Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

zgodnie z uwagą marcini59, że mogę przydzwonić w krawężnik.

przeprogramowałem esc na dwukierunkowe obroty, teraz mam bieg wsteczny jako hamulec.

te pokrywki to są wieczka od 1kg wiaderek z serków. są eksperymentalnie na śrubach mocowane.

jak się nie sprawdzą, to zamocuję poziomo butelki plastikowe po napojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech żyje innowacyjność - premier ciągle o tym gada !!!  :P

Czekam na filmy z pierwszego "obślizgu"  :D  :D  :D

A ja dzisiaj zmontowałem i wypróbowałem mój gwiazdkowy upominek od "gwiazdorowej"  - na pewno się przyda !!  :)

Do drewna ( do 40 mm !!) , tworzyw ( do 10 mm) i metali ( do 4 mm) , na różnej marki i długości brzeszczoty - rewelka - tnie elegancko, duży zakres regulacji

( 150 - 2500 skoków/min) !! :D  Ma przykładnice proste i kątowe oraz zdmuchiwacz wiórów w regulowanej stopce prowadzącej brzeszczot   B)

post-3419-0-31870600-1546033433_thumb.jpg

post-3419-0-25045600-1546033447_thumb.jpg

post-3419-0-54515800-1546033481_thumb.jpg

post-3419-0-75961500-1546033490_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J 23. Ten układ nie trafiony, jeżeli silnik, śmigło  ma ciągnąć. Będzie działać do pewnej prędkości, potem może się odrywać od powierzchni i będą skoki. Na śniegu tylko ubitym. Zakopie się. Na wodzie wbije się w fale i pod wodę. Weź 2 butle 1,5 ltr. po wodzie. Połącz razem w odstępie i dalej jak w kuwecie, szuwarku. To pojeździ nawet po piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczma2 dzięki za cenne uwagi, ale ten model ma dziób z lewej strony wg. foto.

będzie obciążony dodatkowo baterią, żeby się nie podrywał do góry.

powinien też być zwrotny, bo będzie wokół pakietu zawracał, taki jest plan.

na wodę nie planuję go puszczać, bo to ślizgacz lodowy.

myślę że zmyliło cię odwrotnie założone śmigło, ale to tylko przymiarka była do zdjęcia.

butle po napojach podobno szybko się przecierają, a opaski zaciskowe na mrozie pękają,

dlatego zastosowałem grubsze "płozy" przykręcane śrubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuch ma dość skuteczny, napędzany mieszkiem który jest zamontowany i ukryty w głowicy przy górnym chwycie brzeszczotu, Powietrze jest prowadzone w rurce pionowej dolnej rolki prowadzącej i wydmuchiwane poprzez stopę poziomo, wprost na miejsce cięcia - działa dobrze, sprawdzałem !!  :) Do tego ma przyłącze do odkurzacza pod stołem roboczym.

Próba w boju wkrótce !!  B)

 

Ps.

J-23 - dodaj jeszcze wzmocnienie wieży silnika w drugiej płaszczyźnie ( na boki , w kierunku prawej i lewej burty) bo przy skręcie lub uderzeniu w jakąś przeszkodę wyłamie ci wieżę !!

Może być na przedniej belce wieży , w połączeniu z tą sklejką która jest już zamocowana od spodu kadłuba  !

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J-23 można poeksperymentować. Można jedną płozę bardziej odsunąć dla zmniejszenia momentu obrotowego, można też dodać płytkę - powierzchnię boczną pośrodku. Pomoże w utrzymaniu kierunku i zmniejszy ześlizg.

Zbudowałem takie cudo co miało startować z wody. Pojeździło po śniegu aż trafiło w rurę od bramki. Zakręty robiło wojewódzkie. Jak będzie śnieg, wyciągnę ślizg Hydrospeed. Powinien pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Minisail do pooglądania  mała relacja o tuningu "Odyseya"  :)

 

http://www.minisail.pl/index.php/2019/01/03/modyfikacja-modelu-odysey-firmy-thunder-tiger/?fbclid=IwAR0vLum5O_bUyjc93qd6QF8sfiP5-cEwTbODZM35x5bNOMPPHSOeLc02WG8

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Janusz "Jamyk", uskrzydlony swoją nowo otwartą modelarnią ostro sobie poczyna z "Zaruskim" !!!  :o

Ani chybi jak w marcowym wiosennym słoneczku na Balatonie albo i Kanale Bydgoskim poleją się trunki ( UWAGA, PATRZ ZDJĘCIE) i zabrzmią słowa...

... Płyń po jeziorach i bajorach , sław imię swojego konstruktora .... :D  :D  :D 

Janusz - CZEKAMY !!!! B) 

post-3419-0-33829800-1546722980_thumb.jpg

post-3419-0-39548200-1546722987_thumb.jpg

post-3419-0-51787300-1546722993_thumb.jpg

post-3419-0-30509600-1546723004_thumb.jpg

post-3419-0-05136900-1546723023_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.