Skocz do zawartości

Funcub parę pytań .


Elkojote
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli o serwa w skrzydle to  lotki mam z jednego kanału na kablu Y  tak jak klapy na takim samym kablu i na jednym kanale ale w jednym serwie z  klap zmieniłem dwa kabelki miejscami i jest git :D Może troche przekombinowałem bo skrzydła podpinam na dwa MPX-y   ale sprawdza sie jak na razie  doskonale :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

U mnie obylo sie bez mixerow i dodatkowych urzadzen. Mam teraz tylko nadzieje ze wszystko bedzie dzialac. A przetestuje go na smiglach 10.5 potem 11.55 i 12.7 tego 12.7 jeszcze nie uzywalem a takie znalazlem w domu :D. Ciekawe jakie beda efekty. Jak oblatam podziele sie efektami i jaki czas lotu na danym smigle i pakieiecie 3800mhA 30c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny Fun Cub szykuje sie do lotu. Wesolych swiat i udanych lotow. A jaki silnik wybrales? Ja zwazylem tego mojego po tych wszystkichy przejsciach i modyfikacjach i gotowy do lotu wazy okolo 1,3-1,4kg nie mam zadokladnej wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy najbliższej okazji trzeba będzie zrobić jakiś zlot Fun Cubów.

Poważnie mówię. B)  Co wy na to?

 

No własnie się tez zastanawiam, bo FunCubowcy powinni trzymać się razem, nie?  ;)

 

Może na wiosnę, jak błota obeschną?  Tylko gdzie?  Może zrobimy oddzielny temat, niech się chętni zgłoszą, znajdziemy środek geometryczny i coś wymyślimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie się tez zastanawiam, bo FunCubowcy powinni trzymać się razem, nie?  ;)

 

Może na wiosnę, jak błota obeschną?  Tylko gdzie?  Może zrobimy oddzielny temat, niech się chętni zgłoszą, znajdziemy środek geometryczny i coś wymyślimy?

Środek geometryczny zróbmy w Warszawie na Chudoby, a wykreślimy gdzie kto się ma przeprowadzić, żeby nie być pokrzywdzonym ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten silnik w swoim FC z śmigłem 11x5.5 i jestem bardzo zadowolony. Do tego pakiet 3000mAh i wyważa się sam.

Udanych lotów życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super a ja do kompletu kupiłem takie samo śmigło wiec powinno być ok :) A jeszcze udało się kupić następnego FC używany w bardzo dobrym stanie brak tylko silnika . Wmówiłem bratu że koniecznie taki własnie potrzebuje , wiec nabytek u mnie w piwnicy siedzi z kolegami a brat dostał wielkiej motywacji do ćwiczeń wirtualnych :) A oto on !

 

CAM00366%5B1%5D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fun Cub posklejany , myślałem że będzie gorzej ale jestem bardzo zadowolony . Całość kleiłem UHU POR w paru miejscach Jokerem do styro . Musze jeszcze ustawić zakres pracy serw dla lotek sterów i klap . Chciałem jeszcze pomalować cylindry i tłumiki , bardzo ładnie to wygląda w modelach Kolegów . Próbował ktoś malować to markerem lub jakimś pisakiem ?? wydaje się że było by bardzo wygodnie ??  A tu zdjęcia kolejnego FUN CUBA z Gór :)

 

Nie kleiłem wszystkich naklejek bo było mi za dużo (za bardzo na ciapane ) Moje skrzydełko na dole .

CAM00390.jpg

 

 

 

Naklejki na kadłub też pociąłem i ograniczyłem .

 

CAM00395.jpeg

CAM00402.jpeg

 

No i mordka też inaczej .

 

CAM00400.jpeg

 

Do oblotu najchętniej oddał bym w dobre ręce ale pewnie się skończy na tym że trza będzie samemu :)

I to by było na tyle . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrapę silnika malowałem humbrolem i wyszło całkiem nieźle, ale nie wiem czy marker lub pisak się nada.

Co do oblotu, to funcub lata sam, tylko mu nie przeszkadzać :D Wcześniej latałem tylko szybowcami i nie miałem żadnych problemów z oblataniem cuba więc na pewno sobie poradzisz. Wystarczy wyważyć tak jak podaje instrukcja i wszystkie stery ustawić na 0. Tak na prawdę jedyne co trzeba dostroić to skłon i wykłon silnika i leci jak po sznurku ;)

 

Jeszcze jedna sprawa. Lepiej załóż śmigło typu slow flayer np 11/4.7 apc. Takie śmigła bardziej nadają się do funcuba, a po za tym w środkowej części są dużo cieńsze od standardowych apc i w razie małego kreta śmigło pęka nie wyginając wału silnika. Sprawdzone wielokrotnie ;)

Edytowane przez Karol.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze śmigłem wydaje się bardzo dobry a jak mówisz że sprawdzony to tak własnie zrobię . Napisałeś o skłonie i wykłonie , we wstępnych ustawieniach z instrukcji wynika ze przewidzieli tylko skłon (dwa gorne robaki 3mm i dwa dolne 1,5 mm) . Zastosowałeś duży wykłon ? , moje samoloty te które posiadam bardzo lubią wykłon !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.