Skocz do zawartości

Nieuport 17


songo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Kamyczek_RC

Ja bym jednak myślał nad zrobieniem wszystkiego co się da ze sklejki i ewentualnie laminatu takie niewinne pręciki ważą sporo 2mm pręt ze stali waży ok 25g do tego połączenia lutowane , jeśli chcesz żeby model latał dobrze  trzeba pilnować wagi . Myślę że przy takiej konstrukcji w zupełności wystarczyła by na zastrzały rurka aluminiowa 4/3 lub nawet 3/2 obie ważą mniej niż połowa pręta stalowego 2mm !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te serwa spokojnie wystarczają, nawet mniejsze te S-9M co mają 2,2 kg/cm wystarczą. Baaa powiem, że Nieuporty 11 latały na serwach HS55 na lotkach i nie było problemów. Chociaż moim zdaniem to już ciut za mało.

Te serwa S-9M stosuję z powodzeniem do WWII ale na 2,5ccm na 4ccm są za słabe. Oczywiście wszystko zależy od powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim skala 1/7 siedziały dawne Conrady ES-05 więc mikro. Ponieważ troszkę pozmieniałem to i owo więc na stery włożyłem TP-90, na lotkach nie chce mi się już zmieniać więc zostaną Conrady.  spieszcie się z robotą to będę miał bodziec by w nadchodzących feriach znowu oblatać mego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Serwa z momentem ok 2kG*cm powinny dać sobie radę z takim modelem bez problemu. Duże znaczenie ma układ i długość dźwigni kłania się fizyka szkoły średniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi - będę zamawiał w najbliższym czasie, a wiecie może gdzie można kupić fajne lekkie koła 85-90mm?

W ostatnich dniach zrobiłem tylko lotki (przepraszam za jakość zdjęć ale robię telefonem):

Nieu-ACES19.jpg

 

Teraz czeka mnie sporo szlifowania, dopasowywania, ażurowania i odchudzania gdzie się da, spróbuję też zrobić popychacze z patyków do szaszłyków (tylko końcówki z drutu). Jeśli chodzi o napęd to na razie będzie "budżetowo" czyli używany ASP FS30:

Nieu-ACES20.jpg

 

Kupiłem też srebrną folię - barwy będą polskie:

n17pol.jpg

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie sprawdziły się żadne kupowane koła bo albo są zbyt małe albo zbyt ciężkie.

Najlepiej zrób sobie koła ze sklejki. Ja mam czarne epp grubości 5mm o średnicy 90mm oklejone obustronnie sklejką 2mm o średnicy 80mm i wzmocniłem jeszcze środek drugą warstwą sklejki o średnicy 20mm. Może nie wygląda to nad wyraz pięknie ale pomalowana brązową bejcą sklejka wygląda dobrze a czarne epp imituje oponę.

Możesz też przed sklejeniem z epp na sklejkowe koła naciągnąć oratex albo koveral i będziesz miał makietowe, pokryte płótnem koła.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Castoramie trafiłem na takie uszczelki fi 75 za parę groszy - zewnętrzna średnica 84mm - spróbuję je naciągnąć na kółka wycięte ze sklejki, są lekkie i nawet bieżnik mają ? Jak się nie uda wykorzystam sprawdzoną metodę Mirka ale powinno być OK:

Nieu-ACES21.jpg

 

Wyażurowałem stery, dopasowałem zawiasy i zważyłem to co do tej pory zrobiłem:

Nieu-ACES22.jpg

 

To co na zdjęciu (w kadłubie jest zbiornik, łoże i maska) waży 340g, do tego silnik 280g, wychodzi na razie 620g więc chyba nie jest źle.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajnie wyglądają te uszczelki :) tez się muszę wybrać ... na jakim dziale je znalazłeś ?
A jak zacząłeś to napisz co to za "metoda Mirka" ? :) Z miłą chęcią coś podłapie :) 

Dolny płat masz ze wzniosem ? Na zdjęciu tego nie widać.

Super już zaczyna wyglądać ... widząc takie efekty jestem zmotywowany do dalszej pracy przy moim Nieuporcie :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki są na kanalizacyjnych i były różne rozmiary - niecałe 2zł za jedną  :) Kilka postów wcześniej Mirek pisał o kółkach z czarnego epp + sklejka 2mm. Nie wiem jak zrobić wznios dolnego skrzydła - łącznik wyciąłem ze sklejki, która nie była idealnie płaska i mam lekki wznios ale chyba nie tędy droga  ;) tym bardziej, że skoro górne skrzydło będzie demontowane to dolne też bym chciał - pomyślałem o śrubach nylonowych wkręcanych do tego łącznika.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.