Skocz do zawartości

Pierwszy quad


bladyziom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Jako że dostałem już możliwość pisania :) mam kilka pytań odnośnie tzn quadcopterów.

 

Będzie to moja pierwsza maszynka tego typu, i pytanie od czego mam zacząć, trochę poczytałem i najbardziej spodobała mi się biedronka. Na początku znalazłem model sh6043, jak rozumiem pierwsza wersja tego cuda, ale szukając dalej trafiłem na wersje v2 z aparaturą devo4. Czym się różnią te dwa modele?

 

Jak jest z zasięgiem, na filmach wygląda to całkiem przyzwoicie, w opisach jest do 50m a w innych do 100m,jak to jest w rzeczywistości?

 

Czy na początek v2 z devo4 się nadaje? generalnie chcę się zmieścić w cenie max. 200zł, może polecacie coś innego lepszego od w/w, takie jak np (sporo tańsze) mikrusy SYMA X12,WLtoys V272, JXD 392.

 

Przede wszystkim szukam na stronie banggood.com, ceny ciekawe a i chyba strona polecana.

 

 

Proszę bardzo o jakieś podpowiedzi itd.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja Ci polecę Hubsana H107X4. Bardzo fajny mały quadzik. Ja mam zwykłą wersję, jest też wersja z wbudowana kamerką do nagrywania jak i wersja FPV.

Zasięg jest wystarczający. W odległości około 15 metrów i tak nie widzisz gdzie przód, gdzie tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić biedronę v929 z którą posiadam. Jedyny mankament jaki mnie mocno denerwuje to że są 2 wersje które różnią się średnicą wałów a co za tym idzie łożysk, śmigieł i nóżek.

Niestety ale ano na modelu ani na pudełku nie ma oznaczenia jaka to wersja ????

Po kilku kraksach teraz leży uziemiona bo z BG kupiłem komplet śmigieł który okazał się połową sukcesu - wszystkie śmigła prawe a mi potrzebne lewe ????

 

Poza tym model godny polecenia na początki zabawy z quadzikami w rozsądnej cenie.

 

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubsan który podał robertus mniejszy trochę od v929, jak to ma się do sterowania,latanie, lepszy większy czy mniejszy?

na logike większym łatwiej się lata?

 

I jak to jest z tymi aparaturami, zwracać na to uwage? są takie z lcd, lub ten devo4 bez(ale wygląda jakoś tak porządnie) można ich użyć później do innych modeli czy takie coś potrafią tylko aparatury "pro" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy gorzej będzie sobie radził na powietrzu. Ja Biedroną latałem przy średnim wietrze i dawała radę. Co do aparatury to ciężko ja wykorzystać do czegoś innego bo odbiornik masz w płytce sterującej.

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu dużej ilości stron,oglądnięciu kilkudziesięciu filmików trafiłem na model WL Toys v222, następca v959, u nas w PL v959 jest dość popularny,ale v222 wręcz zero informacji, ktoś z forumowiczów posiada może v222? może coś więcej napisać.

Stwierdziłem że mogę trochę dopłacić żeby ewentualny zakup był na trochę dłużej. V222 ma w przyszłości ewentualną możliwość fpv, z zasięgiem też jest dosyć ciekawie.

 

Co sądzicie?

 

 

Znalazłem też taki sklep myrcmart.com, jak można porównać do banggood.com? na myrcmart brak freeshiping ale cenowo jest identycznie, tylko jak z wysyłkami,ewentualnymi zwrotami itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FPV do V922 ? Chyba trochę nierealne moim zdaniem ale nie wiem jakie fpv masz na myśli. Co do myrcmart to dowiedz się czy można płacić paypalem. Kombinujesz i tracisz szare komórki obmyślając zakup zabawki, kup cokolwiek, wszystkie latają a ich los jest zależny od tego czy wypłacili skośnookiemu miskę czy pół miski ryżu bo może miał gorszy dzień i porobił zimne luty z głodu. Na allegro biedronka (z napędem bez przekładni) jest za 130-150 zł i masz już spokój z gwarancją i ewentualną reklamacją (ale to musisz patrzeć gdzie kupujesz). Osobiście tych biedronek miałem 2, na pewno nie brałbym wersji z przekładnią bo to tylko dodatkowy element do popsucia się. Obie działały genialnie i miałem je parę miesięcy, zabawa przednia. Miałem tą najprostszą z allegro chyba UDI-RC UFO, wtedy (2 lata temu) to był hit i niewiele osób to miało).

 

http://www.epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=37397

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, z tą przekładnią, też mnie to martwi, ale często siada? z drugiej storny fajne jest to w tych zabawkach że części nie są kosmicznie drogie. Zawsze można coś wymienić w razie co.

 

Kombinuje z tym zakupem dlatego że będzie to zakup na dłuższy okres, dlatego szukam czegoś żeby było z opcją rozbudowy, a v222 jakieś tam, dodatkowe opcje są, fpv to może nie było by PRO, ale na youtube widziałem wstawiali jakieś proste kamerki które działały z tym quadzikiem, więc jakaś tam opcja jest.

 

Za dodatkowe informacje na temat v222, jeśli ktoś miał styczność bardzo proszę:)

 

Dzięki puki co za odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz nagrywanie filmów z fpv

Edit. Faktycznie jest takie coś co można by podpiąć.Walkera 5805 FPV: https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__38159__Video_Transmitter_w_Built_in_Camera_TX5805_QR_Ladybird_V2_FPV_Ultra_Micro_Quadcopter.html

A jaki odbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych zabawek nie da się kupić "na dłuższy okres" jak to ująłeś. Prawie zawsze siedzi w nich to samo wyposażenie, ich żywotność zależy tylko od sposobu użytkowania i szczęścia. W moim urwał się (od szarpania) przewód zasilający od głównej wtyczki, chciałem to polutować w polowych warunkach u wujka i ... spierniczyłem sobie płytkę. A tak latałby pewnie do momentu wyzionięcia silników. Bierz tego co jest najtańszy, najfajniej wygląda i wizualnie dobrze lata, osobiście brałbym Hubsana. Co do fpvki to w nazwie ma chyba ten sam numer co nadajnik boscama, przypuszczać mogę (ale tylko spekulacje), że może zabangla z boscamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyposażenie wygląda podobnie, im wyższa cena tym dodane dodatkowe złącza na płytce, led,czy jakieś puszczanie baniek itd heh. Z polutowaniem płytki jakby co to nie problem, z lutowaniem i kwestiami technicznymi mam na codzień do czynienia, zawsze coś tam można "dorobić". Mimo to kusi mnie ten v222 ze względu na większy rozmiar, wygląda jakoś tak poważniej:)

 

A  jak to jest z tymi przekładniami, często to pada? Co taka przekładnia daje, poprawia to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Zdecydowałem się na model Wltoys V222 i właśnie go dostałem:) na razie pierwszy lot po pokoju i trochę nauki przede mną jak widzę:)

Ale pytanie mam ładowanie akumulatorów.

W komplecie jest ładowarka 4.3v 500mAh, oryginalna bateria z zestawu to 3.7V 500mAh. Dokupiłem na zapas aku turnigy nano-tech 3.7V 600mAh 1S 35-70C, czy ładowarką z zestawu mogę bez problemowo ładować te akumulatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.