Skocz do zawartości

MAGNUM FFF - mój nowy model


awot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem fale, ale tylko od spodu. Mam kilka podejrzeń skąd się to bierze, ale muszę dopiero się upewnić. Po całości może być ze zbyt wysokiej temperatury w stosunku do posuwu (ręcznego) i nadpala. Z racji, że styro mam 5cm, to tą gorszą stronę i tak ścinam do grubości 3cm i szlifuję. Nie jest to skrzydło, więc jest do przyjęcia. Wiadomo, że dobre szablony i wycinanie grawitacyjne było by lepsze, ale ja zawsze wyszukuję rozwiązań tanich i szybkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Też mam sprężynę... Drut mam z odzysku coś ok. 0,8mm, choć TZagi wyciąłem takim 0,15  :o, który miałem do naprawy grzałki e-papierosa onegdaj. Różnica jest taka, że pod innym kątem drut się wygina przy wejściu do materiału z góry i z dołu. Sensownego wytłumaczenia tego zjawiska dalej nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszecie,zła temperatura,brak kąta i przede wszystkim na krzywiznach wychodzi nierówna prędkość "skrawania" jak ja to mówię.Mi się nie udało rozgryźć,choć troszkę kopałem temat i jakieś tam efekty były choć niezadowalające w pełni....ale wielu innym to wychodzi...dla mnie czarna magia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jak najmnien wcięć, fali itd należy jak najpłynniej przesuwać.drut po szablonie. Sam szablon powinien być ze sklejki, balsy bądź laminaty. Dobrze jest pomalować krawędź szablonu ołówkiem w celu zminimalizowania tarcia. Odradzam szablonów z papieru i tektury. Styrodur jest dość fajnym materiałem do cięcia drutem, tylko należy pamiętać o dobrym napięciu drutu. Powinien być jak struna gitarowa oraz.posiadać aktywny naciąg (sprężynowy, u mnie łuk z leszczyny)

 

Podczas wycinania po owierajcie okna, ponieważ łatwo można się podtruć ;)

Troszkę teorii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny ten samolocik, chyba skrobnę coś takiego dzieciakom... A co do wycinania, to jeśli chcecie uzyskać gładką powierzchnię wycinanego elementu, to wszystkie składowe procesu wycinania są istotne:

 

1. Naciąg drutu oporowego

2. Temperatura odpowiednia do cięcia danego materiału

3. Płynność posuwu podczas wycinania

4. Dokładność wykonania szablonu

 

Temperaturę musimy dobrać doświadczalnie.Na płynność posuwu bardzo duży wpływ ma jakość szablonu. Szablony muszą mieć dokładnie wygładzone krawędzie, praktycznie wypolerowane, tak aby drut przesuwał się po nich płynnie i nie "haczył". Dobrej jakości sklejka się nadaje. Ja do wycinania rdzeni skrzydeł używam szablonów z blachy alu 1,5mm  :blink:. Niestety, jeśli chcemy uzyskać produkt dobrej jakości trzeba się trochę napracować ;) . Drugi, łatwiejszy sposób to wycinarka sterowana komputerowo. Niektóre modelarnie posiadają taki sprzęt, warto się zorientować w swojej okolicy... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój MAGNUM uczy się pływać. Dziś przeszedł proby na wodzie i wykonał nawet dwa niezamierzone stary ale mój kamerzysta nie zdołał tego uchwycić. Jedną lądowanie było na brzegu a drugi na wodzie. Podczas tego drugiego model zgubuł jeden "papeć" ale wszystko skończyło się dobrze. Pływaki są mocowane na magnesach ale chyba trochę za małych.

 A tu trzy filmiki z prób wodnych.

 

 

 

 

Pozdrawiam

Rafał

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie zauważyłem , plany z jakiejś niemieckiej strony  miały powiększenie 84,9 % i tak wydrukowałem i wyciąłem wszystkie elementy i posklejałem niestety w tych planach nie ma skrzydła a wszystkie inne maja powiększenie 100 % i skrzydło nie pasuje :( Macie może jakieś wyjście z sytuacji na takie pomniejszone skrzydło ? W  Adobe nie da się pomniejszyć akurat do 84,9 % .     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.