Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Broń czarnoprochowa, karabin Tennessy kal. 45

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
364 odpowiedzi w tym temacie

#361 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3281 postów
  • SkądGdańsk
  • Imię:Irek

Napisano 31 październik 2018 - 21:03

Ta "wajcha" to łącznik pobojczyka. Ten element jest ruchomy i po wyciągnięciu pobojczyka( jest zakończony zgrubieniem uniemożliwiającym wypadnięcie z tej "wajchy") obracam ten element i wtedy jest jakby prowadnicą dla pobojczyka w lufie.

Do Sharpsa ka. 54 zalecają od 3,5g prochu ale strzelałem z 2,5g oraz z 2g. W tej armatce dam 2g na początek. Tyle, że nie mam kul tego kalibru więc użyję kal. 535 na grubym flejtuchu - już sprawdzałem i wchodzi z oporem.

Jak znam siebie to będę próbował zdobyć kolbę dołączaną do niego i pewnie kiedyś mi się uda ;)

• 0

#362 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3281 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 listopad 2018 - 16:57

Trochę na swych włościach...

Załączone miniatury

• g.jpg
  • f.jpg
  • c.jpg

• 0

#363 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3281 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 listopad 2018 - 16:21

I stało się; na mojej ścieżce pojawiła się konkurencja...

Załączone miniatury

• a.jpg
  • b2pop.jpg

• 0

#364 MareX

MareX

MareX

• Moderatorzy
  • 1268 postów
  • SkądKrakow
  • Imię:Marek

Napisano 07 listopad 2018 - 21:34

Irku! Nie wiem, czy pojawiła Ci się konkurencja, ale oglądając dzisiaj bardzo nieprawomyślną stację TV, zobaczyłem relację z nowootwartej strzelnicy westernowej, gdzieś chyba pod Łodzią, gdzie masowo strzelali różni ludzie, poprzebierani w stroje z epoki. Byli też tam dwaj panowie w strojach służbowych, strzelający z dużym zapałem do balonika wiszącego na szarfie w naszych barwach narodowych. Miało to symbolizować uroczyste przecięcie tej wstęgi i tym samym , uroczyste otwarcie tej strzelnicy. No i super było, a wcześniej ci panowie wykonali swoją służbową powinność, czyli dokonali pokropku. Jak poszukasz, to samemu zobaczysz, jak to uroczyście było. Osobiście wzruszyłem się, jak ten przysłowiowy stary siennik.
  • 0

#365 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3281 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 listopad 2018 - 22:52

Marku - to zdjęcie krąży po facebooku od kilku dni. Zebrało dużo negatywnych wpisów ale i pozytywnych też. Obrońcy twierdzą, że szarfy nie są symbolem narodowym - to właściwie co ma przewieszone przez ramię poczet sztandarowy?!?

Na szczęście ja strzelam tylko do tarczy. Ale i rdzenny mieszkaniec Afryki może mnie zapytać czemu ona jest czarna :D?!

Miałem Ciebie zapytać ale jakoś tak wychodziło z pamięci - Fokker już latał? Kiedyś, kiedyś rozmawialiśmy o wytłoczeniu czy wyobleniu maski silnikowej - byłoby to jeszcze aktualne? Byłaby do mego Fokkera E i powinna mieć średnicę ok 31cm.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych