Skocz do zawartości

Sopwith Pup 1/8


safari28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam a oto efekt mojej dzisiejszej walki :D

 

 

attachicon.gifsppodwozie.JPG

 

Lutowanie wyszło bardzo mocne drut się prędzej ugnie niż lut puści.Waga tego co widać 24g. Nie wiem czy mosiądz nadaje się na podwozia, wybrałem go ze względu na łatwość lutowania. To wszystko będzie zamknięte w balsie co powinno zapewnić dodatkową sztywność.

ps

Do makiet statycznych  może być, ale jeśli ma to latać, proponuję wymienić mosiądz na drut stalowy. Też się dobrze lutuje. Na balsę jako materiał usztywniający podwozie raczej nie licz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do makiet statycznych  może być, ale jeśli ma to latać, proponuję wymienić mosiądz na drut stalowy. Też się dobrze lutuje. Na balsę jako materiał usztywniający podwozie raczej nie licz.

Kesto trochę się z tobą niezgodzę podwozie jest bardzo mocna i sztywne. śposób w jaki bedzie mocowana a mianowicie wkładane przy kadłubie w rurki na 1,5cm. Robiłem różnego rodzaju próby wytrzymałościowe i powiemże prędzej się kadłub rozleci niż podwozie. Jest ono przecież podparte w 4 punktach, naprężenia rozchodzą się równomiernie. Co do balsy to racja ale dobrze wklajstrowana odrobinke wzmocni całość. Jedyny kierunek w którym może się lekko uginać to na boki ale zapobiegną temu linki stalowe przytwierdzone na przemian. Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia W takich modelach i może się strasznie mylę ale podwozie jest na moje oko o wiele mocniejsze ńiż w superaiżektóry kiedyś miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Witam, skończyłem walkę z podwoziem. Czy ją wygrałem okaże się później.

Wszystko zostało bardzo mocno zespolone, robiłem test wytrzymałości myślę że powinno być dobre.

Brakuje jeszcze gumek na końcach goleni niestety nie wiem z czego ich zrobić. A może jakaś drobna porada :D

 

 

 

post-5993-0-05417600-1425756813_thumb.jpg

 

 

post-5993-0-91811500-1425756881_thumb.jpg

 

 

 

Tera sprubóje wymęczyć koła

 

ps

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam dzisiaj przyszły do mnie bebechy mam nadzieję że będzie ok, tera cza pomyśleć jak to sęsownie upchać :D

 

post-5993-0-95786100-1426796979_thumb.jpg

 

 

No i coś tam podłubałem przy kołach. Za poradą jednego z szanownych doświadczonych kolegów za co serdecznie dziękuję wyszło mi takie cuś.

 

 

post-5993-0-69727300-1426797264_thumb.jpg

 

 

Jeszcze pare szczegułów, malowanie i można zakończyć ten wątek. Z podwoziem wyszło 75g

ps

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem szybki Ci idzie ta budowa.

 

Możesz powiedzieć skąd czerpiesz informacje dotyczące szczegółów np. wyposażenie kabiny?

 Mariusz model wykonuje na bazie planów z ebay Dicka Sarpolusa, Można je dostać w skali 1/6 i 1/8 obydwa w moim posiadaniu. Reszta to materiały tj foto oryginału rzuty tablice barwne itp także relacje innych kolegów. Jeli chodzi o detale odtwarzam je między innymiz fotek wrzucając do corela powiększając odpowiednio do skali co daje mi dosyć dokładne wielkości poszczególnych elementów.

Bardzo pomocne są mi między innymi te strony

http://www.network54.com/Forum/149674/thread/1350793222/Sopwith+Pup+reproduction+by+The+Vintage+Aviator+Ltd+%28image+heavy%29

http://www.gmac.org.au/Sopwith_Pup_Build.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  Witam dawno tu nie zaglądałem, niestety czasu jak na bakier.

Wygrałem wreszczie walkę ze skrzydłami, trochę była upierdliwa

 

post-5993-0-72611900-1429554056_thumb.jpg

 

Długo się zastanawiałem nad napędem lotek postanowiłem zrobić tak jak w planie mianowicie wszystko na linkach. Miejmy nadzieję że to zda egzamin, widziałem takie rozwiązania w innych relacjach oby to zadziałało :( W związku z tym musiałem przerobić półke na serwa

 

post-5993-0-76669000-1429554192_thumb.jpg

 

No i nie wytrzymałem i poskładałem wszystko do kupy :D

 

post-5993-0-25595300-1429554454_thumb.jpg

 

Całość wszystkich dupereli bez bebechów waży 640g nie wiem czy jest ok czy panikować

ps

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, niestety czas nie sprzyja dłubaninie ale zawsze coś do przodu.

Tym razem pod skalpel poszedł vickers 303 to tak dla odskoczni od reszty.

Wybrałem dosyć trudny sposób wykonania, ale powinna być większa satysfakcja :D

 A oto kilka fotek z tego co udało mi sie sklecic oczywiscie jest jeszcze niekompletny

 

ps

 

post-5993-0-82934100-1431279857_thumb.jpg

 

post-5993-0-29573500-1431279913_thumb.jpg

 

post-5993-0-59872900-1431279968_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.