Skocz do zawartości

Old fogey


Elkojote
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cieszę się że model się znalazł, ale miałem przeczucie że tak będzie ;)

 A co do gotowca ,,Oldiego,, bo tak nazywa go moja córka to nieee... :P

 Jak się zrobi samemu od podstaw to cieszy :D Muszę się przyznać że lubię go za prostotę i naprawdę fajnie się nim lata. Mój ma wyglądać śmiesznie ;)

post-15562-0-18829400-1450208682_thumb.jpgpost-15562-0-73461900-1450208695_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Żeby wydrukować dajesz po kolei:

 

 

To print "tiled" use Adobe Reader X and in the print dialog select "POSTER", select "Cut Marks" and make sure "Tile Scale" is 100%. Then overlap and tape as required (after trimming the top overlapping edge). 
(Thanks youtuber larrybarrick for this suggestion!)

 

czyli:

Wchodzisz w drukowanie

zaznaczasz "poster"

zaznaczasz "cut marks"

sprawdzasz czy w okienku "tile scale" masz 100%

i gotowe, sprawdzone, działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wydrukować dajesz po kolei:

 

 

To print "tiled" use Adobe Reader X and in the print dialog select "POSTER", select "Cut Marks" and make sure "Tile Scale" is 100%. Then overlap and tape as required (after trimming the top overlapping edge). 

(Thanks youtuber larrybarrick for this suggestion!)

 

czyli:

Wchodzisz w drukowanie

zaznaczasz "poster"

zaznaczasz "cut marks"

sprawdzasz czy w okienku "tile scale" masz 100%

i gotowe, sprawdzone, działa.

 

Dziekuje.

 

Czytalem to, tylko problem w tym ze nie mam dostępu do Adobe Readera. Musiałbym specjalnie instalować Windows i Adobe. Dlatego mam prośbe do kogoś, aby zrobil PDF podzielone na A4 i mi wysłał. Dla niego to 5 minut, dla mnie kilka godzin.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Po około dwóch milionach lat  udało się skończyć mojego Old Fogey'a.

Waga do lot 320 330g, silnik ABC Power 2206, śmigło 8040, regulator Redox 30A, pakiet 3s coś koło 800mAh. Model lata prawie sam, testowaliśmy wieczorną, mglistą, całkowicie bezwietrzną porą, oraz podczas lekkiego wiatru. Samolocik jest bardzo czuły na ster kierunku, oraz, stosunkowo niewielki, ster wysokości.

Główny oblatywacz na jednym ze zdjęć. 

post-17157-0-70649900-1474912995_thumb.jpg

post-17157-0-51801300-1474913006_thumb.jpg

post-17157-0-83118600-1474913016_thumb.jpg

post-17157-0-12087900-1474913027_thumb.jpg

post-17157-0-15219900-1474913042_thumb.jpg

post-17157-0-67549200-1474913055_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,
Odświeżę temat. Jakiś czas temu zbudowałem samolocik TOTO-0, jednak jego własności lotne nie bardzo sprzyjają mi z bezstresowym lataniu. Model dość ciężki i wydaje mi się dość szybki. Teraz nim nie latam, bo nie czuję się na siłach.
Old Fogey wzruszył mnie swoim majestatycznym sposobem poruszania się w powietrzu.
Posiadam pakiety 1000mAh 3S i silniczek 2212 980kV. Myślę, że to poleci, a jak nie to zmienię silnik na szybszy. Teraz jestem na etapie wycinania pianki i chcę się zapytać, czy dajecie jakieś dodatkowe wzmocnienia, o których nie było mowy na filmikach z Flitetest? Mam dwie listwy węglowe i listewki sosnowe 5x3mm. Planuję delikatnie wzmocnić płat, coby się nie złożył lub nie nadgryzł. Zespół napędowy wzmocnie tkaniną szklaną nasączona w żywicy. Nie wiem gdzie jeszcze powinien być zamocowany pakiet. Pokażecie tutaj wnętrzności waszych modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ endriuRC, w jpg jest powyżej, w jednym z moich postów. w pdfie mogę podesłać.

@ maniek89 zasadniczo niczym nie wzmacniałem ani płata, ani kadłuba. Kadłub okleiłem tyko taśmą klejącą od spodu i to wszystko. 

Im bardziej wzmacniasz, tym większa waga. Większa waga to wyższa prędkość lotu i większa energia przy krecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.