Skocz do zawartości

Mikroszybowiec CWJ


-==PEGAZ==-

Rekomendowane odpowiedzi

Brat ma prenumeratę Młodego Technika. W bieżącyym (marcowym) wydaniu jest jak zrobić dla dziecka malutką 1:25 półmakietę szybowca CWJ. Coś mnie podkusiło i w dwa wieczorki machnąłem to:

 

foto1.jpg

 

foto2.jpg

 

Z wydania w pdf-ie wydrukowałem na A3 i oto dane modeliku:

 

- rozpiętość 60cm

- długość 39cm

- waga 80g z wyposażeniem (rex5, aku 4.8V 150mAh, 2 serwa 3.9g made in china)

- profil Clark-Y

- skrzydła konstrukcyjne kryte papierem śniadaniowym konstrukcja z balsy

- kadłub - kratownica sosnowa.

- sterowanie kierunkiem i wysokością za pomocą nici :)

 

W domku już po pierwszych próbach - pieknie szybuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niezły wynalazek ;-). Ile waży i jakie ma obc. powierzchni?

Ciekaw jestem jak będzie śmigał.

 

Ps. Mam nadzieje że wpadniesz kiedyś do Starogrodu polatać na żaglu ze mną. Ja tam jestem często. Drogę chyba mamy tam taką samą tam , a warunki na latanie tam są rewelacyjne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężki, bo został wykonany ze wszystkich ścinków jakie miałem. Kadłub zrobiony z sosny. Z balsy na pewno byłby 2 razy lżejszy.Ale za to n powietrzu nie powinien tak szaleć na wietrze. Zobaczymy :) W razie czego będzie całkiem miła makietka na półkę. Poza tym jak widzisz, to jest górnopłat. No i śr. ciężkości jest baaardzo na dole.... krytykant się znalazł :) Jakoś już dawno nie widziałem Waszych modeli ... nawet tych najmniejszych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.