Skocz do zawartości

Mustang, Zirolli, budowa


Darku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie do Tych co mają doświadczenie w budowie skrzydeł ze styro. Model duży 2,48m wykombinowałem że wprzudy trzeba skleić skrzydło z centropłatem, poukładać rowing węglowy,, jak na zdjęciu, żeby robił za dźwigary, żywica+fornir(olcha miękka i dość łatwo się układa) docisk negatywami i ciężar lub ściski i mam całość.Ale.... i to ale mnie nurtuje. Czy nie lepiej powycinać w styro otwory pod podwozie, serwa itd. powklejać usztywnienia wypełnić wyciętymi kawałkami styro i potem okleić fornirem, czy te wszystkie zamocowania, wzmocnienia wykonywać po oklejeniu fornirem. A może lepiej centropłat osobno, skrzydło osobno, i razem to potem ożenić na jakiejś rurce czy bagnecie ??? Z góry dziękuję za podpowiedzipost-15581-0-05900900-1420908749_thumb.jpgpost-15581-0-40142300-1420908779_thumb.jpg Kadłub konstrukcyjny, wycinanka, podłużnice, balsa, całość zamierzam oblaminować tkaniną 25g no i jak się uda skończyć to pomalować i oblecieć. Zainspirował mnie kolega który nie dokończył swojego dzieła (relacja na forum) ja mam nadzieję że zapału wystarczy mi do końca, choć wielu mi powtarza że "Mustang" to ponoć narowisty i humorzasty zwierz ;)szczególnie dla greenhorna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tu sobie zerknij, może cię zainspiruje. Choć może już znasz temat...

Dzięki za podesłanie namiaru,nie widziałem tego i jest to dla mnie nowe spojrzenie na styro, myśle jednak że" wyażurowanie " płatów sporo osłabi konstrukcje co przy 2.5m rozpiętości i zakładanej wadze ok12kg,(oby tylko tak wyszło :( ) dość ciężkim podwoziu może być słabym rozwiązaniem, wstawienie żeber pomiędzy centro i płat pozwoli na solidniejsze wzmocnienie zamocowania podwozia......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.