Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kaziu ...przestań mnie tu sprawdzać i obliczać...ja tobie nie sprawdzam jak ty robisz model . Ile wypływałeś godzin w tym sezonie? , czy twój któryś z modeli jest wstanie pociągnąć ponton 3 metrowy z dwoma osobami przez 40 minut ?..... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie nie sprawdzam.  Robisz z igły widły. Z własnej ciekawości, czy to są dysze Korta czy tylko pierścienie. W Wikipedii kiedyś wyczytałem, że są skuteczne przy małej prędkości, dają dużą moc. Jak to jest w holownikach pełnomorskich? A mam taki z dyszami. W  Modelarzu z 1990 roku jest Perkun ale holownik rzeczny parowy. W Modelarzu 9 z 1998 r. są zdjęcia lodołamacza Perkun. Sprawdzę jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu....co by zaspokoić twoją dociekliwość i oszczędzić twój czas , to spieszę wyjaśnić że w prawdziwym lodołamaczu pełnomorskim PERKUN który zbudowałem w skali 1:50 nie było dysz Korta. To jest moja konwersja . Zwiększyłem dość mocno w stosunku do skali średnicę śrub i dodałem te dysze . Nie buduję modeli na zawody , one mają mieć jak największy uciąg. A wyczytałeś w Wikipedii ile obrotów na minutę ma śruba w np. oryginalnym prawdziwym holowniku , np. w ODYSIE przy całej naprzód?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Chciałem dzisiaj pomalować nadbudówkę Herculesa ale przypomniało mi się, że nie mam zrobionych kół ratunkowych a co za tym idzie nie ma wieszaków i najpierw muszą być przyklejone.

 

  Cezary, po zmianie może nastąpić pogorszenie sterowności pozostawiając jeden ster między śrubami. Osłony śrub będą prostowały strugę wody. Przy bardzo małej prędkości sterowność zniknie.  Mój Fairmount Alpine coś mi się zdaje nie chciał robić bączków a ma, stery za śrubami. 

Zrobisz jak zechcesz.

 

  Nadbudówka pomalowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu ...ja tam uważam że mi Perkun dobrze pływa. Fakt - w miejscu jak Zefir nie zawraca .... . Wypływałem nim w tym sezonie , pierwszym zresztą 9 godzin , z tego 4 godziny holując kilka razy  ponton na jeziorze w Smerzynie , co mam udokumentowane na moim fanpage....Po takim holowaniu z jednego na drugi brzeg do sklepu po napoje i z powrotem to wierz mi że przez otwory okienek , bo nie mam szybek to buchało ciepło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENDRIU, ENDRIU  .. - nie możesz wytrzymać - oddzwoniłeś, odstrzeliłeś sezon pływający....... i co teraz ?????  :(  :(  :(

Masz znajomości i porządne wejścia u góry ??  - pominęli część jesieni, zimę i ....... znów jest wczesna WIOSNA !!!!!  :rolleyes:  :wub:  :rolleyes:

A nawiasem mówiąc - "kaszalutek"  fikuśnie wygląda    :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszalu

skąd zdobywasz takie miedziane elementy ? z marketu budowlanego ?

będę budował blok chłodzenia wodnego i taka blacha miedziana gr. 2mm by mi stykła

 

Wiele elementów jest przystosowanych z gotowych elementów do nabycia właśnie w Castoramie i Obi ( dział z instalacjami wod-kan, CO i rurki miedziane i mosiężne na dziale metalowym ) 

Blacha mosiężna wszelkiej maści i grubości na Allegro ... - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę. Potem tylko trasowanie, obróbka i poskładać do kupy !  :)

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam natrasowaną blachę alum. = 3,0 na część z ażurem, do której mocuje się ster i przechodzi wał. Holownik. Poszycie - ocieplany laminat. Jak jakiś patent na połączenie tej części z kadłubem? Po wstępnym oszlifowaniu kadłuba przykleić i przykręcić długimi śrubami do stępki? A może zrobić stępkę z tą częścią i tylko wzmocnić mocowanie steru. 

Poza tym wyjście wału. Ta część według planu, powinna być przecięta na tuleję wału, lub po wywierceniu otworu rozbita na średnicę wału. Wału czy tulei.

Chyba zrobię rysunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzyby też dzisiaj próbowaliśmy z żoną zbierać w Pieczyskach, ale niestety rezultaty słabe - w sumie trzy grzyby !!  :rolleyes:  :lol:

Ale za to na pocieszenie "Kaszalutek" został opływany na szerokich wodach zalewu koronowskiego przy tamie !!  :)

Relacja poniżej ,trochę przeszkadzał wiatr i niska temperatura,ale jednostka nadaje się najlepiej do pływania w basenie ogrodowym - liczę na Andrzeja z Aleksandrowa na wiosnę !!

Zaizoluję jeszcze kociołek przed utratą ciepła i lekko powiększę palnik aby trochę zwiększyć wydajność - poza tym pływa fajnie i przy piwie i grilu w ogrodzie można odbywać rejsy basenowe jak najbardziej !!

Ostatnie zdjęcia - podstawowy rejon pływania "Kaszalutka" i rodzinne zdjęcie ze starszą siostrą !  :P:D

 

https://www.youtube.com/watch?v=qyx_yjFMF90

 

https://www.youtube.com/watch?v=acTCKrU3DwE&feature=youtu.be

post-3419-0-49080600-1541343570_thumb.jpg

post-3419-0-67178600-1541343585_thumb.jpg

post-3419-0-70116500-1541343596_thumb.jpg

post-3419-0-80366600-1541343606_thumb.jpg

post-3419-0-31833900-1541343617_thumb.jpg

post-3419-0-07509300-1541343629_thumb.jpg

post-3419-0-78914900-1541343643_thumb.jpg

post-3419-0-53072700-1541343654_thumb.jpg

post-3419-0-84032600-1541343666_thumb.jpg

post-3419-0-63607100-1541343676_thumb.jpg

post-3419-0-54346700-1541347906_thumb.jpg

post-3419-0-90665000-1541347921_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.