Skocz do zawartości

Fokker DR1 mini, Trenerek STS - czyli ciekawe parkflyery :)


modelarz115
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupię klocek styropianu i zrobię SE5a tak bardziej makietowo na wiosnę do polatania  :), a na lato planuję pływaczki do STS i na pobliskie jeziorko jak znalazł będzie  :)

Powodzenia w oblocie fokkera przy tej masie powinien się fajnie nosić, swoją drogą raczej ciężko go zrobić na ultra lekko a optymalnie było by jakieś 250 g, bo ma skłonność do twardych lądowań szczególnie na szutrowych nawierzchniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest za ciezki na ogon, poprostu za mala predkosc i silniczek ktory przewijalem chrba za slaby dlatego taki ociezaly jest, dzis proba z innym smiglem, lub z slinikiem mniejszym cf 2805 , podwozie mocne :) , sklejka ze skrzynki po mandarynkach dodatkowo podklejone paskiem wegla , kapotaz to norma :)  , kolka za male troche. waga do lotu z pakietem 2s 300 wyszla 295g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak Rafal u mnie dwa razy wyladowal fajnie reszta to kapotaz, brak wprawy, ale i tak dobrze ze w jednym kawalku, bo ja mu dlugiego zywota nie dawalem :) ,lata fajnie z ta waga , poniewaz na tym smigle ma tylko 302g ciagu, musze zakupic pakiet 3s 500-700 max albo dam smiglo 9 cali, ale to juz jutro, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model faktycznie pięknie lata GRATULACJE dobrze że masz duże lotnisko bo ja zawsze miałem problem z wcelowaniem w wąską dróżkę pomiędzy ''oranicą'', przyczyniały się też do tego moje małe umiejętności  :)

 

Co myślicie nad pomysłem zmiany nazwy tematu na jakiś mniej indywidualny? np. Ciekawe parkflyery....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis silnie wialo , fokerek lądowal awaryjnie w trybunach , uderzyl w siedzisko silnikiem i troche popekal ale dobrze sie stalo bo mial za maly sklon silnika wiec byla okazja by poprawic go przy naprawie, no i zmienilem smiglo na 10 cali bo nie mialem 9tki wiec latal juz nie tak ociezale, mam filmik z tego lotu jak dam rade to zapodam , pozdrawiam . tak mi sie podoba ten fokker ze juz myslalem by zrobic w skali np. 130 % z depronu 9mm , pomysle nad tym.pozdrawiam jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 30% wiekszy od oryginalu , co do lotu fokkerkiem na wietrze to zauwazylem ze musi byc bezwietrznie , dlatego zdmuchlo mi go nad trybuny :) , ale lata zeczywiscie  fajnie , pozdrawiam.


100% plan chyba daje rozpietisc kolo metra, wiec chyba nie powinno byc problemow z jego zrobieniem po przeskalowaniu planow do 130% ??? ale jeszcze pomysle nad tym projektem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model waży do loty tylko 350 g 

Obciążenia płata nawet nie chciało mi się liczyć, ale policzę  :)

 

I niech Wrona uczy się ode mnie lądowania bez podwozia, bo te zgubiłem dziś przy pierwszym lądowaniu w jedynej zaspie

Lądując dodaję delikatnie gazu aby posadzić model ''z zadartym nosem'' i nie dotykam przy tym ani trochę śmigłem ziemi  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.