Skocz do zawartości

Latanie na Chudoby


Xeo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamknięte tylko dogadane z właścicielem gdzie możemy latać (na środku) i którędy tam dojeżdzać (nie robić wyraźnej drogi bo traci dotacje) :)

 

Tabliczki ustawine są przez jednego z naszych kolegów jak część umowy "najmu".

 

1. Wszystko jasne. Ma dotacje unijne na łąkę, a że jest to kontrolowane z powietrza (wiem co mówię), to wyszło na zdjęciach lotniczych, że łąki jest mniej, niż zadeklarował. Bo wyjeździliśmy mu drogę. Tak działają dopłaty unijne dla rolników. Wojtku, może wrzuć mapkę z zaznaczeniem ustaleń?

2. W tej sytuacji Chudoby przestaje mnie interesować, bo jeździłem tam czasami tylko ze względu na ten "pas startowy" :-)

3. Wie ktoś, czy "Celulozy" nadal działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5a4e8e8451d8a3df.png

 

Zgodnie z informacjami od Wojtka B który rozmawiał z właścicielem:

 - drogą na środku nie jeździmy

 - czerwone kropki / kreski to droga dojazdowa / miejsce gdzie zostawimy samochody (jest wyraźnie widoczna i oznaczona w terenie)

 - pas startowy oznaczony na żółto (fragment drogi widocznej na zdjęciu i trawa wykoszona na równo), 25zł składki na koszenie zbiera Wojtek B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem tam dziś... Od strony drogi taśma i zakaz wjazdu. Bokiem wjechać się da, ale odczuwałem pewien dyskomfort, tak stojąc na ogrodzonm placu. Dla jasności - jak rozumiem, wszystko jest dogadane i jednak można tam wjechać, zaparkować i pofruwać?

 

Trawnik nawet fajny, może troszkę nierówno, ale ładnie przycięte, da się wystartować i wylądować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dziś znów i mam trochę mieszane uczucia co do nowej miejscówki. Rozumiem, że jest jaka jest, lepsza taka niż żadna, to oczywiste. Ale:

 

Modele małe, ale nie całkiem malutkie mają problem ze startem i lądowaniem. Trochę padało, trawa "twarda", i niestety małe kółka podwozia" ledwo dają radę" przy starcie, a przy lądowaniu już "nie dają rady" i model wali nosem w glebę. Trzeba by lądować bez podwozia, albo zrezygnować z małych Durafly i latać tylko czymś co ma większe kółka podwozia głównego...

 

Pytanie brzmi: czy planowane są może jakieś prace nad polepszeniem pasa startowego? Ja nie mam ani kosiarki, ani walca, ale służą pomocą przy pracach ręcznych. Moim zdaniem trzeba by - jeśli nie teraz to koniecznie na wiosnę - wywalcować ten trawnik. Zgłaszam się do pomocy, jeśli ktoś ma takie narzędzia, o i oczywiście - jeśli można tam w ogóle robić takie prace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,
w niedzielę 7 grudnia około 15 w Wawie na Chudoby jednemu z kolegów odfrunęła Beta. Nie, nie miała na pokładzie Nazy ;). Wystarczył zmrok, niski pułap chmur i niezbyt duże doświadczenie. Model bez FPV, niepodpisany. Poleciała prawdopodobnie na NE od pola startowego. Latałem wtedy przy torze crossowym miniquadem i zdążyłem sprawdzić tylko najbliższą (ok 300m) okolicę na SE od toru - bez rezultatu. Gdyby więc ktoś coś zauważył, proszę o sygnał.
*xpost na forum Alexa i rc-fpv*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwszy! :)

 

63a325ed5d1923bd.png

 

W czwartym pakiecie coś mnie obróciło na plecy (może podmuch wiatru, może zahaczyłem rękawiczką a może śnieg zrobił jakieś zwarcie) i skończyło się mocnym przyziemieniem. Śnieg wpadł do turbiny i na regulator (umieszczony w tunelu dolotowym przed turbiną) tak że trzeba było przerwać latanie na dziś. No i wysuszyć turbinę i regulator:

 

f49ca80e5b6b7a7e.png

 

Ten sprzęt na górze to wciągacz powietrza, który zasysa do środka gorące powietrze znad kaloryfera coby na jutro regulator był suchy jak pieprz - prawda że sprytne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam.

Będzie jutro w sobotę 5 marca, lub pojutrze w niedzielę 6 marca latał ktoś na Chudoby?

Jestem w Warszawie na kilka dni i chciałbym spotkać się z modelarzami z Warszawy.

Niestety jestem bez modeli, ale zawsze to miło poznać kolegów po fachu.

W najbliższym czasie planuję przeprowadzkę właśnie w okolicę Tarchomin- Białołęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witajcie!

 

Przepraszam ze odgrzebywanie starodawnego wątku, ale nie ma chyba sensu zakładać kolejnego. Tak jak pisałem w Powitalni, planuję powrót do hobby po jakichś 10 latach przerwy. Zdążyłem w międzyczasie zmienić miejsce zamieszkania, więc lotnisko pod Lubartowem już nie jest najbliżej domu. Ale do rzeczy...

 

Czy ktoś planuje pojawić się w niedzielę (12.03.2017) na lotnisku przy Chudoby? Jeśli tak to w jakich godzinach? Chciałbym z kimś na żywo porozmawiać, poznać ekipę itd. zanim zrobię pierwsze zakupy :)

 

A jeśli nie Chudoby w okolicy Wawy to gdzie? Mieszkam przy Wiatracznej więc miło by było gdybym nie musiał godzinę jechać ;)

 

Pozdrawiam!

Bonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie Chudoby w okolicy Wawy to gdzie? Mieszkam przy Wiatracznej więc miło by było gdybym nie musiał godzinę jechać ;)

 

Zależy jak chcesz latać. Potrzebujesz równej trawy czy wystarczą chaszcze? Mi szkoda czasu na dalekie podróże, a jako że latam kopterami i samolotami startującymi z ręki to latam na Zakolu Wawerskim, to moim zdaniem najlepsza okolica w tej części miasta, przy powyższych założeniach. Jest też lotnisko przy ul. Celulozy

 

http://celulozy.private.pl/

 

nie wiem, nigdy tam nie latałem bo dużo przepisów różnych, zresztą i tak chyba wkrótce ruszy budowa obwodnicy w tym miejscu? Z Wiatracznej to chyba bliżej niż na Chudoby miałbyś na Pałacową, ale tam to chyba się trzeba gdzieś zgłaszać, poszukaj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.