Skocz do zawartości

Nowa aparatura Turnigy 10 ch


rapier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzisz w:

RX Setup -> Set ASL pressure i ustawiasz za pomocą zmiany wartości ciśnienia " 0 m" i na wyświetlaczu masz 0m.

Alarmy dźwiękowe:

Na głównym ekranie"

Klikasz na "Altitude 2 ->Choosse sensor wybierasz "Altitude 2 -> i ustawiasz Lov i High ALARM 

Dzięki wielkie o to biegało zaraz idę ustawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Zależy mi na tych dwóch funkcjach (zaczerpnięte z: http://www.f3f-klif.pl/2010/12/linia-startu-cz-2/

AILERON/FLAP MIX czyli mikser klap to lotek.

Funkcja ta uruchamia klapy w taki sposób że poruszają się w tym samym kierunku i czasie co lotki. Jest to bardzo popularna funkcja dla szybowców, dostępne we większości nadajników. Głównym zadaniem tej funkcji jest sprawienie aby model był bardziej zwrotny. Cała krawędź spływu działa wtedy jak długa lotka, zwiększając siły generowane przez lotki co powoduje szybszą reakcję modelu na lotki oraz zwiększa prędkość tej reakcji, czyli przechyłu modelu. Funkcja ta jest bardzo przydatna przy dużych prędkościach oraz zdecydowanie zwiększa sprawność lotek.

Zwykle nie jest możliwe aby klapy wychylić w górę do takiej samej wysokości jak lotki, a zwykle do około 50 % wychylenia lotek i takie wychylenia się programuje dla klap w tym miksie.

Wychylenie jakiejkolwiek powierzchni sterowej generuje pewien opór, więc można uznać że dodatkowe wychylenia będzie przynosić więcej złego nić dobrego. Taka sytuacja może wystąpić oczywiście przy wolnym lataniu w termice, natomiast przy szybkim lataniu na zboczu, gdzie model wykonuje ostre zakręty co 100 m, wymaga się mocnego i pewnego sterowania. Użycie samych lotek powoduje ich duże obciążenie, ponieważ aby osiągnąć tą sama szybkości czas reakcji musiały by one wychylać się o wiele bardziej, co z kolei prowadzi o nadmiernego obciążania serw. Z domiksowanymi klapami do lotek można zastosować o wiele mniejsze wychylenia osiągając bardzo dobry efekt co prowadzi do zmniejszenia obciążeń na serwomechanizmach.

FLAP/AIRELON MIX czyli lotki do klap.

Podobnie jak w funkcji klapy do lotek gdzie klapy podążają za lotkami, w tej Flap-To-Aileron-300x86.jpgfunkcji lotki do klap to lotki podążają za klapami. I tak kiedy obie klapy wychylają się w dół tak samo wychylają się obie lotki. Gdy klapy wychylają się w górę, lotki również. W ten sposób zwiększa się powierzchnia robocza klapy oraz wysklepienie (camber) profilu.

Tak jak poprzednia funkcja, ta funkcja jest jedną ze standartowych w programach szybowcowych nowoczesnych aparatur i najczęściej jej odmiany występują pod nazwami camber, reflex oraz snap-flap. Generalnie zasada przy tym jest taka że czym profil jest bardziej wysklepiony (duże ugięcie szkieletowej) można wychylać mniej lotki w dół, pracując jak klapami, co zmniejsza szanse powstania oporu indukowanego na końcówkach skrzydeł a przy dużych prędkościach zmniejsza ryzyko flatteru.

Chciałbym pojąć "filozofię" uruchamiania mikserów w FlySky i10 a zaprogramowanie jednej z tych funkcji zamieszczonych powyżej myślę że by mi w tym pomogło. W skrócie:wychylenie drążka lotek ma powodować takie same wychylenie klap.

ściślej - wychylenie RÓŻNICOWE drążka lotek ma powodować takie same wychylenie klap.

 

jakieś staromodne herezje :) ale praktyka w programowaniu sie przyda. Tylko...lepiej uważać żeby nie przekombinować z miksami bo nic dobrego z tego nie będzie :)

Takim modelem jaki masz to najlepiej nauczyć sie latać na samych lotkach oraz naumieć sie ustawiać i kontrolować buterfaya do lądowania. Bo serw to Ci w nim nic nie spali. Chyba że kret. Albo samoistnie sie zjarają.

Klapy do lotek sie przydadzą ale w lepszym modelu, ale czemu klapy maja mieć taką samą różnicowość jak lotki? Człowieka to wszystko może zaskoczyć

a tego miksa lotki do klap, to w ogóle nie rozumiem i nie wiem po co on jest  :unsure:  pewnie dlatego go nie używam  :rolleyes:

za to do szybowca gorąco polecam fazy lotu - to taki fundament dobrego latania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja radość była chyba przedwczesna. W menu Rx setup nie mam zakładki "Set ASL pressure". Dane version i hardware:

post-9230-0-28536500-1516746013_thumb.jpg

Niestety na stronie FlySky Download Center nie ma uprade  z kodem PL bo być może to rozwiązałoby problem. Czy ktoś podłączał "altitude sensor" od TGY do zestawu z FlySky i 10 z version 1.05-PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2014 roku chyba jeszcze nie było tych czujników i dlatego twoja wersja programu ich nie obsługuje.


Znalazłem na kompie ver.1.0.6-PL . Nie pamiętam co tam jest nowego i czy ma obsługę tego czujnika ,ale może ktoś ma taką ver. i podpowie.

 

Update firmware FS-i10-PL.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariometr działa tzn pokazuje daną wysokość. Czy jest jakaś opcja dźwiękowego powiadamiania o wznoszeniu(komin) opadaniu.odnalazłem tylko alarmy górny i dolny zakres ale to raczej mało przydatne widzę kiedy model jest za nisko lub zbyt wysoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do "robo123rob" - czy podłączałeś do FlySy i10 czy też do TGY?

Do tgy no ale sam pomiar wysokości to mocna lipa.Jak mam za wysoko lub za nisko to widzę.Kropka na niebie niebie,ew. wystaje ogon z kopca kreta czyli zbyt nisko.

Funkcja bez większego sensu wydane 6 dych na sensor który do niczego się nie nadaje

Producent deklaruje pełną telemetrie z tego co pamiętam,choć swoje lata mam to i jakieś zaniki mogą się trafić.Wydawało mi się że na obecnym poziomie technologi tak prosta funkcja jak prosty pipkacz wznoszenia lub opadani  już będzię,nie wymagam żeby do mnie gadała non stop.Od tego mam żone i za diabła nie idzie jej przeprogramować na off :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.