Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC modelarza


-==PEGAZ==-
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

LordKris, zapisy w OWU nawet w dobrze sprecyzowanych punktach stoją w sprzeczności z wyłączeniami, poza podanym zapisem jeszcze np.:

 

Za czynności życia prywatnego w wariancie MINIMUM uważa się:

5) posiadanie i użytkowanie zgodne z przeznaczeniem:

c) bezzałogowych balonów oraz latawców, o ile nie są napędzane silnikiem, a ich ciężar nie przekracza 5 kg;

 

Jest to bez sensu wobec wyłączenia, które przytoczyłeś, bo najprostszy latawiec to też statek powietrzny. Nie najlepiej świadczy to o firmie, pozostaje jedynie mieć nadzieję, że w przypadku wątpliwości interpretacyjnych sąd przyzna rację Ubezpieczającemu.

 

Kontakt do agenta poszedł PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Poniżej zamieszczem informację jaką dostałem dzisiaj na piśmie od agenta Allianz:

 

Informuję, że zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC - suma gwarancyjna 100 000 zł) z zakresem terytorialnym Polska ochroną ubezpieczeniową objęte są szkody wyrządzone przez modele samolotów (także zdalnie sterowanych) o wadze do 5 kg.

 

Składka podstawowa 60zł/rok

 

 

Możliwe jest rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczeniowej (OC - suma gwarancyjna 100 000 zł) o :

- modele o wadze do 20 kg

- udział w zawodach

- udział w pokazach

- zakres terytorialny kraje Unii Europejskiej

 

Koszt rozszerzenia 200 zł/rok

 

 

W przypadku rozszerzenia na wniosku będzie dopisana następująca klauzula:

 

„Rozszerzenie dotyczy modeli latających do 20kg i udziału w zawodach i pokazach.

Zakres terytorialny: kraje UE.”

 

Co, Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Próbowałem ubezpieczać się u polskiego ubezpieczyciela. Była to Hestia, ale zmienili warunki i przestał to się opłacać. Od kilku lat należę do niemieckiego klubu modelarskiego i w ramach opłacanej składki mam ubezpieczenie na milion Euro od każdego zdarzenia. W zależności od klubu do jakiego się należy składki są różne, ale kwota ubezpieczenia i warunki podobne,

Z tego co wiem składka waha się od kilkudziesięciu euro do stu paru.

Cześć,

 

sorry, nie chcę nikomu tu psuć humoru, ale jako że wiem gedzie Władek jest ubezpieczony :lol2: muszę sprostować...

 

Władku - od tego roku jesteśmy ubezpieczeni na kwotę dwóch milionów Euro za szkodę i model. Czyli teoretycznie możesz jednego dnia powiedzmy trzema różnymi modelami narobić bałaganu za 6 milionow euro :mrgreen:

 

Część składki członkowskiej odprowadzanej do ubezpieczenia wynosi rocznie zaledwie 18,50 Euro :idea:

 

Niestety ubiegając pytania - nie jest możliwe samo ubezpieczenie się nie będąc członkiem tego klubu i całkowita opłata łącznie z członkostwem klubu jest taka jak pisałeś...

 

Smutne, ale prawdziwe - firmy ubezpieczeniowe w Polsce są zupełnie niepoważne. Z ubezpieczniem na 50 czy 100 tys. PLN nie wolno Wam teoretycznie latać w krajach unijnych. Minimum ubezpieczenia wynosi w tej chwili jak wiem milion Euro a organizatorzy niektórych imprez modelarskich w Niemczech (czy w innych krajach nie wiem) jako warunek uczestnictwa stawiają często wymóg posiadania ubezpieczenia nawet na 3 miliony.

 

W Niemczech od 2 lat nawet najmniejsza zabawka - model musi być ubezpieczona. W przypadku modeli i zabawek latających normalne, rodzinne ubezpieczenie OC nie przejmuje żadnej odpowiedzialności.

 

Pozdrawiam Piotr

 

www.piotrp.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich .

Nic nowego .

Ja też ubezpieczałem się w Hestii było do 20 kg przez dwa lata płaciłem 190 zł. na 200000 ;potem zmienili na 5kg i zapisałem się do Niemieckiego Klubu modelarskiego bo innego wyjścia nie było .

W Niemczech płacę

składkę klubową i ubezpieczeniową ,kwota ubezpieczenia to 3 miliony EURO i mogę latać na zachodzie też modelami odrzutowców .

Z polisąna 100 000 Pln na zachodzie nikt was nie wpóści na lotnisko .

