Skocz do zawartości

Mini quadcopter na ramie DIY - relacja z budowy


miruuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fajny ten kontroler. Jeśli chodzi o funkcjonalność to czymś się różni czy tylko rozmiar i waga?

Będziesz robił jakieś nóżki? Przydałyby się, żeby chronić pakiet. Na heli teamie ktoś zrobił fajny patent stosując po prostu podwozie z helika 450tki, tyle tylko, że takie podwozie waży te kilkanaście gram. Zle z drugiej strony takie "saneczki" fajnie się komponują w modelu. W tym pewnie wystarczyłyby od 250tki, tyle, że wtedy pewnie by pakiet nie wszedł między nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na heli teamie ktoś zrobił fajny patent stosując po prostu podwozie z helika 450tki, tyle tylko, że takie podwozie waży te kilkanaście gram. Zle z drugiej strony takie "saneczki" fajnie się komponują w modelu.

Może rurka PCV pocięta na wąskie pierścienie? U mnie spisuje się doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem. 

Podczas latania nigdy tego u siebie nie wychwyciłem. Ale w niektórych nowych rcx-ach, które otwierałem niektóre magnesy były zaczepione bardzo słabo lub były luźne. 

Zaryzykuje stwierdzenie, że w wielu latających rcxach ten problem ma miejsce, ale jest mało zauważalny, bo te magnesiki nawet jak sie odkleją to i tak nie mają gdzie się przesunąć :) No chyba, że coś w nich chrupnie... i o takim chrupnięciu pomyślałem w Twoi przypadku. Ale osobiście... Latałbym dopóki nie pierdyknie i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hej hej, dawno mnie tu nie było :) (najwyraźniej Was też ... :))

ROB 'R' TUS jako, że miruu podrzucił linka wpałem i zobaczyłem twojego Quada ..... i wiesz co ..... pierwsze skojarzenie to....

COSMOS 1999 i ich spaceship Eagle.

Może jako spec od depro-lotów zmień "karoserię" żeby wyglądał dokładnie jak tamten :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Allegro, jest tego pełno. W zależności od silników m2x5 (z reguły 1806) lub m3x5 (z reguły 2204/2206), minimum 16 sztuk, czyli dwa dziesięciopaki. M3 mogą nie mieścić się w otworach w ramionach, więc pewnie jeszcze lokalna Casto/Obi po wiertełko 3mm dla poszerzenia otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.