Skocz do zawartości

Silnik heli w samolocie.


Hotpoint
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem 3 OS Maxów 32,37 i 91 w wersji heli, jednak narazie nie planuję latać śmigłowcami, stąd moje pytanie: jak się sprawuje taki silnik w samolocie.

Patrząc po obrotach max. 22 000 (0.32 i 0.37) wg. instrukcji, dochodzę do wniosku, że pewnie mają krótszy skok tłoka ( mniejszy moment obrotowy ), ale jak to się ma do używania tego typu silnika ze śmigłem.

Czy należy stosować mniejsze śmigła niż odpowiednika w wersji aero, ewentualnie takie same z mniejszym skokiem?

Druga sprawa: czy powiększona głowica nie będzie wychładzać zbytnio takiego silnika w chłodne dni ?

 

Proszę o opinie ;)

 

pozdr. A.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam jakiś silnik Conrada .12 . Smiglo wziąłem z odpowiednika lotniczego. Motorek sprawuje sie całkiem w porzadku. Latal w 900g dwuplacie homemade. Nie wiem jakie mial obroty ale na ucho trzymał sie w standardowych parametrach odpowiedników lotniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma prośbę do posiadaczy ASP od 0.25 do 0.52 (w tych rozmiarach jest taki sam gwint na wale jak w OS 32 i 37), czy ktoś mógłby sprawdzić:

- czy piasta jest mocowana na stożku czy też bezpośrednio na wale

- jeśli bezpośrednio, średnicę wału oraz wymiar w miejscu mocowania piasty

- rozstaw śrub do mocowania tłumika - poszukuję 35 mm

 

W OS`ie średnica - 9,05 mm, wymiar wału w miejscu mocowania piasty - 6,45 mm.

 

Będę wdzięczny za te informacje.

 

pozdr. A.

post-9147-0-45945400-1406295630.jpg

post-9147-0-29330900-1406295639.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mój ASP .52:

- piasta bezpośrednio na wale:

- 9,50 mm / 7,46 mm. Oraz rdzeń śruby 6,35 mm, a gwint 1/4 cala (jest mały skok średnicy... A to oznacza, że rdzeń śruby robili na maszynach metrycznych, a sam gwint na calowych),

- rozstaw otworów tłumika niestety 37 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.