Skocz do zawartości

Mini-Hkład 260mm


mknet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, niedawno popełniłem w AC małego quadzika do popylania FPV między krzakami, drzewami, trzepakami  ;-) 

Rozstaw po przekątnej to 265mm, największe śmigła które się mieszczą to 6cali (zalecane).

Rozstaw śrub mocowania FC to klasyk 45x45mm, ramiona o grubości 2.5mm, CP to kanapka 2x1mm + rozpórka pomiędzy z 2.5mm 

Na top-plate jest miejsce na wibroizolatory do keychaina/mobiusa.

Na przodzie mocowanie kamerki płytkowej typu sony tvl600/700. 

Ramiona obsłużą wszystkie możliwe silniki przystosowane do małych kopterów. 

Całość wycięta z płyt epoksydowo-szklanej G10, waga ramy to 100g (g10, śruby, słupki polamindowe, nakrętki, podkładki)

 

Pierwsze rendery:

LCQLx4A.jpg

sN3fbI6.jpg

Porównanie z BieDroną v929 

lmLzLr5.jpg

GVMgAUh.jpg

Rama kompletna:

9pZQlW5.jpg

jNFKR9S.jpg

GHuCHRE.jpg

 

 

Wielki dzień, czyli oblot

Doczekałem się, aż przyjdą upragnione silniki ZMR 1804 2400kV. 

Dużo nie myśląc, rozerwałem kopertę, podotykałem 5min, biegiem do biurka i uzbrajać kłada w itemy :)

Złożenie wszystkiego zajęło mi 3.5 godziny, na spokojnie  

Na pierwszy ogień poszły 3łopatowe 5x3, akumulator troszkę za duży 2200mah 3s, waga do lotu ok 520g. 

Zawis na poziomie 45-50% drążka gazu, sporo zapasu do szybkiej windy, czas lotu ok 13-15min, regulatory i silniki chłodne (temp otoczenia ok 24 stopnie Celsjusza). 

Zmiana śmigieł na 2łopatowe 6x4.5, waga ta sama, zawis na poziomie 35-40% drążka gazu, winda w górę niesamowicie szybka, nie miałem jeszcze koptera z taką nadwyżką mocy. 

Czas lotu podobny jak w pierwszym przypadku, ale z charakterem lucyfera :evil:    . 

Docelowo, będzie Zippy Compact 3s 1300mah, obiornik frsky ppm-sum, skrócony makaron, oraz oczywiście wjedzie fpv sony tvl700+5.8ghz 200mW.

 

GlCz555.jpg

PjjnZUa.jpg

TkYziaZ.jpg

ixcZnur.jpg

 

Tak to lata:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Taki dość wysoki jest. Nie lepiej by było jakby rama była odwrócona do góry nogami?

Raczej nie można obrócić kolejności CP i TopPlate.

Po zamianie miejsc CP było wiotkie i wzbudzało by FC. 

Quad inspirowany jest sprawdzonymi konstrukcjami, takimi jak Blackout Mini-H quad, DRQ250, jednak przewagą mojego rozwiązania jest możliwość zastosowania większych śmigieł.

 

Też mnie to zastanawia bo większa stabilność jest jak większość gratów jest pod quadem.

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Sprawdź jeszcze raz film i skonfrontuj z tym co napisałeś, a sam odpowiesz sobie na to pytanie.

Docelowo będzie odbiornik 4ch frsky ppm-sum, oraz mniejsza bateria 1300mah, graty są już w drodze do mnie  :)

Muszę też zamówić nadajnik 5.8g 200mW i kamera ccd sony 600tvl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnio testuje wytrzmałość malucha icon_wink.gif 
Zaliczył około mnóstwa gleb/kretów, jedyne szkody to powichrowane/połamane śmigła.
W międzyczasie ścinałem nim brzozy, próbowałem też metalowe słupy jednak te stawiają większy opór icon_lol.gif
Doszło oczekiwane FPV czyli kamera sony 600tvl i nadajnik ts5823 200mW 5.8g.
Dodaje dwa filmiki, pierwszy z perspektywy 3-os, drugi FPV nagrywany kiczajnem.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wielki Update!

Doszła wersja v2 mini-hkłada, waga kompletnej, skręconej na polamidy to tylko 94g.

Ficzery: 

-lepsze punkty mocowania vtx, odbiornika rc na topplate 

-zmiana ażurowania ramion przy 2.5mm g10 trochę się uginały 

-nogi z słupków polamidowych, przydatna sprawa gdy startujemy z trawy 

-mocowanie kamerki dvr (mobius, 808#16) na wibroizolatorach (dostępna wersja v3, dodatkowo mocowanie pod GP3 lub SJ4000/5000)

-mocowanie fc 35x35, 30.5x30.5

-rozpórka między CP, w przyszłości v2 z obwodem drukowanym dla dystrybucji energii, przy ułożeniu esc na ramionach (muszę ogarnąć eagla) 

RF3oIuo.jpg

vC0xZrL.jpg

uprMOvF.jpg

E1YfiTs.jpg

3vetXdH.jpg

Nowe ramiona v2

Można dokupić nowe ramiona w zależności od potrzeb (Na 5calach kład, dużo szybciej lata, mniejsze opory. Na 6 większy ciąg do akrobacji, i wind w góre)

ab6PxwU.jpg:

Nowość

Całkiem nowo zaprojektowany mini-h o rozstawie 310mm, o wdzięcznej nazwie Mini-Hrejser, dla anglojęzycznych Mini-hracer.

Wersja prototypowa jest skończona, elementy są w trakcie wycinania.

Zobaczymy jaka wyjdzie waga, CP będzie wykonane z g10 2mm, jak sztywnośc będzie przesadna, zmienimy na 1.5mm.

Ficzery:

-ustawiany wektor ciągu, przyszłościowo sterowany z aparatury

-odległość między silnikami 310mm

-ramiona wykonane z 2 rurek węglowych 12/10mm

-podwozie o wysokości 40mm

-kompatybilność z fc o rozmiarach 30.5, 35, 45mm.

-półka dla kamery dvr(808#16, mobius, gopro, sj4000) na wibroizolatorach

-akceptowalne śmigła do wielkości 6 cali

-miejsce na 4xesc w kanapce, możliwość zastosowania nawet 20A.

-dużo miejsca do rozłożenia gratów

R1Yu6FX.jpg

Ostatnie filmy z mini-hkłada:





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.