Skocz do zawartości

Zdjęcie

Su 29 elektro-1250mm

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
429 odpowiedzi w tym temacie

#421 mazbenek

mazbenek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 04 marzec 2018 - 16:23

Trochę czasu minęło model jest już sklejony, zostało tylko okleić folią, zrobić maskę ( w trakcie) i kabinkę. Po miesiącu otrzymałem rurkę węglową, która była uszkodzona w dostawie i złożyłem wszystko łącznie z wyposażeniem. Waga tego co na zdjęciu 918 g , dojedzie folia, maska i kabinka.

20180304_151739.jpg

20180227_180119.jpg

Zrobiłem podwozie laminatowe, ale niestety nie zastosuję go w modelu bo wyszło za ciężkie- same golenie 42 g.

• 0

#422 mazbenek

mazbenek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 wrzesień 2018 - 15:27

Po długiej przerwie wróciłem do budowy modelu. W chwili obecnej Su jest prawie skończone, brakuje jedynie owiewki maski i owiewki kabiny. Kopyto na maskę jest gotowe (materiał również już kupiony Hips 0,5), więc wykonam ją niedługo. To co na zdjęciach waży 973 gramy.

IMG_20180909_153649.jpg

IMG_20180909_153751.jpg

IMG_20180909_154257.jpg

• 0

#423 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 342 postów
  • SkądWarszawa/Ostrowiec Św.
  • Imię:Slawek

Napisano 09 wrzesień 2018 - 16:08

Wyszło bardzo fajnie. Dostałem mail w sprawie kabiny i powiem tak: vivaku z Warszawy jeszcze nie wywiozłem,całą resztę czyli pompę, stół itp już tak. W Ostrowcu będę najwcześniej za 3 tygodnie więc może wtedy się to uda zrobić. Chyba że wyślę Ci kopyto pod warunkiem że do mnie wróci. Kiedyś wysłałem  kopyto do większego su 29 i już do mnie nie wróciło ( pozdrawiam osobę która go nie zwróciła)

• 0

#424 mazbenek

mazbenek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 wrzesień 2018 - 17:14

W tym tygodniu zbuduje stół do tłoczenia i wykonam maskę, jeżeli mi to się uda to poproszę o pożyczenie kopyta, jeżeli będę miał problemy to poczekam. Wspomnę, że nigdy wcześniej tego nie robiłem (tłoczenie). Proszę o wskazówki odnośnie tłoczenia? Czy w kopycie trzeba nawiercać jeszcze jakieś otwory czy tak powinno się udać?
  • 0

#425 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 342 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 17:26

Z odkurzacza usuń worek to pierwsza sprawa. Druga to szczelność stołu. Trzecia to szczelność pomiędzy stołem a ramką z materiałem. Tu musi być dobrze. 

Najlepiej mieć piekarnik elektryczny. Ja ustawiam temperaturę w okolicach 140-160 st. Wstawiam ramkę z hipsem. Najpierw Hips sie napręża a potem zaczyna obwisać w ramce. Jak zacznie obwisać około 1cm w środku to nakładam na kopyto ramkę i od razu włączam odkurzacz. 

Co do kabiny- dasz radę zrobić ją odkurzaczem ale koniecznością jest Vivak. To tworzywo gwarantuje sukces. Sukces ma swoją cenę- dosłownie cenę-jest drogi. Do kabiny do su trzeba około - 0.8mm grubości. Taki arkusz ( 1050 x 2050 mm) to wydatek w okolicach 100-150zł. W kopycie dobrze jest nawiercić otworki w okolicach zagłębień a samo kopyto położyć na jakiejś siatce stalowej o oczku 4-5mm. Termoformowanie to wredna sprawa- wydałem na to mnóstwo kasy, na 100% wykonanych elementów wyszło ze 30% ( przy głębokim tłoczeniu) i z 70% (przy płytkim)  Inaczej pisząc przy głębokim 70% materiału uzytego do tłoczenia to były złe tłoczenia. Przy płytkim 30% nadawało się do śmieci.

Jak czujesz że nie dasz rady to mogę spróbować zrobić Ci kabinę ale musisz mi "wiercić dziurę w brzuchu" w każdy piątek żebym nie zapomniał zabrać vivaku. W każdy piątek dlatego ze czasem jest tak że wyskoczę do rodziców na weekend niespodzianie.

Takie rzeczy mi umykają bo już nie robię modeli i nie muszę o tym myśleć. Ostatnie podejście zrobię w zimę bo mam saito 120 i zrobię do niego jakieś akro skrzydła.

• 0

#426 mazbenek

mazbenek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądLublin

Napisano 09 wrzesień 2018 - 18:19

To mnie trochę nastraszyłeś z tym tłoczeniem. Ale będę próbował. A masz już coś w głowie, jaki model będziesz robił pod ten silnik?
  • 0

#427 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 342 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 18:25

Cel jest jeden- Ultimate 20-300 http://www.airport-d.../000761564.html

• 0

#428 Marek:D

Marek:D
  • Modelarz
  • 253 postów
  • SkądBielsk Podlaski
  • Imię:Marek

Napisano 09 wrzesień 2018 - 18:29

Wyszło bardzo fajnie. Dostałem mail w sprawie kabiny i powiem tak: vivaku z Warszawy jeszcze nie wywiozłem,całą resztę czyli pompę, stół itp już tak. W Ostrowcu będę najwcześniej za 3 tygodnie więc może wtedy się to uda zrobić. Chyba że wyślę Ci kopyto pod warunkiem że do mnie wróci. Kiedyś wysłałem  kopyto do większego su 29 i już do mnie nie wróciło ( pozdrawiam osobę która go nie zwróciła)

Sławku czuję się troszkę wywołany do tablicy :(. Niestety w owym czasie trochę się pozmieniało i odłożyłem modelarstwo na dłuższy czas, tak samo jak mój niedokończony projekt tłoczenia... Kopyta nie nadawały się na zrobienie formy z laminatu, więc mam nawet dwuczęściowe kopyto wyfrezowane z MDFu specjalnie do SU, ale leży na szafie i się kurzy, podobnie jak sam model.. Kopyto kabiny wyfrezowałem i wysłałem gdzieś w Polskę w zamian za wytłoczenie mi kabiny i gotową maskę. Odezwij się do mnie na PW, całość czeka u rodziców i bez żadnego problemu odeślę Ci kopyta. Publicznie przepraszam za zaistniałą sytuację, ale uważam, że lepiej przyznać się do błędu i postarać się załatwić sprawę po ludzku.

PS powodzenia w budowie, ja moje SU oglądam za każdym razem jak jestem u rodziców i chyba niedługo postaram się dokończyć projekt.

Co do temperatury piekarnika warto zaopatrzeć się w miernik(nawet taki do mięsa). Sam termoobieg potrafi podbić temperaturę o 20-30 stopni - wiem bo grzałem łożyska przed osadzeniem na wał.

• 0

#429 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 342 postów

Napisano 09 wrzesień 2018 - 18:31

Marek, chodzi mi tylko o wytoczony przód maski, o nic więcej. Jak masz to odeślij. Ja już nawet nie pamiętam komu to wysłałem.

• 0

#430 Marek:D

Marek:D
  • Modelarz
  • 253 postów
  • SkądBielsk Podlaski
  • Imię:Marek

Napisano 09 wrzesień 2018 - 18:43

Podrzuć mi adres na PW, mam wszystkie trzy części. Niestety Twoja skrzynka nie działa.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych