Skocz do zawartości

SZD-25 Lis skala 1:5


oldgliders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zamówiłeś wersję z laminatowym, czy konstrukcyjnym kadłubem? Skąd weźmiesz tak długie listewki na dźwigary? Rozpytuję się ponieważ już od jakiegoś czasu chodzi za mną model tej wielkości. Miałem nadzieję, że Pirat będzie mniejszy ale mogę zrobić Lisa :-)

 

Wzajemnie Wspaniałych Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dużo wolnego czasu na hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamówiłem sklejkowy kadłub. Bedzie oklejony balsą i zalaminowany szkłem 48g/m.

Listwy to nie problem, będą sklejone na skos szkutniczy czyli 1:12.I oczywiście przesunięte względem siebie.

Zgryza mam czy robic klasyczny czy moto. Zabacze jak pasuje silnik a mam taki który by pasował.

Co prawda ostano pojawił sie holownik w Krakowie który miałem przyjemnośc oglądać podczas oblotu.

Wersja moto pozwoli wypaśc nawet na chwile samemu.

Pozdrawiam Sławomir

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłeś wersję z laminatowym, czy konstrukcyjnym kadłubem? Skąd weźmiesz tak długie listewki na dźwigary? Rozpytuję się ponieważ już od jakiegoś czasu chodzi za mną model tej wielkości. Miałem nadzieję, że Pirat będzie mniejszy ale mogę zrobić Lisa :-)

 

Wzajemnie Wspaniałych Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dużo wolnego czasu na hobby.

Poczekaj chwilę . Szykuję sie do napisania o dźwigarach dłuuuuuuuuuuuuuuugich i zzzzzzzzzbierznych. Jestem w trakcie realizacji. Pasy nośne mam gotowe

Witam.

Zamówiłem sklejkowy kadłub. Bedzie oklejony balsą i zalaminowany szkłem 48g/m.

Listwy to nie problem, będą sklejone na skos szkutniczy czyli 1:12.I oczywiście przesunięte względem siebie.

Zgryza mam czy robic klasyczny czy moto. Zabacze jak pasuje silnik a mam taki który by pasował.

Co prawda ostano pojawił sie holownik w Krakowie który miałem przyjemnośc oglądać podczas oblotu.

Wersja moto pozwoli wypaśc nawet na chwile samemu.

Pozdrawiam Sławomir

Sławek. Daj znać na priv. Zrobię ci zbieżne kompozytowe no chyba, że chcesz drewniane wyleżałe 7 lat to mam akurat do Lisa  4 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Andrychowie mają listwy długości 1,5m 3x10 i 4x12 http://www.modelpartner.ig.pl/sklep/index.php?2191,listwa-sosnowa-3x10-mm-1-5-m ale rzeczywiście można spróbować skleić na skos i owinąć mocną nicią. Napęd silnikowy przydałoby się zrobić lub przynajmniej przygotować konstrukcję pod napęd na przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Pawle - jakie śmigło masz w Twojej Musze ? Masz jakieś pomiary Twojego napędu ? Pytam, bo jakoś mi nie pasują pomiary zamieszczone na stronie topmodelcz.cz. W/g ich pomiarów śmigło 14x8 na 8200 obrotów daje tylko 2kg ciągu. Jakoś mi to mało ciągu a obrotów na ten silnik za dużo. Ale może moje odczucia są błędne i ktoś ma to fizycznie zmierzone ?

Wesołych Świąt - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

SZD-25 LIS w skali 1:5 w innym ale oryginalnym malowaniu.  Ten szybowiec w barwach szwajcarskich, lata do dnia dzisiejszego. Polskie Lisy wiszą uwiązane pod sufitem Muzeum w Krakowie. Przedstawiam kilka fotek, Lisek w towarzystwie innego Liska oraz Muszki, bo to przecież jedna rodzina :)

 

Więcej zdjęć na stronie internetowej: http://oldgliders.com/szd-25-lis.html

 

 

 post-14400-0-68768800-1431342074_thumb.jpg

 

 

post-14400-0-25943700-1431342092_thumb.jpg

 

 

post-14400-0-15547300-1431342111_thumb.jpg

 

 

 

Dla przypomnienia dodam, że zestaw tego modelu produkowany jest w dwóch wersjach jako zestawy cało drewniane wersji KIT oraz zestawy z laminatowym kadłubem, skrzydła i stery drewniane.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.