Jeżeli bieżemy udził w pokazach czy zawodach to jest przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej i nas ubezpieczy na okres pobytu.

Sami nić nie zrobimy ,potrzebna jest organizacja do której będzie należało dużo modelaży i wtedy ona może ustalać ,wypracować wspólny regulamin dla modelarzy .

Tak to dzieje się nacałym świecie .

Może coś odkolegów z Czech będzie się można cośdowiedzić bo oni właśnie znależli ubezpieczyciela.

Pozdrawiam

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jecze dlugo nie bedziemy tak zorganizowani jak np. Niemcy . Nie wiem czy to dobry pomysł ale mozna by powołac stowarzyszenie ktorego zadaniem bedzie ubezpieczenie modelarzy .

A do Piotra

Może byś pośredniczył w tym przedsięwzięciu ? Może któryś ubezpieczyciel by zbiorowo ubezpieczył modelarzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Odświeżę trochę temat.

 

Po wielu rozmowach z kilkoma brokerami, udało mi się uzyskać taką ofertę.

jeśli są zainteresowani - przekażę kontakt dalej.

Oto treść oferty:

 

- suma gwarancyjna- 100 000 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia

- zakres terytorialny- TYLKO POLSKA

- zawsze składka podstawowa w zależności od liczby osób i zakresu terytorialnego + za rozszerzenie:

1) dla modeli do 5 kg- 50 zł składki dodatkowej

2) dla modeli powyzej 5 kg do 20 kg- 100 zł składki dodatkowej

3) dla modeli powyżej 20 do 25 kg- 150 zł składki dodatkowej

 

 

W ramach powyższych składek chronimy dodatkowo udział Klienta w amatorskich zawodach.

Niestety nie jest możliwe udzielanie ochrony w ramach składki podstawowej za wariant minimum.

 

Jak widać, treść wyraźnie mówi o modelach i dzieli je na kategorie wagowe.

Nie jest więc to pisane patykiem na wodzie (wiele było ofert ubezpieczenia, które niby obejmowało modele ale nigdzie to nie było napisane).

 

Uprzedzając pytania o kwotę: w tej chwili nie uzyskamy niczego więcej (bez utworzenia specjalnego, "podstawowego" pakietu ubezpieczeniowego - a nie, jako rozszerzenie).

Ustawa mówi o bodajże 3000SDR co jest dużo mniejsze niż 100 000zł.

 

Jeśli będzie zainteresowanie powyższą ofertą, Allianz może wystąpić do zarządu o utworzenie takowego pakietu (wtedy tez i na wyższe kwoty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętni proszeni są o kontakt z Panią Teresą Florenc z firmy Allianz pod numerem 602-736-432

Powołajcie się na mnie.

Właśnie przed chwilą rozmawiałem z p. Teresą. W przypadku większej ilości chętnych jest możliwość przyjazdu i załatwienia formalności na miejscu. Ma jeszcze w tej sprawie rozmawiać z Markiem. Inna ew. to załatwienie prywatnie, trzeba przesłać dane, przychodzi polisa i dowód wpłaty, podpisujemy, robimy wpłatę i chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Ja jestem nadal na etapie wyboru ubezpieczyciela, na dzień dzisiejszy warunki, jakie zaproponował mi agent Allianza wyglądają tak:

 

Ubezpieczenie jest ubezpieczeniem OC w życiu prywatnym, OWU do pobrania ze strony

Allianz.

 

Składka za ubezpieczenie podstawowe wynosi 60 zł.Zakres terytorialny - Polska. Suma gwarancyjna - 100 000 zł. Za rozszerzenie o modelarstwo lotnicze trzeba zapłacić dodatkową składkę w zależności od wagi modelu:

-do 2 kg - 45 zł

2-5 kg - 90 zł

powyżej 5-20 kg -180 zł

powyżej 20- 25 kg - 270 zł

Włączony jest udział w zawodach amatorskich.

W ubezpieczeniu podstawowym są 3 osoby, za każdą następną dopłata 10 zł.

 

Nie widziałem jeszcze wzoru umowy, bo w OWU brak zapisów o udziale w zawodach (to dla mnie bez znaczenia) i kategoriach wagowych.

 

Być może przydadzą się komuś powyższe informacje. Po rozpoznaniu aktualnej oferty Hestii zamieszczę także stosowne informacje.

 

Czy ktoś z Was może opisać w szczegółach, jak zostać członkiem klubu modelarskiego w Niemczech i tam się ubezpieczyć na 1M EUR? Czy jest to w ogóle wykonalne "zdalnie" :roll:

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.