Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sky Surfer 1400

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#81 d2f

d2f
  • Modelarz
  • 289 postów
  • SkądRadzyń Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 11 kwiecień 2018 - 20:30

A u mnie w YiSky siedzi pomarańczowe śmigło dronowe 6 cali, minimalnie docięte, 3-łopatowe. Model dostał niezłego kopa, mimo stockowego silnika.

• 0

#82 madrian

madrian
  • Modelarz
  • 2003 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Adrian

Napisano 13 kwiecień 2018 - 00:21

Pytanie jaki skok ma to śmigło?

Generalnie, im więcej łopat ma śmigło, tym gorszą ma sprawność.

Najlepsze są śmigła jednołopatowe, stosowane czasami w modelach na uwięzi.

Potem, tradycyjne śmigła dwułopatowe.

Śmigła więcej niż dwułopatowe, stosuje się tam, gdzie mamy do przeniesienia sporą moc, ale nie mamy już możliwości takiego powiększenia śmigła, by zachowywało sprawność. 

Głównie chodzi tu o maksymalną prędkość końcówek śmigła.

Wówczas jest sens stosowania wielołopatowych śmigieł, bo mniejszą sprawność rekompensujemy dużą mocą napędu.

Czasem też stosuje się takie śmigła ze względów wizualnych, bo np. takie śmigło miał oryginalny samolot. Taki P-51D wyglądałby głupio z dwułopatowym śmigłem. Zatem założymy takie jakie miał oryginał, nawet kosztem gorszych osiągów modelu.

Należy też pamiętać, że różna jest jakość śmigieł o tych samych parametrach, ale różnych producentów lub serii.

Odwzorowanie profilu, dokładność wykonania, wyważenie, materiały.

Czasem lepsze osiągi uzyskamy stosując takie śmigło jakie jest przewidziane dla danego napędu, ale po prostu lepszej jakości. Sztywniejsze, dokładniejsze, lepiej wyważone.

Jeżeli nie zmieniłeś silnika, ani średnicy śmigła, ale tylko zwiększyłeś ilość łopat, to mogłeś po prostu przeciążyć silnik.

Uzyskujesz większą moc wyjściową, ale kosztem większych prądów, czasu pracy napędu, czy żywotności silnika.

W dronach często też stosuje się śmigła wiełopatowe ze względów czysto marketingowych. Po prostu niezorientowany klient, wybierze taki model, w którym wydaje mu się, że otrzymuje więcej.

Nie mają tu znaczenia osiągi i sprawność, a wyłącznie to, że taki dron wydaje się atrakcyjniejszy wizualnie i lepiej wyposażony.

Właśnie dlatego klient go kupuje, bo wygląda jak by miał "czegoś" więcej. 

Coś jak wsadzenia alufelg do starego samochodu przy sprzedaży. 

Wyróżnia się wizualnie na tle swojej konkurencji, choć nie ma to przeniesienia na sprawność samochodu.

Do tego czasem występuje efekt placebo - coś zmieniłem, coś kupiłem - wydaje mi się lepsze, bo moje.

Mierzyłeś np. parametry pracy silnika? 

Stwierdzenie "model ma kopa". Może być zwyczajnie nieobiektywne i nie mieć pokrycia w faktach.

Musiałbyś pomierzyć faktyczny ciąg silnika i różne parametry jego pracy.

Bo może się okazać, że mamy większy ciąg i prędkość postępową, ale silnik pracuje już na górnej granicy swoich możliwości, lub nawet ją przekracza.

I pewnego pięknego dnia, za modelem pojawia się najpierw smużka dymu, a potem piękny płomień... ;)

• 1

#83 ali1983

ali1983
  • Modelarz
  • 214 postów
  • SkądJasna/ Elbląg
  • Imię:Marcin

Napisano 14 kwiecień 2018 - 18:52

Model dziś został oblatany. Nie chciałem czekać na silnik 2200kV więc polatałem na 1400kV i powiem wam nawet dawał radę mimo dość silnego wiatru (6-8m/sek). Do poprawy SC o 2mm bo model za ciężki trochę na mordkę. Wyposażenie hitec optima 7, 4x sg90, regiel towerpro 40A, motor a2212 1400kV, pakiet 3s 2200mAh. nie znam wagi rtf no i fotek z samego lotu też nie mam z braku operatora. Moje dzieciaki zadowolone z tego, że model jest przeznaczony dla nich do nauki i już czekają na następną wizytę na lotnisku.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

• 0

#84 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 10480 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano 14 kwiecień 2018 - 18:53

Poważnie wyczuwasz zmianę SC o 2mm?

• 0

#85 ali1983

ali1983
  • Modelarz
  • 214 postów
  • SkądJasna/ Elbląg
  • Imię:Marcin

Napisano 14 kwiecień 2018 - 19:11

O tyle jest różnica niż instrukcja zaleca. Na tym się podpieram. Może tak jak jest będzie dobrze? Dopiero kilka krótkich lotów mam tym modelem za sobą.

• 0

#86 micro

micro
  • Modelarz
  • 519 postów
  • SkądPoznań
  • Imię:Roman

Napisano 14 kwiecień 2018 - 19:29

Nic nie zmieniaj.

Lepiej jak jest lekko przeważony, zresztą instrukcja podaje wartości orientacyjne.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych