Skocz do zawartości

Toto 0 - relacja z budowy :)


Rekomendowane odpowiedzi

ile waży twój toto z bebechami gotowy do lotu ?

490g. Wbrew temu, że ma ciężkie bebechy, to wyszło mało, także powinien dobrze latać :)

 

Zastanawia mnie tylko, czy moja wręga silnikowa wytrzyma pierwsze próby startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wczoraj byłem na takim pseudo lotnisku (spora polana). Niestety model nie wytrzymał pierwszej próby startu i kadłub rozleciał się w części :( Stało się coś takiego, że po wystartowaniu przez chwilę leciał minimalnie wznosząc się, po czym zadarł ostro do góry. Gdy próbowałem go jakoś wyratować obrócił się na plecy i pionowy lot w dół. Mimo tego, że kadłub roztrzaskał się z strzępy, to ani śmigło, ani nawet całe skrzydło nie doznały obrażeń :D

Na razie muszę sobie odpuścić odbudowę modelu, ponieważ zdaję w tym roku maturę, ale w maju na pewno rozpocznę odbudowę :)

Jeśli ktoś ma jakieś podejrzenia co mogło być przyczyną tej kraksy to proszę pisać. Przyda się na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W poniedziałek rozpocząłem budowę drugiego kadłuba i budowa idzie pełną parą :D

Dzisiaj wpadł mi do głowy pewien pomysł - chodzi o mocowanie steru wysokości. Wcześniej robiłem to tak, jak jest opisane na stronie, jednak jakoś niezbyt mi pasowała ta taśma jako zawias. Czy mogę to zrobić tak, jak jest przy sterze kierunku, tzn. na dyskietki? Nieznacznie wzrośnie powierzchnia sterowna, a jakoś wydaje mi się to rozwiązanie lepsze i łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem wypróbować nowy kadłub i muszę przyznać, że nie sądziłem, że tak fajnie można nim latać :D

Po kilku lotach odkleiła mi się półka na serwa, ale na szczęście nic poza nią nie ucierpiało :)

Polecam wszystkim początkującym ten model, ale chyba jako drugi, bo pierwszy powinien być szybowiec/motoszybowiec  ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżając trochę temat:

Nasunął mi się pomysł zamontowania małej kamerki ~50g. Co o tym sądzicie? Czy samolot nie zrobi się zbyt ciężki? A jeśli dałoby radę, to w jaki sposób ją zamocować?

Dzięki za wszelką pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.