Skocz do zawartości

Jak-17 EDF - plany


Rekomendowane odpowiedzi

WYliczyłem środek cięzkości. Do oblotu ustawię jakoś na 115mm

sc_jak17.JPG

 

Wkleiłem edfa z tunelem

IMGP4531.JPG

I okleiłem poszyciem gondoli

IMGP4534.JPG

Między tunelem a poszyciem było ok 6mm przestrzeni. Wkleiłem tam listewkę z balsy i paski depronu dla wzmocnienia brzucha. W końcu na nim będę lądował.

Jeszcze nie mam ostatniego segmentu.

IMGP4538.JPG

Tak się zastanawiam. Zwężać wylot czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Średnica wirnika to 70mm, średnica silnika 28mm. Jeśli dobrze zrozumiałem FSA jest to pole powierzchni przez które przepływa powietrze, czyli taki pierścień. Końcówkę wylotu mam zwęzić do 100% FSA co się przekłada dla mnie na średnicę 64mm. Dodatkowo zwężenie powinno być delikatne i nie przekraczać 10 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba skończyłem  prace nad płatowcem.

IMGP4545.JPG

 

IMGP4543.JPG

Chyba dużo nie  zniekształciłem samolot, bo w oryginale gondola silnikowa nie była tak obfita pod skrzydłem.

dt01.gif

 

Teraz czas na uzbrajanie w elektronikę.

Gondolkę z kółkiem dorobię po oblocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaczek jest gotowy do oblotu.

Dla pakietów zrobiłem kieszonke wsuwaną, tak aby były przed skrzydłem

IMGP4581.JPG

 

Kabinkę chcę wytłoczyć, bądź kupić cos podobnego. Na razie zrobiłem wycinankę "na oko" z małego modelarz. Na oko, trochę jest za niska.

 

IMGP4583.JPG

IMGP4584.JPG

 

Pozostaje czekać na pogodę do oblotu.

 

Waga do oblotu 1000gram

 

Dla porównania, wielkości rozmiar podobny do P40

IMGP4592.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wieczór przestało wiać. Więc oblot.

 

Do oblotu ustawiłem delikatnie SW do góry, nie potrzebnie. trochę mi przez to zadarł po starcie. Później potrymowałem i było lepiej.

Trochę samolot zadziera, ale jeszcze nie wiem, czy to od silnika, kata zaklinowania skrzydła, czy SW.

Lotki mam trochę gumowate, chyba nieco za małe, choć są rozmiaru jak w P40.

Niestety lot trwał zbyt krótko na więcej testów. Pod koniec słychac pulsowanie silnika, nie miałem tego jeszcze, chyba regulator się przegrzał.

Szybuje chyba dobrze. Wydaje mi się, że trzeba go odrobinę doważyć na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wieczór przestało wiać. Więc oblot.

 

Niestety lot trwał zbyt krótko na więcej testów. Pod koniec słychac pulsowanie silnika, nie miałem tego jeszcze, chyba regulator się przegrzał.

Gratuluję oblotu :) A co do regla to ja w YEP 60 w skrzydełku mam tak, że jak napięcie spadnie do 9,6v to też zaczyna pulsować i wtedy wiem że trzeba lądować, nie trzeba żadnych innych buczków. Może u ciebie też jest takie zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam, może pakiety już sa słabe i nie wydalają. Po tym locie weszło do dwóch pakietów ledwie 1000mAh na 2600mAh. Więc powienien jeszcze polatac, ale może spadek napięcia juz był spory.

Słońce miałem z lewej strony, taki kozak nie jestem, aby rzucac w słońce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam urlop więc bezwietrzny poranek trzeba wykorzystać, prawda? :)

Dodałem 10gram na dziobie, przedłużyłem lotki o 5mm, wyciałem dziurę na regulator aby był owiewany przez powietrze.

IMGP4631.JPG

 

 

Wrażenia. Przy wyrzucie, na małej prędkości troche zadziera od silnika, ale w locie myślę, że juz nie. Przy gwałtownym dodaniu gazu nie ma tendencji do obracania się. Natomiast przy przyśpieszaniu zadziera i coraz bardziej wraz z przyrostem prędkości. Myślę, że to efekt od skrzydła, profilu Clarky i jego zaklinowania. Nie są to duże wartości.Wytrymowałem go aby latał równo na pół gazu i zwiększenie prędkości wymaga jedynie minimalnej korekty drążkiem. Przy ciągłym sterowaniu drązkiem nie robi to specjalnej różnicy.

W związku z tym po wyłączeniu gazu i przejściu do szybowania delikatnie pogłębia nurkowanie. Różwniez delikatna korekta wystarcza.

Podejście do lądowania jest bardzo długie, leci i leci. :)

Przykleiłem hot glue regulator i po locie klej sie roztopił :) muszę czymś innym przymocować go do okienka w depronie.

Ciąg dalszy trymowania testów, wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.