Skocz do zawartości

Old fogey


Elkojote
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Super market Rajski art. spożywcze mają z 10 kolorów i lekka jest naprawde nie idzie zepsuć go . A bez ograniczenia sterów to tak jak piszesz zawraca w miejscu a i latać nie sposób .

Poszukam tego cudownego materiału nieśmiertelności. 

Jeszcze tylko skrzydło naprawię i znowu poleci. Mimo 4 gleb. 2 kretów, 2 złamań skrzydła i 1 lądowania na drzewie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi w tym modelu podwozia. I to bardzo brakuje.....
Ja wreszcie naprawiłem i okleiłem skrzydełko. Specjalnie projektowałem naklejkę żeby zasłonić ślad po jednym z twardszych lądowań :D

Wiem że zdjęcie jakością nie powala, ale niestety nie mam aparatu pod ręką.

post-15001-0-62531700-1412584099_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W myśl zasady: Buduj, lataj, rozbijaj, naprawiaj, powtarzaj do czasu całkowitej destrukcji modelu ......

post-15001-0-39329600-1413381944_thumb.jpg

 

Do tego zaczyna mi nawalać regulator bądź silnik. Po dłuższym locie, jak próbuję wkręcić najwyższe obroty, silnik zatrzymuje się i zaczyna piszczeć. 

Regulator mam Redox 25A, Silnik Emax BL2205/22 i do tego Redox 3s 900 mAh

Czemu ja mam tyle problemów.....

 

Co do lotów -> idealny. Lata, szybuje i bardzo łatwo się nim lata. Polecam ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogon coś ugryzło ale tragedii nie ma . Co do spadku mocy kup sobie takiego szpeja http://abc-rc.pl/buzzer-miernik-tester-1-8S-lipol . U mnie było tak jak wpinałem to do pakietu pokazywało że jest wszystko ok wystarczająco soku do latania ale jak już był w powietrzu to piszczało że jednak za mało i mocy nie było . Pakiet był marny wiec polecam bo nie drogie a jednak piszczy jak coś nie tak !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Postanowiłem jeszcze zamieścić informacje że prezent dla brata okazał się udany , w momencie gdy zaczynałem budowę on zaczynał bawić się symulatorem a na tą chwile już mam z kim latać i model cały czas w jednym kawałku . Krotki film z lotów pod wiatr w towarzystwie mojego pierwszego modelu który sam ukleiłem , nadal lata chociaż na początku strasznie się go utłukłem o ziemie .

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz za dwie godziny zrobisz , to tylko tak dla jaj sklejone było i okazało się że spoko lata plany chyba tu znalazłem na ich stronie i film też fajny bo pokazane jak po najmniejszej lini oporu to robić

 jak się uporam z nowym projektem to przywieziemy coś śmiesznego ze sobą następnym razem.  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jak znajdę coś czasu to zrobię na pewno, film bardzo pomocny. A ten samolocik bardzo śmieszny, jak dla mnie extra... Czasem człowiek więcej czasu zmarnuje a można zrobić cos pożytecznego. No dzisiaj choć mialem ochotę cos podłubać w modelach to pogoda kusiła i szkoda bylo siedzieć w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz jakbyś mi w niedziele powiedział że tym modelem się da latać na zboczu to bym nie uwierzył i jeszcze bez napędu to już bym to wziął za żart  :D

  Te dziurki fajnie wyglądają... A jakby to okleił taśmą jak ten wasz to byłby ładny efekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Ostatnia mała aktualizacja , samolot okazał się super zabawką wiec postanowiłem posklejać też dla siebie.Całość okleiłem taśmą jak jeszcze był w elementach (pierwszego oklejałem jak już był gotowy i to był zły pomysł ). Stery też wykonałem inaczej niż w wersji pierwszej , a dokładnie zamiast podkładu 5mm użyłem 2x3mm klejąc go rowkami do siebie a w środek zawiasy dyskietkowe , trochę więcej waży ale będzie trwalsze. Trzy elementy okleiłem papierem na wikol i każdemu kto będzie budować to cudo polecił bym to zrobić , to jest : element do którego przyklejona jest wręga i gdzie wkładamy pakiet , element do którego mocujemy serwa i maska w którą wbite są wykałaczki . W trakcie prac zostałem nakryty przez brata który ubłagał mnie na wycinanie i klejenie razy dwa , po ukończeniu prac  wyrzuciłem plany do kosza ..... tego modelu już nie będę budował , nasyciłem się !   A tu parę fotek i film z oblotu .

post-14492-0-62746900-1442868251_thumb.jpg

post-14492-0-87735000-1442868279_thumb.jpg

post-14492-0-57596000-1442868331_thumb.png

post-14492-0-34464900-1442868353_thumb.png

post-14492-0-59700100-1442868389_thumb.jpg

 

I film

 

   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.