem, że swoje spostrzeżenia wysnułem na podstawie "twojej widocznej "działalności" na tym forum".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku masz racje , ale zdjęcie wagi też by sporo dało.

A tak zamiast przyjemnego lotu jest walka z modelem.

Tak dla porównania skrzydło od Katany jest o 8 gram cięższe od skrzydła mojego Yaka.

Siadłem sobie i szybko policzyłem

Skrzydła Yaka łącznie to kwadrat o wymiarach 52x42cm

A skrzydła Katany łącznie to kwadrat 55x56cm +spływy przy kadłubie.

(nie pamiętam jak to się fachowo nazywa )

 

W cyfrach to tak nie duża różnica ,ale jak się policzy powierzchnię, to powierzchnia obu skrzydeł :

Yaka 0,2340m2

Katna 0,3100m2

czyli prawie o 1/3 więcej przy różnicy wagowej 16-18 gram!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.