Skocz do zawartości

Broń czarnoprochowa, karabin Tennessy kal. 45


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dopiero dzisiaj tu trafiłem

to zdjęcie jest suuuper

ale trzymanie za lufę rewolweru w 1:08 filmu, podczas odciągania kurka - nie jest

w razie omsknięcia się kurka podczas naciągania - ręka do szycia,

a jakby palce były w pobliżu szczeliny bębna, to byś je zbierał z podłogi

to samo 0:57 palec na spuście, a palce się błąkają przy bębnie  :o

 

post-14330-0-09680600-1535445032_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

J-23 masz absolutną rację. Zawsze gdy pomagam nowym pasjonatom to pierwsze na co zwracamy uwagę to właśnie to by nie trzymać lufy przed bębnem.

0:57 sek nie liczy się bo wiedziałem, że wszystko wystrzeliłem ale i tak nie powinienem trzymać przed. W dalszej części nie usprawiedliwiam się bo nie mam jak, błąd ewidentny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ta "wajcha" to łącznik pobojczyka. Ten element jest ruchomy i po wyciągnięciu pobojczyka( jest zakończony zgrubieniem uniemożliwiającym wypadnięcie z tej "wajchy") obracam ten element i wtedy jest jakby prowadnicą dla pobojczyka w lufie.

Do Sharpsa ka. 54 zalecają od 3,5g prochu ale strzelałem z 2,5g oraz z 2g. W tej armatce dam 2g na początek. Tyle, że nie mam kul tego kalibru więc użyję kal. 535 na grubym flejtuchu - już sprawdzałem i wchodzi z oporem.

Jak znam siebie to będę próbował zdobyć kolbę dołączaną do niego i pewnie kiedyś mi się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku - to zdjęcie krąży po facebooku od kilku dni. Zebrało dużo negatywnych wpisów ale i pozytywnych też. Obrońcy twierdzą, że szarfy nie są symbolem narodowym - to właściwie co ma przewieszone przez ramię poczet sztandarowy?!?

Na szczęście ja strzelam tylko do tarczy. Ale i rdzenny mieszkaniec Afryki może mnie zapytać czemu ona jest czarna :D?!

Miałem Ciebie zapytać ale jakoś tak wychodziło z pamięci - Fokker już latał? Kiedyś, kiedyś rozmawialiśmy o wytłoczeniu czy wyobleniu maski silnikowej - byłoby to jeszcze aktualne? Byłaby do mego Fokkera E i powinna mieć średnicę ok 31cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I znowu znajdka na wycieraczce...Co za patologia nastała w mojej dzielni :angry:.

Ale w sumie fajna zabaweczka - Harpers Ferry 1807 - pierwszy pistolet przyjęty przez Rząd USA na wyposażenie Marynarki Wojennej. Kaliber .58 ale w jakiś dziwny sposób jest mniejszy, nie wiem czy kula 562 na flejtuchu z inletu wejdzie.

post-14330-0-25311700-1543005462_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko wymienia się w Remingtonach. By wymienić w colt trzeba wyjąć klin, oddzielić lufę, wyjać bęben włożyć nowy, dołączyć lufę włożyć klin. Niby dużo więcej czynności ale jak wszystko spasowane to robi się to baaardzo szybko. Ostatnio jak przyuczałem nowego adepta e Remingtonem to w ogóle nie radził sobie z wyjęciem i założeniem nowego bębna. 

film prezentowany na yt potwierdza to co napisałem. Tyle, że z colt jest trochę inaczej: jest śrubka zabezpieczająca przed całkowitym wyciągnięciem klina czyli czas się skraca. Zaraz sprawdzę ile mnie to zajmie: trwało to dosłownie 6-7 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.