Skocz do zawartości

Naprawa zawiasu lotki w skrzydle laminatowym


wojt1125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam do naprawy zawias lotki w laminatowym skrzydle. Ogólnie lotka się trzyma, ale przy końcu zawias (z delaminażu lub innej tkaniny) jest przerwany na długości jakiś 10cm. Nie mam doświadczenia z takimi skrzydłami, wiecie jak to naprawić?

 

Pozdrawiam,

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć,

 

mam do naprawy zawias lotki w laminatowym skrzydle. Ogólnie lotka się trzyma, ale przy końcu zawias (z delaminażu lub innej tkaniny) jest przerwany na długości jakiś 10cm. Nie mam doświadczenia z takimi skrzydłami, wiecie jak to naprawić?

 

Pozdrawiam,

Nie widzę uszkodzenia i jaki model ale podpowiem ci jak naprawiałem motylka z laminatu  w falkonie - rozciałem na żadaną- nawet na + dolna i gorna częśc laminatów cieniutkim nożykiem i wsunałem nowy "zawias" ,który przygotowałem z 2-3 paseczków tkaniny szklanej sklejone żywicą Sklejone ponieważ łatwo go wepchnac w naprawiana szczelinę. Przed tą operacja naniosłem żywicę na 2 łaczone części . Nowy naprawiany zawias nie spekal na zgniocie działa do dzisiaj OK..  kombinuj coś wygrzebiesz  :D Uważaj byś nie skleił wszystkiego ..nadmiar żywicy usuń w porę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Taśma jest najmniej inwazyjna i najmniej kłopotliwa . Inne rozwiązania wymagają wiedzy , umiejętności i warsztatu ale można w taki sposób zamontować nowy zawias w miejsce starego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zawiasy silikonowe w tym wypadku byłyby najszybsze i najprostsze do zrobienia (pomijając oczywiście zawiasy z taśmy klejącej). Obecnie we wszystkich swoich modelach robię z silikonu. W taśmie zawsze denerwowało mnie to , że z czasem lotka z jednaj bądź drugiej strony wystawała poza obrys skrzydła. Przy zawiasie silikonowym nie ma z tym problemu. Samo wykonanie takiego zawiasu nie zajmuje wiele więcej czasu niż naklejenie taśmy (oczywiście pomijając czas schnięcia samego silikonu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.