Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący + silny wiatr + utrata zasięgu

yi sky beta 1400 fpv drzewa Radzyń Podlaski

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 d2f

d2f
  • Modelarz
  • 362 postów
  • Age: 37
  • SkądRadzyń Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 26 maj 2014 - 07:16

Zachęcony bardzo dobrymi wynikami przedwczorajszego latania (brak wiatru, idealne warunki dla początkującego) także i wczoraj wybrałem się na prywatne lotnisko kolegi w Radzyniu Podlaskim. To był pierwszy dzień latania yi sky (klon jak beta) z kamerą. Początkowe loty wypadały dość dobrze, wiatr był niewielki. Starty wypadały dobrze, lądowania też.

Do czasu. 

Już parę minut po 18tej zaczął wiać zmienny wiatr. Niestety nie dało się już szybować tak jak dzień wcześniej (pakiet 1500 starczył wtedy na godzinę latania), musiałem, przy moich skromnych umiejętnościach początkującego, latać na silniku (widać to na filmie - falujący obraz, oraz słychać).

Ponieważ model zaczął zachowywać się już bardzo nerwowo w powietrzu (widać było jak uderza w niego wiatr, gwałtownie reagował na minimalne ruchy sterów) postanowiłem, że zrobię jeszcze lądowanie przy "wieży kontroli lotów", sprawdzę ustawienia lotek i sterów i zdecyduję czy jeszcze latać.

Poleciałem. Po zrobieniu kółka (dość koślawego) wiatr momentalnie wyniósł mi model poza zamierzony przeze mnie obszar. Bardzo ciężko było zawrócić, w pewnym momencie załączonego filmu słychać dlaczego - straciłem zasięg. Udało mi się jeszcze ostatkiem zasięgu (ustawiłem antenę całkiem prostopadle do modelu) skierować go z powrotem i nad lasek. Wychodząc z za drzew, znów dostał się pod wiatr, zabrakło prędkości i chyba ogon uderzył w czubek drzewa. W tym momencie prędkość była już za mała aby utrzymać model w powietrzu i zleciał prosto w zboże. Swoją drogą trafił akurat w miejsce najrzadszego skupienia roślin ;-)

 

W znalezieniu modelu pomogło mi ruszanie serwami (tanie serwa które słychać nawet podczas silnego wiatru) ;-)

 

Odpadła owiewka kabiny, oraz kamera od owiewki (dobrze, że do owiewki przyczepiłem ją na lineczce, bo bym jej nie znalazł) lekko zgiął się dziób, minimalnie wysunęły się skrzydła.

Można by było latać dalej ale wiatr był coraz silniejszy i było już pewne jak to by się skończyło.

 

link do filmu:

http://www.youtube.c...bed/4dw2_pUlEeM

www.youtube.com/embed/4dw2_pUlEeM

 


  • 0Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: yi sky, beta, 1400, fpv, drzewa, Radzyń Podlaski

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych