Skocz do zawartości

LA7 skala 1:5 rozpiętość 2,45


coster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sebastian ale nic nie piszesz jaki silnik chcesz w nim zamontować ?

co do silnika to albo benzynowy DLE 85 albo DLE 111V3 , w planach jest ze od 60cc do 80cc ,a znowu  czytalem na RCSCALEBUILDER i inych forach wiekszosc osob daje tak miedzy 100cc a120  :) i nie wiem jeszcze zobaczymy 

a co do statecznika to tak jak napisal pacek to jest tylko jedna strona po oklejeniu przewruce na druga strone i zrobie tak samo a czemu zrobilem na sklejce ?robie wiekszosci tak jak jest na planach i azuruje ,a po drugie to jest moj 2gi samolot jaki robie :)

tak ze jeszcze nie mam takiego doswiadczenia w budowaniu :) musicie zrozumiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Junkersie który jest dużo większy zainstalowałem silnik o pojemności 80 cm przyznam szczerze że jest to na granicy latania ale za to lata realistycznie . Nie przesadzaj z wielkością silnika , przy tej wielkości zostań przy pojemności 80 cm , wiele osób wsadza duże silniki i modele te zapindalają po niebie jak akrobaty i co z tego że model wygląda pięknie i realistycznie jak w locie razi to w oczy . A co do krytyki nie przejmuj się tym na forum jest wielu modelarzy teoretyków którzy mają wiele do powiedzenia a w rzeczywistości w swoich osiągnięciach mogą pochwalić się kilkoma chińczykami które udało im się złożyć. Powodzenia w pracy nad ławoczkinem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczanie formy styro w laminacie nie jest doskonałym rozwiązaniem. Wlewając rozpuszczalnik masz masę mazi, z którą nie wiadomo co robić - przecież styropian nie wyparowuje. Ja ile się dało wycinałem lub wydłubywałem, a to co zostało właśnie zalewałem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Staraj się nie wprowadzać swoich modyfikacji jeśli nie masz doświadczenia w tego typu konstrukcjach. Zastępowanie balsy sklejką , nawet ażurowaną nie wpłynie pozytywnie na ciężar, a o to powinieneś walczyć. Musisz to zrozumieć :)

 

nie wprowadzam zadnych swoich modyfikacji tylko czytam i podgladam jak inni robia tu masz inne zdjecie tego samego modelu statecznik jest zrobiony z 3 czesci  wzmocniony aluminiowymi rurkami tez na sklejce azurowanej i zebrami ze sklejki 

Rozpuszczanie formy styro w laminacie nie jest doskonałym rozwiązaniem. Wlewając rozpuszczalnik masz masę mazi, z którą nie wiadomo co robić - przecież styropian nie wyparowuje. Ja ile się dało wycinałem lub wydłubywałem, a to co zostało właśnie zalewałem. 

nie pomyslalem o tym :) zastosuje sie do twojej rady wydrapie ile sie da i dopiero zaleje :)

post-14320-0-43554200-1416511940_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego wybierasz najcięższe rozwiązania? :)

jak najciezsze ? zrobilem na azurowanej sklejce a reszta czyli zeberka  z balsy,  plyta jest  wyazurowana wiecej na zdjeciu tego niema bo zdjecie robione bylo w trakcie azurowania ,bateria padla od wkretarki  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczając tak jak napisałem, na końcu wyciągniesz taki spory, miękki flak ze styroduru. To będzie ta część, która nie miała bezpośredniego kontaktu z rozpuszczalnikiem nitro(aceton jest znacznie gorszy w działaniu).Rozpuszczalnik ma płynąć tylko po laminacie, a nie na wskroś.Dlatego trzeba tym powoli obracać i obserwować co się dzieje..Tego rozpuszczalnika to trzeba niewiele, może z 50 ml.

Wydłubanie też jest dobre, ale to sporo więcej roboty.

Po wydłubaniu aceton nie działał u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej twierdzę że można to zrobić 2x lżej i 4x mocniej.

To że zastosowałeś ażurowaną sklejkę zamiast pełnej balsy to dowaliłeś wagi i zmniejszyłeś wytrzymałość ...

Na skręcanie wytrzymałość tej konstrukcji jest żadna ... na zginanie marna.

Jeśli już koniecznie chciałeś zmieniać plany to trzeba było zrobić żebra dźiwgarek i okleić całość balsą 0,6 i mógłbyś sąsiadowi łeb tym rozwalić.

A jak koniecznie chciałbyś do tego dowalić masy to calość laminujesz 2x 40g - wtedy można nawet brzozy kosić.

ew. w środku jako wzmocnienie mocowania do kadłuba dać szerokie żebro balsowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co wy sie tak uparliscie ze zmieniam plany ? wszystkie modele jakie ogladalem na forach w tej skali maja robione SW na sklejce azurowanej to zdjecie co wrzucilem ze jest na balsie statecznik zrobiony jest z balsy 2,5mm jedna strona i druga strona  jest zrobiona tak samo czyli balsa po zlozeniu 2polowek ma 5mm i chcesz mi powiedziec ze to jest lzejsze ?to tego jeszcze klej miedzy tymi 2polowkami ,nadal bedziesz twierdzil ze jest lzejsze?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak jest na planach to czemu mam to zmieniac ?

Jeśli nie masz konstruktorskiego doświadczenia, to nic nie zmieniaj. Jak rozumiem, korzystasz z planów dość popularnych i latają modele tak zbudowane ? Jeśli tak, to i Tobie się powiedzie.

Nie zmienia to jednak faktu, że Jacek ma rację i z punktu widzenia lotniczej sztuki konstruktorskiej, to te stateczniki są (bardzo delikatnie mówiąc) dziwne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.