Skocz do zawartości

Mirek SP3SUE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ostatnio zainteresowalem wlasciciela marki T4W opracowaniem rodzimych farb dla naszego hobby. Bylaby to cala paleta barw i co najwazniejsze w cenach znacznie nizszych od tych, ktore sa juz na rynku. Chcielibysmy specjalizowac sie w lakierach, ktorymi mozna bez obaw malowac styrodur, EPP, styropian, depron, foamboard, balse itp. Farby bylyby dostepne w tradycyjnych zakrecanych pojemnikach gotowe do malowania pedzlem, aerografem jak tez i w sprayu. Istnialaby mozliwosc dobrania koloru pod konkretne potrzeby. Prosze Was o uwagi i sugestie dotyszace tego zagadnienia, beda one nam bardzo pomocne w przygotowaniu produkcji.

post-14215-0-37156300-1399980962.jpg

 

Pozdr. Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ciekawy pomysł, myślę że przeznaczenie tych farb musiałoby być także skierowane do modelarzy "plastikowych" jako że samo RC wydaje mi się za małym rynkiem. Ale to tylko takie moje przemyślenia. A co do palety barw to bardzo przydałyby się kolory "typowo polskie": lotnictwo, wojska pancerne, mundury z 39r. jak i dzisiejsze barwy Sił Zbrojnych. http://www.minireplika.pl/warsztat-modelarski/151-barwy-farb-uzywanych-w-wojsku-polskim-w-latach-trzydziestych-xx-wieku jak widać z opinii farb Pactra obecna oferta nie jest dla wielu zadowalająca. Jeśli cena będzie konkurencyjna i jakość OK to macie już klienta ;) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, myślę że przeznaczenie tych farb musiałoby być także skierowane do modelarzy "plastikowych" jako że samo RC wydaje mi się za małym rynkiem. Ale to tylko takie moje przemyślenia. A co do palety barw to bardzo przydałyby się kolory "typowo polskie": lotnictwo, wojska pancerne, mundury z 39r. jak i dzisiejsze barwy Sił Zbrojnych. http://www.minireplika.pl/warsztat-modelarski/151-barwy-farb-uzywanych-w-wojsku-polskim-w-latach-trzydziestych-xx-wieku jak widać z opinii farb Pactra obecna oferta nie jest dla wielu zadowalająca. Jeśli cena będzie konkurencyjna i jakość OK to macie już klienta ;) Powodzenia!

Bardzo dziekuje za zainteresowanie i b. rzeczowa wypowiedz. Wszystkie uwagi sa przez nas skrupulatnie notowane. Chcemy zaczac od najbardziej typowych kolorow i w miare mozliwosci swoja oferte rozszerzac. Skad taki pomysl, otoz ja jestem rownierz modelarzem i od ok. pol roku buduje modele z nowych materialow tzn. depron, foamboard itp, chcac upiekszyc swoj model trzeba go oczywiscie pomalowac i tu sie zaczyna: przedewszystkim ceny farb sa b.wysokie - przyklad 10 ml Pactry=about 6 zl, a wiec 1 ltr=600 zl !!! Zgroza !!! Ostatnio przy okazji przejazdu przez Niemcy wstapilem do jakiegos marketu i zobaczylem wodorozcienczalna farbe w kolorze, ktory byl mi potrzebny do modelu odrzutowca T-38 szary, koszt: 1ltr=3.34 Euro. To dalo mi do myslenia aby zaczac ten temat.

 

Pozdr Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowicie za i popieram inicjatywę. Do malowania po depronie czy styropianie nie ma prawie farb. Modelarskie są piekielnie drogie jeśli się to przeliczy na te małe buteleczki. Myślę, że buteleczki 100ml do malowania pędzlem i spraye w puszce by się tu sprawdziły idealnie. W rynek modelarzy plastikowych myślę, że nie ma się co pchać. Tam jest dużo farb i tych budżetowych i tych drogich używanych przez specjalistów.  trzeba tez mieć idealnie mieszane farby zgodne z wzornikami FS a to może komplikować mieszanki. Raczej rynek większego modelarstwa rc, również modelarstwa architektonicznego. No i ogólnie rękodzieła dekoratorstwa. Jak na bazie wody to i ekologiczne, nie śmierdzące, bezpieczne dla dzieci itd. Tego bym się trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowicie za i popieram inicjatywę. Do malowania po depronie czy styropianie nie ma prawie farb. Modelarskie są piekielnie drogie jeśli się to przeliczy na te małe buteleczki. Myślę, że buteleczki 100ml do malowania pędzlem i spraye w puszce by się tu sprawdziły idealnie. W rynek modelarzy plastikowych myślę, że nie ma się co pchać. Tam jest dużo farb i tych budżetowych i tych drogich używanych przez specjalistów.  trzeba tez mieć idealnie mieszane farby zgodne z wzornikami FS a to może komplikować mieszanki. Raczej rynek większego modelarstwa rc, również modelarstwa architektonicznego. No i ogólnie rękodzieła dekoratorstwa. Jak na bazie wody to i ekologiczne, nie śmierdzące, bezpieczne dla dzieci itd. Tego bym się trzymał.

Witam Robertus, tak na poczatek to powiem Ci, ze obserwuje Twoje poczynania od jakiegos czasu i doprowadzilo to do skopiowania Twojego SA-43. Model jest w 90% ukonczony i wlasnie temat farb zrodzil sie kiedy to chcialem go pomalowac tak jak Ty to zroboles. Twoj model naprawde ladnie sie prezentuje, ja skorzystalem z Twoich planow, filmow i wskazowek.

post-14215-0-13622800-1400097199_thumb.jpg

W zwiazku z tym, ze Twoj Hammerhead byl troche leniwy to ja postanowilem ulepszyc jego sterownosc poprzez ruchome stery wysokosci na dziobie, oba wychylane sa 1 serwem. No coz obloty niebawem gdyz narazie u nas wieja b.silne wiatry i szkoda ryzykowac rozbiciem. Dziekuje oczywiscie za cenne wskazowki.

 

Pozdr. serdecznie i zycze powodzenia w pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie dopisz się w wątku z budowy hammerheada. Myślałem na ruchomymi canardami, ale nie znalazlem miejsca na serwo w kadłubie, bo pod kabinka jest pakiet, czyli tam gdzie wypada oś od canard. Zrób zdjęcia, jestem ciekaw jak to rozwiązałeś. No i powodzenia w oblocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie dopisz się w wątku z budowy hammerheada. Myślałem na ruchomymi canardami, ale nie znalazlem miejsca na serwo w kadłubie, bo pod kabinka jest pakiet, czyli tam gdzie wypada oś od canard. Zrób zdjęcia, jestem ciekaw jak to rozwiązałeś. No i powodzenia w oblocie.

W wolnej chwili we wlasciwym watku wrzuce troche fotek i szczegolow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.