Skocz do zawartości

"Szkaradek" polska wersja "Le French Poudle" model piękny inaczej


Lech Mirkiewicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czemu nie skleisz wszystkiego,złożysz to do kupy,sprawdzisz co trzeba i dopiero wtedy okleisz?

 A co to zmieni? W tym modelu mam dość duże pole manewru balansowania pakietem, jeśli Ci chodzi o wyważenie .Do każdego modelu podchodzę indywidualnie a w szkaradku lekka improwizacja jest jak najbardziej wskazana :) A kto nakazał oklejanie jako ostatnią fazę budowy modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szkaradek miał być modelem budowanym dla żartu i ciekawości jak taka konstrukcja będzie latać . Wydawało się,że mały model to zabawa na miesiąc. Budowa kadłuba poszła raczej szybko ale przy skrzydłach nastąpiło spowolnienie. Najpierw wymyśliłem zmiany konstrukcyjne płatów bardziej upodabniające do oryginalnego samolotu ,więc końcówki skrzydeł mają być eliptyczne. W przekonstruowaniu planów pomógł mi kolega MASK (dzieki) i żeby było łatwiej profile poszły pod laser. To niestety zajęło trochę czasu. Składanie takiego skrzydła  nawet z gotowymi profilami nie jest prostą sprawą. Uszy mają wznios i profile coraz cieńsze. Nie ma kesonu więc krawędź natarcia musi być precyzyjnie wyprofilowana by folia ułożyła się odpowiednio. I tak z "śmiesznego" modelu zrobił się troszkę ambitniejszy  projekt   :) choć dalej budowany dla żartu. Na dzień dzisiejszy małe skrzydło jest prawie gotowe, jeszcze tylko mocowanie do kadłuba i oklejanie.

post-606-0-64642400-1423957581_thumb.jpg

post-606-0-46301500-1424172400_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Budowa modelu została ukończona :) Trwała trochę dłużej niż się spodziewałem więc następne projekty będą musiały trochę poczekać. Model ma 112 cm rozpiętości, 66 cm długości ( do śmigła) a waga do lotu ( z paliwem) wyszła 1100g. Nie było problemu z wyważeniem. Jak model wygląda? oceńcie sami. Osobiście uważam,że jego polska nazwa ( wymyślona przez Kamyczka) nie do końca jest trafiona, ale już trudno ,zostanie. Dawno temu miałem psa rasy mops który był tak brzydki, że aż piękny i z tym modelem jest tak samo :)

 

post-606-0-18857200-1427059382_thumb.jpg

post-606-0-52750800-1427059434_thumb.jpg

post-606-0-58992400-1427059474_thumb.jpg

post-606-0-67946300-1427059531_thumb.jpg

post-606-0-25331800-1427059599_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu-fajnie wyszedł, nazwa jest nietrafiona- to piękny, ale inny niż inne samolot. Oby tylko wznios, czy też podgięcie końcówek płata nie okazało się za małe- bo lotek wszakże- ni ma! trzymam kciuki, żeby miał wystarczającą stateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś przyszedł czas na oblot.Trochę wiało i czekaliśmy aż ucichnie na tyle by wystartować, niestety światło już nie było zbyt dobre do filmowania ale film można zobaczyć :) Model pomimo kół 100 mm miał problemy ze startem z niewysokiej trawy a gdy w końcu się to udało to lot był jak na pierwszy całkiem przyjemny. Mocny silnik jak najbardziej potrzebny przy starcie a w locie pracował trochę powyżej biegu jałowego. Drewniane śmigło Turnigy 8X4 nie jest jakimś wyczynowym ale założyłem takie celowo by silnik nie osiągnął pełnej sprawności. Przedni płat w roli steru wysokości działa bez zarzutu , nie jest zbyt czuły i z zrobieniem pętli może być problem ale za to ster kierunku zamiata modelem jak się patrzy. Wyczuję co potrafi w następnych lotach. Ogólnie, śmieszny model o niespotykanej konstrukcji, może być ciekawostką na spotkaniach modelarskich i do rekreacyjnego latania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyła mnie wyśmienita sterowność tego typu płatowca mając na uwadze brak lotek. Konstrukcja przykuła moją uwagę już spory czas temu ale jakoś nie byłem przekonany. Fajnie to lata i do tego niesamowicie wygląda. Gratulacje :)

Coś mi się wydaje że będzie wysyp pchełek w tym sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szkaradek wykonał już kilka lotów. Lata całkiem poprawnie ale dla komfortu latania trzeba było ograniczyć wychylenia steru kierunku i dodatkowo expo 80% bo zamiata ogonem i manewry wychodzą kwadratowo. Wiało trochę ale model sobie z tym radzi całkiem dobrze. Nie próbowałem wykonać żadnej pętli czy beczki bo to chyba nie do tego model. Polatałem sobie typowo rekreacyjnie i pomyślałem sobie, że jeśli ktoś lubi takie latanie to mogę ten model odsprzedać. Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.

Film https://youtu.be/j8pnq_vJQBU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.