Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również jestem aktywny w temacie pływania , głownie na Kanale Bydgoskim , np. dzisiaj stan wody był niziutki , tak że kamienie przy brzegu utrudniały wodowanie . Stocznia również pracuje , bądż to przy obsłudze taboru już zbudowanego , bądż też przy budowie nowego taboru.....

 

I5MVLyV.jpg

 

I7o4dlG.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie taka konwersja holownika H - 300, nazwę go CEZAR.  Skala 1:20 , co daje długość 102 cm. Postanowiłem przy nm mocno zmodyfikować napęd . Zastosuję śrubę czterołopatową o średnicy 100mm , o dużej powierzchni łopat. , i skoku 45 stopni . Silnik kupiłem już , klasy 600 , przy 12v powinien generować moc ok 180w.Przekładnia paskowa 1:5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary, nie żebym się wymądrzał nie odbieraj tego tak, ale troszkę pojęcia mam i silnik klasy 600 przy 15A poboru prądu zgubi bardzo szybko szczotki, przerabialiśmy to w łodkach. Moim zdaniem powinieneś celować w napięcie wyższe i w takim dużym modelu zastosować dużej średnicy bezszczotkowy silnik typu Outrunner. Są dziś przyzwoite regulatory do nich dwukierunkowe i dość sprawnie to pracuje wstecz i na przód. Te 12V to koślawe zasilanie bo  prądy spore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnio zbudowanym Perkunie mam dwie takie same 600 , wypływałem nim już ok 9 godzin i nie widzę żeby coś się działo złego w silnikach , zresztą w tym sezonie podobnie jak w ubiegłym wypływałem ok 170 godzin wszystkimi i żadnych szczotek nie zgubiłem , a mam w nich też  silniki 480  i 500....o wymądrzaniu zamilczę ....12v to koślawe napięcie?. A jak inni których nie będę wymieniał ( RODO) mają 7.2 v to jest dobre napięcie?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.