Skocz do zawartości

Spalinowa Extra od Mirka z Lublina


majula7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Extra zakończyła żywot - przyczyna po wielu kretach, aby model prawidłowo latał dostał wyważenie ze śruby na końcówce skrzydła, które wypadło podczas beczki, co spowodowało spotkanie z matka ziemia

post-903-0-03403600-1424629521.jpg

Umarl krol niech zyje krol teraz czas na diabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 miesiące temu...

męczący start :mellow:

 

Moim zdaniem model strasznie siedzi tyłem w wodzie bo ma zbyt do przodu wysunięte pływaki, dlatego nie chciał wyjść na redan.

Wyrwałeś go z wody dość daleko i trudno ocenić w jakiej był pozycji ale miałem wrażenie, że niewiele brakło do przeciągnięcia, miał małą prędkość przy odejściu z wody.

Miejsce do latania klimatyczne, gratuluje udanego lotu.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra walka byla hehe

Redan tak z cm przed sc wiec raczej ksiazkowo generalnie ,,takim" modelem z wody latalem ponad 2 lata temu ale inne czasy no i inne plywaki no i model nowka niesmigana. Musze go wyprobowac jak nie bedzie wiac i zobacze co i jak

To akrobat wiec loty z wody dosc trudne ale zajawka pierwsze klasa, oczywiscie jak rybki nie biora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływaki kupne czy sam robiłeś?

 

To że model akrobacyjny nie znaczy, że będzie źle latał z wody. Będzie na pewno ciężki na sterach i nie będzie tak ochoczo kręcił beczek ale powinien dawać sporo frajdy z hydrolatania. Zobacz na mojej stronie www model Rafik, klasyczny Fun-fly a startuje z wody bardzo poprawnie i potrzebuje do wyjścia na redan max 20mb.

 

Ustawienie redan/SC książkowo dla modeli swobodnie latających wg. Schiera ale to nie jest dobre ustawienie dla Twojego modelu. Na swojej stronie www pokazuję inny sposób wyliczenia tej relacji i moim zdaniem lepiej się sprawdza pokazane tam ustawienie.

 

Przesuń redan do tyłu o 2cm i sprawdź ponownie, moim zdaniem model znacznie szybciej wejdzie w fazę ślizgu.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plywaki robione ze styropianu wzmocnone weglem i plaskownikiem stalowym jako struktura nosna oklejone koveralem i malowane farba akrylowa

Poprzednik rowniez potrzebowal troche miejsca aby sie oderwac z tafli ale beda eksperymenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.