Skocz do zawartości

Fascination by Topmodel cz


wojcio69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tomek jeszcze raz wyjedziesz z tym panem, to będziesz leciał za Antares'em bez holu :angry:

Szacunek do osoby starszej o kilka lat to podstawa :) Wojciechu czekamy na film z oblotu :) bo jak to mówi pewien pan bez filmu się nie liczy he he he  :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek miło wiedzieć, że w Bochni są jeszcze rodzice, którzy potrafili normalnie wychować swoje dzieci. Szacunek dla nich.

Oblot podejrzewam, że gdzieś w marcu.

No niech się zrobi trochę jakiejś przyzwoitej pogody z suchym podłożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nareszcie udało się zorganizować trochę wolnego czasu i mogłem rozpocząć prace z Fascination.
Od czego by tu zaczęć? Chyba od poprowadzenie kabli w skrzydłach (w kadłubie do serwa wysokości już jest wklejony).
No to jedziemy: serwo, przedłużacz, gniazdo MPX, osłona gniazda MPX, koszulka termokurczliwa, cyna, kalafonia, lutownica i smrodzimy.
6 lutów zrobione, gniazdo wklejone, serwo jeszcze luźne, bo lotka nie przyklejona.

 

post-880-0-79385300-1427139512.jpg

 

post-880-0-10173500-1427139532.jpg

 

No to teraz druga strona to samo

 

post-880-0-70215400-1427139546.jpg

 

post-880-0-17967300-1427139557.jpg

 

Podobnie sprawa się miała z serwami w centropłacie tyle tylko, że kable wyprowadzone luźno. Później dolutuję do nich złącze DIN 15 pinowe. Tradycyjnie: przedłużacz, koszulka termokurczliwa, lutownica, cyna, kalafonia i specyficzny zapach. Kolejne 6 lutów gotowe.

 

post-880-0-36226400-1427139564.jpg

 

post-880-0-57328100-1427139571.jpg

 

post-880-0-55670300-1427139586.jpg

 

Oczywiście w centropłacie trzeba było poprowadzić dalszą część przedłużacza do lotki z jednej strony zakończonego wtyczką MPX. bo druga strona tak jak w przypadku klap będzie dolutowana do tego samego złącza DIN 15 pinowego. Tym sposobem kolejnych sześć lutów zrealizowane.

 

post-880-0-62491100-1427139595.jpg

 

post-880-0-41522500-1427139602.jpg

 

Złożyłem centropłat z uszami czy złącza MPX pasują do siebie i o dziwo pasują bez konieczności robienia jakichkolwiek poprawek.
Po czterech godzinach walki z kablami, złączami, lutownicą i cyną, wykonaniu 24 lutów na mojej twarzy zagościł banan.
Kable polutowane, złącza MPX wklejone i wszystko do siebie pasuje. :D
W tym momencie do pokoju wchodzi mój syn (Guliwer z kl. I gim.) i z uśmiechem na twarzy rzuca tekst:
Fajnie, że pasuje. Sprawdziłeś czy serwa działają?
Jednym durnym pytaniem wyrostek zepsuł radość czterech godzin mojej pracy.
Pomyśleć, że 14 lat temu sam do tego przyłożyłem palec aby to chodziło po świecie.
Jak się okaże, że gdzieś, coś jest nie tak polutowane i serwa nie działają, to młody ma przesrane...
Bo wykrakał!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek bedziesz zadowolony z latania tym cudem. Jestem tego pewien.

Gdy tak sie dokładnie przyjrzałem foto. to wydaje mi sie że kadłub i ogon to te same elementy co w IDEALU.

Długosc kadłuba ta sama. Centropłat tez wygląda znajomo. Rozpietosc  to po 20cm wiecej na skrzydło.

Ciekawe czy skrzydło pasowało by  do IDEALA ? Trzeba  by  zwymiarowac. A wtedy tylko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku rozstaw otworów to 33mm a odległość ich od krawędzi natarcia 195mm

 

Udało się dzisiaj powalczyć z lutownicą i modelem.
Ogólnie - wszystko co miało być polutowane zostało polutowane.
Opss... do przylutowania zostało serwo od wysokości do przedłużacza wklejonego w kadłub i przylutowanie do tegoż przedłużacza wtyczki do odbiornika. Ale to nie problem.
Po polutowaniu z kabelkami 15 pinowej wtyczki i gniazda pin przyszedł czas na sprawdzenie czy jest OK.
Jakby nie było, to tak jak pisałem - młody ma przerąbane ;)
Okazało się, że jest tak jak być powinno.
Poskładanie wszystkiego razem nie powinno sprawić większego kłopotu i mam nadzieję, że po świętach przyjdzie pora na wyważenie i ustawienie aparatury.
A tak wygląda to co dzisiaj

 

post-880-0-17597300-1427652252.jpg

 

post-880-0-60563600-1427652267.jpg

 

W akumulatorze jest zrobione rozgałęzienie na kablach prądowych celem podłączenia UBEC'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nie takie dziury się nie takie wtyczki wkładało i pasowało.

Mogłem brać prąd z balansera ale po przelutowaniu 24 pinów miałem dość.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby to zmienić ale potrzebuję gniazdo 4S JST-XH z przylutowanymi kablami.

Z lutowania wtyczek jestem wyleczony na minimum 7 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.