Skocz do zawartości

Polskie goggle video do FPV


pirzol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z małą przygodą zbudowałem i testowałem  zestaw polskich googli do FPV. Spokojnie można z nimi latać FPV.
Powiem więcej, obraz jest lepszej jakosci niż w gogglach FatShark (miałem Dominatory i mam Base) !

Polska wersja goggli video. Opis z budowy i testu umieściłem na swoim blogu.
http://www.fpvdrones.pl/?q=node/49


Od Polskiego producenta dostajemy komplet "Adam Słodowy - zrób to sam"
- monitor LCD 4.3" (do rozebrania), można zamówić 5"
- plastikową obudowe goggli z opaską i gabkami
- soczewkę
- zestaw naklejek maskujących i dystanse


IMG_2753s.jpg?itok=LTGQeomv

Wrażenie jest neisamowite.

+ Obraz jest większy niż w FS,

+ do tego można mieć okulary na nosie.

+ Jest możliwość regulowania ostrości poprzez zmiane położenia soczewki.

+ lekka konstrukcja

+ szeroka opaska , można do niej zamocowac jak w sharkach pakiet zasilajacy

+ niska cena, około 1/3 wartości goggli FatShark

+ dostępnosć w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Widziałem, podziwiam pomysłowość, sam mam zamiar kupić - na początek nawet specjalnie zainwestuje w mniejszy (zamiast 7') monitor aby móc go potem zamontować w goglach. Czuć to w ogóle na nosie, jak z komfortem ? Najchętniej wmontowałbym w to od razu odbiornik i obok pakiet - wtedy antena byłaby w możliwie jak najwyższym miejscu ... chyba, że ktoś nosi ze sobą rozkładany statyw / maszt. Zastanawia mnie tylko czy po prostu wyrobie z czymś takim na głowie już w pełnym rynsztunku FPV.

Ciekawe czy będą kolejne bardziej ekskluzywne wersje np. węglowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą w najbliższym czasie gogle z monitorem 5", a o jakim pozostałym rynsztunku FPV piszesz?

Ja to myślałem na wersją pod monitor 4,3. Chodzi mi raczej o komfort - chcę na goglach zamontować pakiet zasilający całość oraz odbiornik, nie wiem po prostu czy wyrobię z czymś takim na dziobie (czy przy tej wadze mi nie będzie się odchylało) a znowu zaciskanie wokół głowy gumki też ma swoje granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumka jest szeroka, więc nie wywiera dużego nacisku.

Co do pozostałego osprzętu FPV...  Jak już masz goggle to jeszcze np. odbiornik Video na częstotliwosć w której pracuje Twój nadajnik Video na pokładzie. Czasem przydatna będzie tez nagrywarka materiału video, dodatkowe zasilanie itp.

Nie wszystko wieszamy na głowie ;)

 

Co może wchodzić w skład FPV napisałem w Encyklopedii FPV - przeznaczona dla poczatkujących.

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, temat znam, fpvdrones czytam, latałem już fpv'ką znajomego i mam o tym jakieś pojęcie. Akurat na razie nie spieszno mi z konkretną bazą, chcę zrobić podstawowy zestaw i zamknąć go w tychże goglach - pytanie jednak czy przy obciążeniu konkretnym pakietem lipol i odbiornikiem nie będą mi one zwisały jak trąba u słonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=21422&highlight=g%B3owie a jak ktoś nie chce czytać to tak wygląda komplet

http://u.jimdo.com/www61/o/s7b55bf953a15c5a0/img/i0681756fda4875ad/1405442577/std/image.jpg

Ja na goglach mam tylko nadajnik a bateria w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, temat znam, fpvdrones czytam, latałem już fpv'ką znajomego i mam o tym jakieś pojęcie. Akurat na razie nie spieszno mi z konkretną bazą, chcę zrobić podstawowy zestaw i zamknąć go w tychże goglach - pytanie jednak czy przy obciążeniu konkretnym pakietem lipol i odbiornikiem nie będą mi one zwisały jak trąba u słonia.

Mozesz założyć pakiet jak w FatSharkach. Czyli montujesz 2S o pojemności około 1000mAh na pasku z tyłu lub z boku głowy. Taki mały pakiet nie wazy dużo. Fatsharki używam już dłuższy zcas w ten sposób.

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też zrobię, odbiornik może nawet wmontuje w gogle tylko tak aby miał jakieś chłodzenie. Ekran wraz z odbiornikiem zasilać sobie z jednego pakietu ? Na ile mniej więcej bezpiecznie wystarczy 1000 mAh przy monitorze 4,3 cala + rx fox 800 ? Będę strzelał aukcję z foxem 800 a mam trochę pakietów i zastanawiam się czy pojemnościowo wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i 3s, rozchodzi się raczej o pojemność. Nie widzę problemu z lataniem 1,2 & 2,4 bo spora ilość ludzi tak lata. Znajomy (pilot jak i modelarz) ma jako platformę quada z nazą, odbiornik fpv 1,2 ma POD APARATURĄ w takiej dorobionej skrzyneczce a w quadzie jak to w quadzie - jedno na drugim. I nie ma problemu, nic mu nie śmieci, nie szumi. Ma też sprzęt do strojenia anten czy innych ustrojstw, robi też swoje antenki - liczę, że mi pomoże. Miałem iść w 5,8 boscam ale no ... nie wiem po co, tak jakbym sobie sam szkodził, skoro 1,2 u większości działa OK to nie będę sobie specjalnie utrudniał wchodząc na częstotliwość przy której trzeba bardzo uważać na przeszkody terenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę jednak od 5,8 gHz - główny powód to fabryczny moduł Turnigy 9x, testowałem go na 500 metrów w powietrzu i było OK więc do pierwszej FPV'ki się nada, lubi także na niego siać o czym chwile temu przeczytałem. Dalej i tak bałbym się wypuścić bez OSD na byle jakiej platformie a zanim wskoczę poziom wyżej (konkretny model z pewnym, dobrej firmy, wyposażeniem) to minie rok może dwa. Chyba nie ma nic innego wartego uwagi niż Boscam ? Myślę póki co nad 200 mW, z dobrą anteną powinien wystarczyć na loty do 700 metrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i postanowione, na dniach zamawiam sobie taki zestaw - gdybym kupował wszystko oddzielnie to wcale nie wyszłoby taniej a tak jeszcze mam całość już zmontowaną i banglającą za 400 zł : http://allegro.pl/kompletny-gotowy-zestaw-fpv-czas-montazu-0-5godz-i4508358279.html

No i monitor akurat pod gogle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytał bym jeszcze sprzedającego czy ten monitor nie ma bluescreena w przypadku utraty sygnału.

A jest to dość ważna kwestia w FPV zwłaszcza, że planujesz zamontować monitor w gogle.

Nie sztuka skopiować specyfikację z internetu i sprzedać z zyskiem sprzęt sprowadzony z chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet sprowadzony wyszedłby cenowo bardzo podobnie, pomijam oczywiście czas oczekiwania parunastu dni, możliwość trafienia na cło (niby takie maleństwa nie idą ale zawsze mogą) czy nawet zagubienie paczki bo jak idą przez Malezję to się niezłe cuda dzieją. Zapytałem o bluescreena, na razie googli nie planuje (może za miesiąc), póki nie zrobię paru lotów normalnie to nie będę go zmieniał, wraz z kupnem gogli kupię też jakiś bez BS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.