Skocz do zawartości

SZYBOWIEC GRAUPNER


janegab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj otrzymałem humorystyczny prezent od kolegi,który zajmuje się "zbieractwem" z wystawki rozności z Niemiec . Modelik nieuzywany stanowil jakiś exponat w sklepie zadnych śladow montowania serw itp. Sa bowdeny dziurki pod serwa -uszkodzony jest kierunek prawdopodobnie w czasie wystawki.. Wszystko zamontuje spróbuje polatać... :D .

 
 
DSCN1294.jpgDSCN1293.jpg
 
DSCN1295.jpgDSCN1292.jpg
 
DSCN1299.jpgDSCN1301.jpg
 

-.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Kamyczek_RC

Janek nie stać cię na jakieś cywilizowane narzędzia :)  Z tą kosą przy balsie wyglądasz jak "Kuba rozpruwacz". Ładny modelik mam nadzieję że pośpiech nie będzie oznaczał tandety w twoim wykonaniu i bardzo liczę na to że zrobisz to ładnie i starannie dając dobry przykład młodzieży ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Widzę, że nie tylko ja jestem  amatorem "antyków" :)

W zeszłym roku wyciągnąłem  z piwnicznych czeluści Robbe Varta Fly i Robbe Skyflex po chyba 15 latach nieużywania.

Nawet dałem już radę oryginalne silniki szczotkowe zajeździć i niestety nie są już w oryginale ;)

 

Latają całkiem nieźle no i jak to mówią dzisiaj już takich nie robią.............

Trzeba się było tylko do braku lotek przyzwyczaić w szybowcu, lotnia lata sama.

Wrażenia jednak całkiem inne niż w Bixlerze .

 

powodzenia z UHU

 

JD

post-6092-0-17142600-1405249355_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze szybowczyki to .."BLIZNIAKI"..dzisiaj model gotów do lotu..bawiłem sie do zabicia czasu. Jedno mnie martwi ,ze kadłub graupnerka..kruchutki jak skorupka jajka-musial by na wystawie i słonce zrobilo swoje..zdziwiony jestem po wywazeniu...sporo weszlo olowiu...ale zabawa na całego :D


Janek nie stać cię na jakieś cywilizowane narzędzia :)  Z tą kosą przy balsie wyglądasz jak "Kuba rozpruwacz". Ładny modelik mam nadzieję że pośpiech nie będzie oznaczał tandety w twoim wykonaniu i bardzo liczę na to że zrobisz to ładnie i starannie dając dobry przykład młodzieży ;)  Królu już miałem taką epę do roboty ,ze nie chciało mi sie zamawiac balsy  wyheblowałem i dzisiaj "NAJLEPSZY SZYBOWIEC NA ŚWICE" gotów do lotu  po wywazeniu itp... :lol:  Zabytkowy model to prahistoryczne narzedzia /  potem kierunek był obszmyrglowany na "glanc papiurze"...wszystko jest w klasie . Mozna by go okleic pod kolor folią ale...tam jutro poprawie sie i OKLEJĘ !     . Oblot Mechelinki... ;) szkoda bo exponat nadawał by sie  na prezent urodzinowy  dla Kierownika hi..haa..   Aha...dorobiłem "bagnet"..fi 4mm   letko ugiety...jak tu takim czymsiś latać..? :(  Chyba na oparach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, ja tak samo znalazłem Vartę Fly na wystawce ale w Danii :)

Była w stanie idealnym tylko ten kadłub z ABS - delikatny i pożółkły... 

Kadłub już po malowaniu, części zamówione - silnik bezszczotkowy + nowa elektronika. 600 gram ważył oryginalny akumulator + silnik więc aktualnie to trzeba dociążać mocno przód.

W sumie to od niego zaczynam przygodę z RC - ale przed pierwszym jego lotem szlifuję ostro na symulatorze :)

 

W razie potrzeby mam oryginalny plan i dokumentację do Varty Fly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłośnicy staroci :)

Nic tak nie wciąga jak sprawdzenie się czy "dam radę toto ulotnić".Mi się kiedyś trafił taki przywieziony dwupłat Swordfish - półmakieta samolotu z II wojny z silnikiem kompletnie zblokowanym - rycyna skleiła silnik. Ale po odpowiedniej ilości pracy dało się normalnie przywrócić go do życia. Sam model jednak nadal czeka na czas by go podremontować i ulotnić, zwłaszcza że napędy w ogonie wszystko na linkach więc najpierw wymiana jakby korozja miała gdzieś coś ruszyć, a potem można startować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.