Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W odpowiedzi na powyższy Quizz Kazia ! :)

1.Tak  - jest to holownik parowy .

2.Nie - nie jest to zestaw fabryczny,  ale kadłub wraz z pokładem jest " gotowcem bez flaków zakupionym u znanego pewnie wszystkim producenta z Kielc " ( niestety nie mam za dużo czasu aby robić formę , laminować itp - wyposażam i dobudowuję resztę tak, aby była to półmakieta do pływania relaksowego i popularyzacji modelarstwa szkutniczego ).

3.Oryginał ma śrubę czterołopatową - trójka jest założona na razie, do czasu jak zmajstruję odpowiednią z mosiądzu .

4.Wygrasz konkurs który sam ogłosiłeś !!! :P

5. BINGO - to jest właśnie HEROS - KAZIU JESTEŚ WIELKI :lol: :lol: :lol: :lol: wygrałeś swój konkurs !!

Poniżej w celach poglądowych planik dla modelarzy do niekomercyjnego wykorzystania !

post-3419-0-08096200-1403725439_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz budować według tego planu to proponuję plik jpg zamienić na pdf i otwierać w Foxit Reader 3.0 Linie staną się wyraźniejsze i nie grubieją przy powiększaniu (wygodne i szybkie). Widzę różnice np. pokład. Gdybyś potrzebował listewki z takiego drewna jak zrobiłem nadbudówkę Artura to skontaktuj się ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobrze poszło zarówno w Chełmży jak i Tucholi jak i Warszawie, coś czuje że medal MP będzie do kolekcji. Postanowiłem w tym roku nie pisać o tym bo wszystko co napisałem kiedyś zostało przez jakiegoś barana skasowane. Szkoda, że nie przyjechałeś na zawody popatrzeć na prawdziwe modelarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczma2, 3 miejsce w technicznej klasie mono 1 jest naprawdę ciężko wypracowane godzinami dłubania przy śrubach wałach i modelu. na 1-2 miejsce brakuje w łódce i moim pływaniu" tego czegoś .".. tego czegoś co cały czas motywuje mnie do działania. Ponadto w obu klasach byłem już mistrzem Polski i wysoko na świecie jak i 1 w europie.  13 medali z mistrzostw Polski mam w tych obu klasach i nadal mi się chce. Czego brakuje?

Prądu

Lepszego pływania

Szczęscia

 

Spróbuj sam, zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to już raczej rekreacyjnie - miejsca na pudle zostawiamy dla specjalistów takich jak Ty !! :)

Poza tym tam jest potrzebna naprawdę duża specjalizacja i markowy sprzęt - przynajmniej jeśli chodzi o baterie ( patrz choćby ta pieczeń na odnośniku powyżej ... :wacko::blink: !

Kiedyś o tym rozmawialiśmy .!

Pozdrowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory są naszym największym problemem. Do światowej czołówki brakują mi 2-3 kółka ale te 2-3 kółka to jest brak pojemności lub  za niskie napięcie średnie rozładowania. Żeby teraz wygrywać na MŚ trzeba kupić  kilkaset pojedynczych cel i je przebrać i zrobić pakiet który odda równo pojemność przy bardzo wysokim napięciu. Mało kogo oprócz Chińczyków  na to stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem i przy pomocy programu (1 raz) Movavi Video Editor 9 opracowałem nowy film.

To co pisałem na filmie w sprawie nurkowania nieaktualne. Po przełożeniu lipola z dziobu na środek kadłuba model pływa prawidłowo ale nie do końca. Dzisiaj, środa, przy pełnej prędkości, większe wychylenie drążka i wywrotka. Ciepła woda, popływałem sobie po model. Na pewno ślizg z tego nie będzie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo -- tak powinien pływać kuter pościgowy ! :D

A z tym "nurkiem" to chyba dałeś Kaziu za duże wychylenie steru przy zbyt dużej prędkości - wychylenie osi steru też powinno pomóc albo zmiana jego kształtu ( popatrz w "Radiomodelach" Wojciechowskiego ).

Ja w urlopie też coś tam dłubię - może w przyszłym tygodniu dokończę po powrocie z nad morza i zrobimy wodowanie ! :)

Na razie fotka z prac w toku .....

Airboat L = 1200 mm; silnik spalinowy OS Max 32 SX ; moc ok.1,2 Km ; śmigło 11 x 6 ( na razie - może potem po regulacji wsadzę ASP 8,5 cm3 :unsure: ) lub opcjonalnie napęd elektryczny z reglerem bezszczotkowym 3 faz 70A i pakietem 4x LiPo 3600 mAh.

post-3419-0-61370400-1405617052_thumb.jpg

post-3419-0-01885700-1405617064_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.