Skocz do zawartości

Broń czarnoprochowa, karabin Tennessy kal. 45


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 1 miesiąc temu...

Niestety dużo więcej dzieje się w tym temacie niż w tych (moich) z budowy modeli...

Ostatnio nawiedził mnie taki klamot kal. 18,5mm i masie 2kg. Strasznie paliwożerny bo na samą podsypkę na panewkę idzie prawie 1g prochu. Niżej leży tak dla kontrastu typowy nieco mniejszy.

Pobawiłem się też z nową brunirą. Z efektów jestem bardzo zadowolony ale z czasem będzie jeszcze lepiej ;)

post-14330-0-60813400-1525250907_thumb.jpg

post-14330-0-32968900-1525250932_thumb.jpg

post-14330-0-92502200-1525250961_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trafił mi się taki piękny pistolecik. Przed wysyłką sprzedający oznajmił , że nie wyśle bo uległ uszkodzeniu. Myślałem, że to ściema bo cena nie zadowalała go ale w  dalszej rozmowie okazało się to prawdą i cena poszła jeszcze o połowę w dół.

I teraz pytanie właściwie do chyba trzech kolegów - czy wystarczy skleić dobrym klejem - żywica lub coś lepszego czy tak jak na fotce zaznaczyłem dodając wkręt przez całość. Pęknięcie jest powyżej dłoni więc chwytając rękojeść nie trzymam na linii klejenia. 

 

post-14330-0-76260400-1528442967_thumb.jpg

post-14330-0-34281800-1528442988_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna skałka.

Proponuję skleić dobrą żywicą i dodać śrubę aby nie pękło w innym miejscu. Bo w tym samym już nie pęknie ????

A tak swoją drogą zawsze się zastanawiałem dlaczego wytwórcy nie wzmacniają tego newralgicznego miejsca lub nie dobierają innego kierunku słojów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi słojami to jest różnie - w niektórych z tych co mam przebiegają właśnie 'poziomo" co osłabia chwyt w tym miejscu, a w innych pod większym kątem ale w żadnym nie przebiegają pionowo w tej części chwytu.

Pistolecik bardzo śliczny  1974r nr 256 do tego Wischo kupiony w tym stanie za 250 zeta ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, jako obserwator tematu (nie znający się lecz bardzo mi się to podoba) stwierdzam że dużo lepiej idzie Ci klejenie modeli jak pewne wypowiedzi...

Mam wrażenie że powyższe posty pisałeś w amoku ,stanie spożycia lub na dopalaczach...lub to poszukiwanie najzwyklej zaczepki.

Wcale nie dziwię się irytacji Irka i mam nadzieję że nadal będzie kontynuował ten ciekawy temat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uznanie ale można było się jeszcze bardziej przyłożyć ;). Teraz zostało tylko zakryć wklejony kołek zakrywający wpuszczony wkręt do chwytu. Teraz mi się nie chce ale myślałem by zrobić to kawałkiem owalnego mosiądzu. Potem pomyślałem o monecie z 1806r i to chyba angielskiej bo pistolet sygnowany David L Manton 1806. Mosiężnej nie trafię więc brąz lub sreberko ale nie wiem czy to nie będzie przekombinowane.

Jutro próbne odpalenie - chyba członków nie uszkodzi :D

 

EDYTA:

 Już na swoim miejscu.

 

post-14330-0-31698400-1529426167_thumb.jpg

post-14330-0-89087100-1529426206_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.