Skocz do zawartości

SPITFIRE Mk. 24


Lucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Przedstawiam  relację z budowy modelu ostatniej , a moim zdaniem  najładniejszej wersji ,  Spitfire'a .Model  ma rozpiętość  2 m ,  waga ok. 8 kg.  napęd silnik benzynowy NGH  -35 .Posiada mocne oświetlenie  na skrzydłach,  będzie miał  mechanicznie odsuwaną kabinę,  zrzucaną bombę  i  odpalane rakiety .Budowę modelu rozpocząłem  w końcu listopada zeszłego roku.Oblot planuję wykonać w sierpniu.   A jak to się zaczęło  pokazują poniższe zdjęcia.        

 

Odnośnik do albumu ze zdjęciami

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam !

Przedstawiam  relację z budowy modelu ostatniej , a moim zdaniem  najładniejszej wersji ,  Spitfire'a .Model  ma rozpiętość  2 m ,  waga ok. 8 kg.  napęd silnik benzynowy NGH  -35 .Posiada mocne oświetlenie  na skrzydłach,  będzie miał  mechanicznie odsuwaną kabinę,  zrzucaną bombę  i  odpalane rakiety .Budowę modelu rozpocząłem  w końcu listopada zeszłego roku.Oblot planuję wykonać w sierpniu.   A jak to się zaczęło  pokazują poniższe zdjęcia.        

 

Odnośnik do albumu ze zdjęciami

Teraz już w formie pisemnej: jak Ty Go przede mną ukryłeś???????????????

Dziś widziałem efekt końcowy,Lucek zadziwiasz mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak malowanie  wybrałem , a tak prawdę mówiąc jest już pomalowany i  i ma za sobą loty  próbne.

 

Powróćmy  do czasów  jak powstawał .post-6784-0-95650800-1416675157_thumb.jpg

 

Tak powstają linie podziału  poszycia.post-6784-0-70205000-1416675281_thumb.jpg

 

Kopyto maski silnika wykonałem ze styroduru i polaminowalem .post-6784-0-64524700-1416675407_thumb.jpg

 

Teraz szpachlowanie ,podkłady  i..... post-6784-0-70717000-1416675516_thumb.jpg

 

Gotowa maska silnikapost-6784-0-13323100-1416675732_thumb.jpgpost-6784-0-70227200-1416675800_thumb.jpgpost-6784-0-82083300-1416675860_thumb.jpgpost-6784-0-93506400-1416675916_thumb.jpgpost-6784-0-97272500-1416676137_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez sie podoba i rowniez lubie Mk.24. Z jakich planow budowany, jesli mozna wiedziec?

 

A, jeszcze jedno. Ten mniejszy na skrzydle to stary, poczciwy Matchbox lub jego "revellowe" wznowienie, czy moze jakis inny zestaw, o ktorym jeszcze nie slyszalem? Marzy mi sie jedna z ostatnich wersji w skali 1/32, ale Matchbox ma zbyt wiele bolaczek, a ja zbyt malo czasu, by je poprawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie  Lucjanie -świetnie wyszedł -jeszcze raz słowa uznania.Malowanie "ekstra"-klasa-chyba kiedyś dłubał Pan przy modelach plastykowych.Jakich farb użyto do malowania?

Dzięki Kolego za miłe słowa !

To prawda budowałem modele z kartonu wykańczając powierzchnię po swojemu, z plastiku też . Mam wrodzony talent plastyczny więc takie malowania nie sprawiają mi kłopotu. Do malowania używam baz samochodowych , a na końcu odpowiednio dobrany  stopień matu .

Znakomicie wykonany moje szczere uznanie. Az się prosi tam zasadzić 4rotakta :)

Dzięki !! Jak model się będzie dobrze sprawował , to może dostanie" prawdziwy" silnik . :)

Mnie tez sie podoba i rowniez lubie Mk.24. Z jakich planow budowany, jesli mozna wiedziec?

 

A, jeszcze jedno. Ten mniejszy na skrzydle to stary, poczciwy Matchbox lub jego "revellowe" wznowienie, czy moze jakis inny zestaw, o ktorym jeszcze nie slyszalem? Marzy mi sie jedna z ostatnich wersji w skali 1/32, ale Matchbox ma zbyt wiele bolaczek, a ja zbyt malo czasu, by je poprawiac.

Model  zbudowałem z  planów publikowanych  przed laty w magazynie RCM  powiększonych do rozpiętości 2m.Te plany można wyszukać w GOOGLE 'ach. Ten mały  Spit.  stary  1/32   Matchbox .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.