Skocz do zawartości

W oczekiwaniu na Sbach 342 - Edge 540


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jako, że wciąż nie ma Sbachów na stanie w UK postanowiłem wypełnić tymczasowo lukę innym modelem.

Co myślicie o Edge 540 ?

Co prawda ma tylko 800mm rozpiętości .... trochę mały (relatywnie do Sbacha 1400) ale za to mogę go do walizki spakować jadąc na wakacje :)

 

Podzielcie się jeśli ktokolwiek ma takiego piankowca.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__29061__HobbyKing_High_Performance_Racer_Series_Edge_540_V3_800mm_PNF_UK_Warehouse_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę, modele PA są niesamowite, składa się jak klocki lego, na setupie zalecanym nie trzeba nic kombinować z ustawieniami, poza oprogramowaniem aparatury, nawet domek silnika ma odpowiednie kąty do zalecanych silników thrust, a latają jak marzenie, jedynym ogranicznikiem są możliwości pilota, nie modelu. A piszę bo miałem katankę mini, a mam i latam addictionem i extrą 260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko balsowe, nie czuję się jeszcze na tyle mocno, żeby latać drewnianymi modelami. Narazie wolę chyba piankowce/EPO.

Może w przyszłym roku się już będę mógł pochwalić umiejętnościami żeby przesiąść się na coś takiego.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez lata latałem piankami, gdyż też czułem respekt przed konstrukcyjnymi, ale gdy juz sie odważyłem, mam w tej chwili głownie konstrukcyjne i większość z PA i głównie nimi latam. Nie wyobrażam już sobie latania piankowym akrobatem, no chyba że depronem, czasem mi się zdarza. Zauważam też tendencję, że wraz z oswajaniem z konstrukcyjnymi pojawiła się chęć do latania coraz większymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wielkości to chyba nie ma znaczenia czy latasz piankowcami czy konstrukcyjnymi :)

Ja także myślę o większych modelach. Właśnie czekam na Sbacha 342 ... 1400mm co wydaje mi się już przyzwoitą wielkością.

Do tej pory latałem modelami w większości do 1000mm. Więc 1400 będzie krokiem do przodu.

Tak to sobie umyśliłem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiają ... "co się odwlecze to nie uciecze" no i odwlekało się i odwlekało okazało się że z jakiegoś powodu nie mieli mimo, że na stanie pokazywało że mają. Summa summarum jedzie do mnie Sbach 342 ale wersja nieco mniejsza bo 800'ka w piątek W KOŃCU o ile znowu coś nie zawiedzie albo jakaś powódź nie nadejdzie będzie :)

Jeśli będzie dobrze i spodoba mi się latanie "Racerem" to następnym będzie Sbach 342 1400 Black :)

Chyba mnie w tym HobbyKing'u nie lubią ;)

Muszę do nich napisać jakiś liścik chyba o co kaman bo szału idzie dostać.jak nie urok to ..... inna cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo i wreszcie jest :)
Strasznie długo trwał ten przelot ale w końcu doleciał, w całości a własciwie nie .... doleciał w kawałkach i muszę przyznać, że nawet w kawałkach zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie.

Drugie wrażenie było nieco inne bo gdy złożyłem i uniosłem go w górę to chciało mi urwać rękę :):) :) taki ciężki :):) :)

Oczywiście nie jestem narwańcem i od razu nie zacząłem latać ale nie mogłem się oprzeć pokusie .... i poszedłem na spory plac asfaltowy (parking) i zrobiłem kilka .... dziesiąt kółek, ósemek i innych diwnych kształtów ... nie odrywając samolotu od ziemi :)

Odrobinę mnie zaszokował jak bardzo szybko się rozpędza i niemal przestraszył mnie kiedy pomyślałem jak to to musi szybko latać !!!

Pogoda dzisiaj była super, na jutro również zapowiadają fantastyczne warunki więc już zaplanowałem, że na 100000% jade na lotnisko klubowe.

Oj będzie się działo

post-8100-0-18653300-1403301885_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.