Skocz do zawartości

PZL Ts-11 Iskra EDF


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, nie rzucaj pochopnie ocen. Niektóre aparaty są do dziś niedoścignione. Miałem  wiele lat temu okazję zrobić kiedyś zdjęcie na doskonałej kliszy starą Leica"ą. Chyba żadna cyfrówka nie potrafi zrobic takich fotek. Ale co ja tam się znam..... elektroenergetykiem jam ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na temat ;)

 

Ostatnio wzmocnilem czesci skrzydel nad oslonami wlotow powietrza pretem weglowym 4mm, poniewaz pojedyncza rurka nie wydawala mi sie odpowiednim wzmocnieniem :)

 

Glupio by bylo jesli podczas oblotu skrzydla postanowilyby "klasnac"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą 2 , jedna z 90" a moja z jakąś chyba mniejszą, przewiduje, że waga to max. 2,5kg moja .

Na razie jestem jeszcze daleko w lesie z rysowaniem , więc się nie ma czym jeszcze pochwalić.

Dla mnie ten projekt to wielka niewiadoma, to mój pierwszy "odkurzacz" i to od razu w rozmiarze XL.

 

Jak już będę bliżej cięcia to otworze nowy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wloty mam 53 cm2 , Piotrek stwierdził że wystarczy dla jego modelu, moja turbina będzie mniejsza więc problem dopasowania odpada ,będzie o.k.

Myślę , że Piotrek wychodzi z założenia że lepiej kilka procent mniejsza wydajność turbiny która i tak jest na wyrost mocno(przewidywany ciąg większy niż waga modelu)

że woli mieć makietową iskrę niż Iskro-podobny.

Zresztą, jak będzie bardzo źle to będziemy przerabiać projekt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - własnie wychodzę. Z założenia znaczy się :D .  Po moich doświadczeniach z EDFami właśnie tak wolę. Jeśli za mało wazducha będzie to dorobię "lewe" wloty. Ale to kwestia przyszłości. Na razie chcemy mieć z Tomaszem 2 modele różnej wielkości latające spokojnie a nie jak rakiety. Ma już obiecaną turbinę ode mnie. Będzie zadowolony! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.