Skocz do zawartości

Relacja z budowy modelu Ultimate AMR (nac) 1m depron


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie nie ma 6mm sa 5mm, myślałem żeby zrobić tak że: skrzydło z  5mm depronu, na natarcie dam kawałek depronu 3mm do połowy szerokości skrzydła  + listewka sosnowa 6x3 przez całe skrzydło.

To będzie profil improwizowany czy jakiś konkretny kfm? Rozumiem, że listewka pionowo, w tej wyższej części profilu?

Moim zdaniem 6x2 wystarczy, chyba że nie szczypiesz się z wagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Listewa poziomo wzdłóz skrzydła zamiast pręta węglowego. Profil to Kfm2 myślę że najprościej i najlepiej.

Moim zdaniem poziomo bez sensu. Oczywiście mówimy o poziomie w przekroju poprzecznym.

Lepiej zrobić po jednej na górze i dole, wtedy oczywiście poziomo, jedna nad drugą, każda o przekroju 3x2mm lub 4x1mm, (a może jeszcze cieńsze), na podobieństwo mocników teownika.

Między nimi podkłady.

 

A chyba najprościej byłoby okleić taśmą klejącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne minimum to moim zdaniem sosna 5x5 w skrzydle (i tak za wiotkie wyszło), i parę strategicznie rozmieszczonych 5x3 w

kadłubie

 

SK mam z podkładów 5mm+5mm

SW z podkładów 5mm+3mm

 

Profil skrzydła następujący (aby dobrze rozrysować przed wycięciem trzeba pomyśleć i posiedzieć): 

-na tyną część schodka profilu (tą z lotką) nakleiłem depron 3mm

-aby schodek był wyżej nakleiłem na to jeszcze w połowie pasek 3mm

-na to zawinąłem schodek ze spodniej warstwy skrzydła (tej 5mm) (taśma pakowa od zewnątrz zgięcia, klej i wcięcie od wewnątrz - potem taśmę można zdjąć)

 

tym sposobem mamy idealną krawędź natarcia bez szlifowania  :D

 

Andrzeju, jak chcesz to mogę cały model obfotografować i wysłać Ci na PW  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne minimum to moim zdaniem sosna 5x5 w skrzydle (i tak za wiotkie wyszło), i parę strategicznie rozmieszczonych 5x3 w

kadłubie

 

SK mam z podkładów 5mm+5mm

SW z podkładów 5mm+3mm

 

Profil skrzydła następujący (aby dobrze rozrysować przed wycięciem trzeba pomyśleć i posiedzieć): 

-na tyną część schodka profilu (tą z lotką) nakleiłem depron 3mm

-aby schodek był wyżej nakleiłem na to jeszcze w połowie pasek 3mm

-na to zawinąłem schodek ze spodniej warstwy skrzydła (tej 5mm) (taśma pakowa od zewnątrz zgięcia, klej i wcięcie od wewnątrz - potem taśmę można zdjąć)

 

tym sposobem mamy idealną krawędź natarcia bez szlifowania  :D

 

Andrzeju, jak chcesz to mogę cały model obfotografować i wysłać Ci na PW  :)

Super by było :) i pokaz jak masz serwa na lotki zamontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że temat odżył - aż chce się pisać  :D

 

Mimo najśmielszych chęci nie udało mi się obrobić filmu... miałem prace ku końcowi ale przy próbie zastosowania efektu przejścia, Windows Movie Maker się wyłącza, dziś nie mam siły już nad tym walczyć. Może znalazł by się ktoś chętny?  ;)

 

Jednak nie z czapki a z aparatu i kamerzysty  :D

 

No nic, popiszę o czym lubię najbardziej - o wrażeniach z lotu  :)

Jak widać na filmie model pewnie lata, starty i lądowania też niczego sobie, świateł jeszcze nie było widać bo widno było.

Ciągu na za małym śmigle 8x6 wystarcza w zupełności ale myślę że jak wrócę na trójłopatowe to będzie to ^_^

 

Ważne - wymagane dodatkowe wzmocnienia na łączeniu skrzydła z kadłubem (pojawiają się pęknięcia i to nie na farbie...)

 

Jak za dużo piszę to zwróćcie mi uwagę  :ph34r:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas podczas filmu palec aktywnie chodził mi po przełączniku trój pozycyjnym z odpowiednio 100% 0 Expo, 70% 20 Expo i 50% 10 Expo

Wszystko było pod kontrolą, aby zobaczyć jak model się zachowuje na różnych wychyleniach - najlepiej jest na ''średnio''  :)

Inną sprawą jest to że lubię czuć model na 100% wychyleń  :lol: 

I dodałem ''martwy gaz'' na jednym przełączniku co by mi znów w nogi nie wjechał  :D

 

Mirku, ja już drugiego ultimata skończyłem, jeżeli się nie mylę to Twój wiąż nie oblatany stoi  ;) 

 

Listewka 6x3 do lekkiego wykonania może i się nada ale mój to cegła z latająca z pakietem 2200mAh więc raczej 6x5  ;) 

 

Zaraz podam szczegóły konstrukcyjne i zdjęcia, bo wyciągnąłem wnioski (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybaczcie, że zapomniałem o uzupełnieniu posta - wracam do roboty  :)

 

Konstrukcja skrzydła 

post-14749-0-78122000-1427045707.jpg

 

niezbędne wzmocnienia w kadłubie, wszystkie 4 łączniki płatów wzmocnione są listewką, te w kadłubie też zostało wzmocnione od dołu o góry 

post-14749-0-20382000-1427045757.jpg

 

schemat oświetlenia, użyłem taśm LED z ABC RC ciętych w paski po 3 diody

post-14749-0-60799100-1427046020.jpg

post-14749-0-59769000-1427046025.jpg

post-14749-0-39274700-1427046015.jpg

 

 

W czwartek dałem z kolegą po lataniu  :D

Model zachowuje się wzorowo  B)

 

Pod koniec dnia na lotnisku mały wypadek się zdarzył, pożyczony pakiet napędowy rozpiął się podczas pętli pozbawiając Ultimata zasilania.... jednak wylądował bez strat - sam wyrównał i wylądował na kołach ^_^  

wykonałem nawet jeszcze jeden lot

 

Parę fotek z lotniska (ten samolot po prawej nie mój, choć pomagałem go robić ;))

post-14749-0-52040400-1427047879.jpg

post-14749-0-77814700-1427047892.jpg

 

post-14749-0-84279300-1427047860.jpg

post-14749-0-39893700-1427047898.jpg

post-14749-0-47300200-1427047907.jpg

 

 

przesyłam też Filmik na YT, ciemniej było i oświetlenie powinno być lepiej widać  :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Patrzcie co znalazłem w głębinach twardego dysku  ^_^

 

To pierwszy kret mojego Ultimata, zahaczył o pastuch biedaczysko  :rolleyes:

nagrane breloczkiem na czapce

 

 

Model do teraz sprawuje się świetnie, a jeszcze lepiej po zmianie łożysk, piasty i powrocie na śmigło 3 łopatowe. Beczki, pętle, plecy, a nawet zawis zaczyna wychodzić (oczywiście na poziomie początkującego). W zakrętach tnie powietrze jak żyleta. Po dodaniu gazu nie myszkuje, lecz idzie jak po sznurku bez żadnych mikserów (dopiero po zmianie w.w. elementów). Najlepszy deproniak jaki do tej pory miałem.

 

Inną sprawą jest to że więcej latam rekreacyjnie, ale fajnie jak można ''dać w palnik''  ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.