Skocz do zawartości

Pilatus pc-21 depron


magilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym dodac, ze do obciazenia powierzchni skrzydel uzywa sie tylko powierzchni skrzydel (bez powierzchni statecznika poziomego).

A

Aha w takim razie dziękuję za informację.

No to zrobiło się jeszcze ciekawiej. W tym wypadku mamy 17.5dm2 co daje obciążenie skrzydła już 80g/dm2 przy założeniu że skoncze na 1400g.

Co powiecie na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start planuje na jednym z 2 moich miejscówek. Oba te lotniska są trawiaste. W Jaśle spore lotnisko 25mx400m.

Jak widać na zdjęciu teren dookoła same tereny zielone z wyższą trawą.

Pod Krakowem (Witkowice) jest nawet całkiem spoko prywatne lotnisko trochę nie równe i duzo mniejsze.

Nigdy nie byłem ale można by się również przejechać do Strzelców Małych. f-150 i Foczka zachwalają.

 

 

20701771825_72cbc55fde_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, rozumiem, że sam robiłeś wytłoczkę kabiny, świetnie wyszła. Jaka długość kabiny i pochwal się termoboxem. 

 

Tak wytłoczka własnej produkcji. Cena boxa i materiału byla dużo tańsza niż kilka wycen ludzi/firm.

Skrzynka i ramka nic szczególnego wszystko zrobione z materiału dostępnego w sklapie budowlanym.

Ramka dosyć spora 40x56cm. Moje kopyto mialo chyba 40 kilka cm długości. Ramka problematycznie ale mieści się w moim piekarniku. 

Kopyto niestety jest do przerobienia. Pomimo tego że styrodur jest laminowany wieloma warstwami tkanin 110g to i tak zmienia swoją objętość pod wpływem ciepła 

i uwidacznia konstrukcję drewnianą. Muszę odbić kopyto w gipsie dentystycznym.

Ostatnio dla Wojtka (f-150) zrobiłem kilka wytłoczek na kopycie zrobionym właśnie z tego gipsu. Super sprawa. 

 

20474236330_b5fc2ab35b_c.jpg

20517903018_e49a5774da_c.jpg

20705986395_3fdc86a77b_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki. Moje kopyto ma 61 cm, a więc i ramka musi być większa. Dowiadywałem się już w jednej firmie o wytłoczki, ale trochę to kosztuje. Chyba się pokuszę o zrobienie odpowiedniego termoboxa. I właśnie z racji problemów z kopytem o których pisałeś, zdecydowałem się na zrobienie formy i kopyta do tłoczenia z grubego laminatu. Z jakiej grubości PET-a tłoczyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiał bym się na Twoim miejscu. U Ciebie niestety nie obejdzie się bez zrobienia kolejnego boxa - grzałki.

U mnie materiałem był vivak 0.5mm. U mnie daje rady u Ciebie trzeba by to zrobić z 1mm minimum.

Pompa próżniowa pewnie też się przyda chyba że zbierzesz kilka odkurzaczy po rodzinie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Muszę się czymś pochwalić - tak wygląda Pilatus po swoim pierwszym locie!

 

28972582970_fe45a8b53f_b.jpg

 

Pełen sukces! Niestety byłem sam wiec nie mam filmu...lot odbył sie o 7:00 na lotnisku na krakowskich Czyżynach.

Start przebiegł dosyć gładko. Rozpędziłem mocno samolot i nie śpiesząc się poderwałem go do góry.

Lot na pół gwizdka. Zero trymowania. Środek ciężkości dobrany idealnie. O dziwo model miał być szybki ale na tym napędzie lata bardzo spokojnie i makietowo.

W przyszłości muszę pomyśleć o napędzie 4s aby rozpędzić go bardziej.

Latanie nie trwało zbyt długo bo miałem tylko jeden pakiet do tego trochę straszyły samochody jeżdżące po lotnisku (tydzień temu na lotnisku był Festiwal Kraków i nadal zbierano sprzęt)

Lądowanie też bez stresowo. Minimalny gaz i samolot bardzo spokojnie chociaż nie za wolno zaczął podchodzić do ziemi.

 

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z tego modelu, ma potencjał i jak widać przy wadze nawet 1450g radzi sobie znakomicie w powietrzu.

Model ma swoje minusy z racji małej rozpiętości szybko ginie z oczu do tego można dorzucić że śmigło lubi kosić trawę więc raczej pozostanie mi start tylko z betonowej powierzchni.

 

28972587750_c96154db25_b.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.