Skocz do zawartości

Rakieta


kuba_1994

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wszystko zależy od jakiej rakiety:

-makiety: dopóki nie zaliczymy CE (Crash engine) lub jakiś mechanizm np. spadochron (w przypadku jednostopniowej) nie zadziała, w przypadku 3 stopniowych jest łatwiej bo można któryś stopień odbudować. Oczywiście momenty przyziemienia są też niechciane dla makieciaży bo wiąże się to z tym, że któryś szczegół może odpaść (dlatego na zawodach widać ludzi biegnących za opadającymi elementami, by złapać za spadochronik przed przyziemieniem).

-rakiety typu taśmówki, wysokościówki, wiropłaty czy spadochrony: zależy również od tego czy silniki nie wybuchają. Można zrobić delikatne rakiety laminatowe lub też mocniejsze papierowe. Wszystkie są podatne na zginanie, mięcie, wgniecenia. Transport w pudełkach.

Podczas lotu w pionie teoretycznie nie powinno im się nic stać. Praktycznie różnie to wygląda. Aaa zapomniałem czasem może również nie zadziałac podsypka prochowa w silniku, która wybuchając otwiera rakiete (efekt wybuchu: "gazy" uderzają w tłoczek, który jest wypychany ze środka, wypycha taśme, spachron czy łopaty wiropłata, otwiera się głowica i mechanizm spowalniania opadu na ziemię zaczyna działac. Kiedy podsypka nie zadziała rakieta zmienia trajektorie lotu o 180 stopni i wali pionowo w ziemie :P .

-Oprucz tego można zaprojektować własne rakiety, jednorazowe czy wielokrotnego urzytku. Wszystko od inwencji twórczej, teoretycznie można zrobić wszystko :P

 

Nikt się śmiać nie będzie. Od tego jest forum byśmy się mogli dowiadywać wielu rzeczy i czerpać z niego wiedze.

Jak coś źle napisałem to mnie poprawcie. Mogłem się w czymś walnać :)

 

edit: i walnałem się, mała poprawka. Dzięki Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ja moją rakiete zrobiłem ze zwykłej rury PCV srednicy ok. 3 cm + nóżki z opakowania po płycie CD i papierowy czubek. Rakietą bawiłem sie około roku, aż nie złamałem nóżki (upadek z za duzej wysokosci - przesadziłem z silnikiem:D). Jak będziesz chciał sam robić rakiete, ściągnij sobie program spacecad, na pewno się przyda:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile waży materiał pedny

Zalezy czego uzyjesz.Te słynne karmelki beda wazyc wiecej niz paliwo kompozytowe na nadchloranach.(mowa o uzyskaniu jednakowego impulsu przy tech samych dyszach i kanałach)

czego podsypka

Granuluwany proch czarny

ile taki silnik ma ciągu

mowa o impulsie calkowitym czy maxymalnym??

Całkowite to to wyrazone za pomoca literek lub w N*s,a maxymalny pierwsza cyfra na oznaczeniu silnika (zwie sie to potocznie kopem startowym)

ten startowy zalezy od powierzchni spalania (dlugosci kanalu w paliwie) no i dyszy

jak oblicza sie średnice dyszy

Nie policzysz. Metoda prob i błedew trzeba dojsc.Najlepiej kup silnik jakis,moze byc Piotra Sornowskiego i po wypaleniu rozbiez go i zobacz jak to w srodku wyglada,jak jest korpus zwiniety itp. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.