Skocz do zawartości

LA7 skala 1:5 rozpiętość 2,45


coster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam autora planów za to że tak nisko je oceniłem są jednak OK.

Oprócz czytana i z planów zajrzałeś do instrukcji budowy w pdf ?

Zerknąłem tam trochę i tam jest napisane że usterzenie jest zrobione z balsy a nie ze sklejki.

Jak dla mnie to za duży model i na potężny silnik.

Zauważyłem teraz że ja szukałem planów i robiłem model do silnika który już miałem.

Największy mój benzyniak to 45ccm i to jest max co pod moją ręką może poleci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna pod jakim względem? jest taka jak na planach tylko ze wyażurowana, będę jeszcze trochę ja ażurował 

Coster, zakładam że założyłeś tu ten wątek z jakiegoś powodu...Koledzy dobrze Ci radzą. Przeanalizuj raz jeszcze plan budowy stateczników w tym modelu.Zebra dzielone w płaszczyźnie przyklejasz do balsy 1/16 z jednej później z drugiej strony (nie do sklejki !) następnie pokrywasz obustronnie balsą 3/32 tak wynika z planów (zdjęcie ,które wkleiłeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł z tym sprzątaniem jako autor popraw tytuł bo zrobiłeś tam parę baboli :D .

Może byś zważył i podał ile waży już teraz połówka tego statecznika bo w końcu wcześniej gadka dotyczyła z czego to robisz.

Będzie informacja dla gościa który zrobi to wszystko z balsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne postępy. Już teraz imponująco wygląda.

a to dzisiejsze postępy z pracy , polówka już prawie olejona i częściowo SK ,nawet szybko mi to poszło około 2h , jutro ciąg dalszy oklejania ,mam pytanie klejem cyjano do drzewa mozna kleic balse ?

Rozumiem, że pytasz o klejenie poszycia. Ja bym cyjaka unikał. Daje bardzo twardą, mało (w ogóle?) nie pracującą spoinę. Wiem, że ten klej kapitalnie przyspiesza prace, ale...

Polecano mi Pattex express.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Koveral plus żywicą czy tradycyjnie z lakierem? Koverall naciąga się rozgrzanym powietrzem potem nakład lakier. Nanosząc go na kadłub nie ma sensu już naciągać. Wydaje mi się, że ktoś pisał na forum o laminowaniu z Kover...ale nie jestem pewny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kovelarem to raczej pokrywa się powierzchnie sterowe, skrzydła a nawet kadłuby ale makiet czy modeli ,które w oryginale były pokrywane płótnem - bo bardzo fajnie takowe odwzorowuje .Myśliwiec Ła-7 poza sterami był kryty blachą więc najlepiej zastosować na kadłub tkaninę szklaną o gramaturze około 48 g na żywicę - lepiej będzie oddawać pokrycie metalowe.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśliwiec Ła-7 poza sterami był kryty blachą

Od kiedy? To był drewniany myśliwiec, tylko część płata przylegająca do kadłuba była metalowa, reszta to uczta dla korników. :)

Tak czy inaczej, model oklej tkaniną szklaną na żywicę lub lakier (np. EZE KOTE) , a koveral zostaw na inne okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i mam mały problem żywica na jednej polowce SW nie schnie :( za mało utwardzacza dałem, zamiast 100 / 40  dałem 1 /  4 nie wiem jak ja to wymyslilem ale tak wyszlo co radzicie zrobc?

Spróbuj trochę podgrzać , żywica lubi ciepło. Jak się nie uda to niestety trzeba od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i druga strona za laminowana , połówki SW spasowane , zawiasy wklejone , wszystko działa jak należy :) czy serwa 20kg na SW i SK wystarcza ?

O matko po co takie potężne, u mnie w cessnie cardinal 2,85 m jest Hitec HS 645 na SW, i w zupełności wystarcza a usterzenie płytowe. Jak dla mnie to do tego ŁA-7 powinny wystarczyć takie po 10 Kg, w końcu to nie akrobat tylko szybki myśliwiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 Zważyłem z ciekawości moją do Zera,przy średnicy 250mm waży-240 gram ( ale bez tego pierścienia z sklejki który widać na Twoim zdjęciu) .Wydaje się trochę dużo lecz modele tego typu jak Ła,Zero -czy Foka wymagają doważenia na przód więc na razie się nie przejmuj,dodatkowo Twoja jest chyba sporo dłuższa  .Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem po forach prawie każdy dorzucał  prawie do 2kg na przód maska ma 30cm  śr. i jest 40cm długa  zrobilem z maty 270g wklejona wrega z sklejki 3mm oblaminowanej +troche zywicy :)

zastanawiam sie czy linki od SK skrzyzowac zaraz po wejsciu w kadlub czy dopiero przed serwem 

Przy średnicy 30 cm nie będziesz miał problemu z doborem silnika fajnie schowa się pod maską .Co do linek nie pomogę, ja będę miał łączone stery na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.