Skocz do zawartości

Skoczek spadochronowy .


.bercik.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany tematem "RC skaydiving" postanowiłem zbudować sobie skoczka RC . Na podstawie zdjęć znalezionych w sieci wykonałem kopię popularnego BAZIEGO . Projekt rysowałem w darmowym LibreCAD a później wysłałem do firmy która zajmuje się cięciem laserem  . Po trzech dniach przyszła paczka z wyciętymi elementami , oczywiście nie obyło się bez problemów ale to z mojej winy . Niektóre elementy musiałem poprawić piłką i pilniczkiem i oczywiście skorygowałem te zmiany na projekcie . Tyle na wstępie , poniżej foty puzzli i wstępnie poskładany korpus skoczka.

 

ps. szukam imienia do skoczka , może ktoś ma jakąś propozycję

post-5952-0-01400700-1415533652_thumb.jpg

post-5952-0-66902700-1415533671_thumb.jpg

post-5952-0-50462900-1415533698_thumb.jpg

post-5952-0-09342000-1415533726_thumb.jpg

post-5952-0-86216600-1415533752_thumb.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj dałem czadu i podciągnąłem z robotą . Na fotkach łapki i zmontowany korpus .W dalszych postach myślę że skoczek będzie skompletowany , muszę tylko zakupić parę elementów , Zapomniałem dodać że jakby ktoś miał ochotę na budowę skoczka to podeślę mu pliki PDF lub DXF . CDN

post-5952-0-40867800-1415997077_thumb.jpg

post-5952-0-02361800-1415997115_thumb.jpg

post-5952-0-83885900-1415997148_thumb.jpg

post-5952-0-12914500-1415997178_thumb.jpg

post-5952-0-67659000-1415997218_thumb.jpg

post-5952-0-62671900-1415997248_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny, totalny......... zachwyt.

Podziwiam. :)

A co do imienia/nazwy to chyba jednak lepiej zostać przy oryginale: Bazi. To jednak Bazi ;)

A jaki pomysł na głowę?

Ja myślę o takiej

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=1_176&products_id=9299

Pozostaje obserwować. I budować swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten "Łeb od pilota" ale ja ide w kierunku cięcia kosztów i prawdopodobnie coś wymyślę nisko budrzetowego , na razie muszę uruchomić sterowane łapkami a potem przyjdzie czas na estetykę , czyli główka kombinezon itd.

pozdrawiam bercik

ps

W tajemnicy powiem iż mam już szablon na żebra spadochronu , ale o tym po tem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka pytań na priv odnośnie programu CAD i firmy która wycinała mi elementy , otórz program Libre CAD jest darmowy i można go pobrać ze strony : http://librecad.org/cms/home.html  , lekcje rysowania znajdują się na YouTube  np : https://www.youtube.com/watch?v=rWVMXlU79YQ  , a firma która wycinała mi elementy ogłasza się na serwisie aukcyjnym : http://allegro.pl/sklep/34208611_moderat .

Gdyby ktoś chciał wszystko robić ręcznie to Libre CAD umożliwia eksprtowanie rysunku do PDF . Wszystkie rysunki rysowałem do formatu A4 ażeby można było wydrukować na domowej drukarce .

pozdrawiam roman

ps.

A ty się Witek nie obijaj !!

Jakie postępy u Ciebie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Romku!czytając twój temat od razu zrobiło mi się weselej bo nie jestem osamotniony w spadochroniarstwie RC.jestem pod wrażeniem twoich prac a patrząc na zdjęcia widzę że twój skoczek wygląda identycznie jak mój Bazi  :) . gdybyś potrzebował wszelkich porad lub coś zmierzyć to wal śmiało,chętnie pomogę.mam na zbyciu głowę która będzie pasować do skoczka,miałbym też gotowy spadochron (w sumie mam ich trzy  :D )

będę śledził temat i czekam na efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przeczytałem i zobaczyłem co osiągnąłeś...szybko przeanalizowałem swoją koncepcję skoczka. Bardzo krytycznie.

Nauka Libre CAD, narysowanie wszystkiego - to zajmie trochę czasu. Laserowe wycinanie ok - super sprawa ale nijak mi to wyszło do obcinania kosztów ;) . Zwłaszcza wycinanie. Szukałem u siebie w Poznaniu (cięcie kosztów wysyłki) i najtańsze to nie było. Zdradzisz ile kosztowało cię wycięcie Baziego?

Będę ciągnął swój pomysł bo chodziło mi o mniejsze wymiary skoczka. Już narysowałem wszystko na sklejkach, wyciągam piłę z Lidla :D i jadę!!!

 

Zmieniając odrobinę temat. Pytanie trochę do Andrzeja. Porzucamy wątek skydiver i zostajemy u Bercika?Jeżeli nie nic przeciwko.

A czasze Andrzeja są zaje......!!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .

Można by połączyć te tematy , jedyną wadą takiego rozwiązania było by to iż zrobi się z tego  ogromny "tasiemiec" z różnymi problemami .  W tej postaci jak to jest chciałem zaprezentować tylko budowę skoczka i na tym temat zakończę .Jak mi coś wyjdzie z budową spadochronu to chciałem rozpocząć znowu nowy wątek dotyczący szycia  czaszy. Może żle rozumuję ale tak to sobie wyobrażałem . Co do kosztów cięcia to zmieściłem się poniżej 100zł (4 formatki sklejki A4 o grubości 3mm). Rozlokowanie na materiale i materiał daje firma "moderat"  . Oczywiście niektóre elementy trzeba zrobić samemu i w tym momencie widziałem że warto było za resztę zapłacić . Konstrukcja ma wiele zakładek , spasowanie wszystkiego przy ręcznym wykonywaniu zajęła by sporo wysiłku i czasu .

Dzięki za miły odzew , myślałem że będę ten temat budowy skoczka ciągnął sam . Praktycznie skoczek jest zrobiony , czekam tylko  na "stawy kolanowe" czyli amortyzatory , po tem tylko serwa , łebek (dzięki Andrzeju za propozycję-przemyślę to) i na tym temat zostanie wyczerpany , chyba że Witek pociągnie go dalej swoim rozwiązaniem . Odnośnie Libre CAD to do moich potrzeb nauka trwała około 3h (nigdy nie rysowałem rysunków technicznych nie licząc tych w technikum o profilu elektrycznym - 30 lat temu), skoczka rysowałem tydzień , dziennie około 1h  (gumkę ołówek i linijkę mogę schować głeboko do szuflady :) ).

ps

Witku - jeśli chcesz to zeskanuj mi twój projekt , spróbuję to przerysować w CAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romku,to aby nie łączyć tematów też ma jakiś sens i tu się z tobą zgadzam.z tasiemcami różnie bywa i mimo że wątek jest długi to nie zawsze jest pomocny,myślę że czas wszystko zweryfikuje... :)

 

póki co spadochroniarstwo RC to niszowa dyscyplina i wymaga sporego zaangażowania i wiedzy.gdybym ja miał takie umiejętności w projektowaniu i czas to również pokusiłbym się o wykonanie samemu skoczka.zdecydowałem się na kupno oryginalnego i jednocześnie drogiego zestawu,przyznam że nie żałuję.

ubolewam trochę nad tym że nasze grono niestety jest rozsiane po całym kraju... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.