Skocz do zawartości

Su 29 elektro-1250mm


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Walczę  z Su, trochę mi ta francuska delegacja rozwaliła plany ale już wracam do normalnego toku prac. Popracowałem trochę nad kadłubem. Trzeba jeszcze poszlifować itp. Niestety brak białego solarfilmu zatrzymał prace przy extrze 1250.

 To co na zdjęciu plus usterzenie poziome to 198g. Może wyjdzie z tego fajny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem na próbę szkielet skrzydeł. Wygląda na to że będzie ok, na ten moment nie ma żadnych skuch prócz jednej zasadniczej : model ma 1230 mm rozpiętości a nie 1250 :D Nie wiem jak to się stało ale nie ma to żadnego znaczenia w tym momencie , pewnie  wiedziałem o tym  od początku ale jakoś nie przywiązywałem do tego wagi. Przyszło kopyto kabiny, niestety ale jest przy nim dużo pracy i nie było szans na wykonanie wytłoczki. w ten weekend. Zdjęć nie robiłem bo nie było sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posklejałem jedno skrzydło bez lotki. Oczywiście trzeba szlifować. Wyszło ciężko. W stanie jak na fotkach 71g. Oczywiście to nie wina konstrukcji ale ciężkiej balsy, zwróciłem już uwagę firmie która wycina  elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat nie ucichł, niebawem ciąg dalszy. Filip wyciął mi 2x Extrę i 1 x Su dla Wojtka. Przygoda z samochodem uniemożliwiła mi wyjazd do stolicy po galanterię ale poradzę sobie i z tym a więc będą 3 zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem przesyłkę z dwoma Extrami 1030 i jednym Su29-1250 od Filipa. Odwalił naprawdę kawał świetniej roboty. Na pierwszy rzut oka balsa jest świetna, nie mam czasu zagłębiać się we wszystkie deski ale z boku wyglądają na takiej samej gramatury. Zapakowanie jest "the best". Czyżby objawiła się nowa nowa firma oferująca usługi na najwyższym poziomie? Myślę że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po świętach zrobię wytłoczkę kabiny i inne elementy typu laminatowe kieszenie na bagnet, załatwię węglowe listwy i podeślę do Ciebie w/w rzeczy. Maska potem bo jeszcze nie są gotowe kopyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrowi < Dukeroger> udało się pozyskać solarfilm. Dziękuje Piotrek za pomoc :) . Jak tylko folia dojdzie to dokończę Extrę 1250. Dopiero po jej ulotnieniu będzie można mówić o kosztach ewentualnych wycinanek.

 Wracając do Su- dwa dni walczyłem z kopytem kabiny. Dziś po południu będziemy malować z ojcem kopyta małej extry i kopyto kabiny do SU lakierami chemoutwardzalnymi (samochodowymi) potem polerka i próbne wytłoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to typowy układ Wiliamsona. Zrobiłem go ze dwa lata temu, brakuje boczków bo nie mam gdzie załatwić dwóch deseczek z jakiegoś egzotycznego drewna. Działa natomiast znakomicie. Myślę zrobić do niego przedwzmacniacz z selektorem wejść, może do następnego nowego roku się coś uda zrobić :D

  Wracając do modeli to przygotowanie kopyt to najbardziej upierdliwa część roboty i to one blokują część prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.