Skocz do zawartości

Relacje budowy Guppie z depronu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam zamiar zbudowac Guppiego z depronu.

Instrukcje budowy mam z:http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1043494

a plany:http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=12506545&postcount=78.

 

Robić go z silnikiem czy naciagac na kilkunasto metrowej gumie?

 

Proszę o rady i propozycje budowy.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj przejżałem relacje z budowy na rc groups,odpowiedż na Twoje pytania zależy jakie masz doświadczenie w modelarstwie.Jeśli to Twój pierwszy model który chcesz popełnić to polecałbym coś prostszego na początek.Ogólnie pomysł ciekawy.Jeśli czujesz sie na siłach to zaczynaj.ja obstawiam wersje z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Upłyneło dużo czasu od założenia tematu ale miałem do skończenia poprzedni model. Co do wersi motoszybowiec/szybowiec to zdecydowałem się że zrobie szybowca ale z myślą założenia w przyszłości silnika. Plany mam wydrukowane i sklejone. Z moich obesrwacji istnieje wiele planów do tego modelu a żaden nie jest idealny.

Zauważyłem pare niedociągnięć w tym planie ale będe się starał je dobrze rozwiązać.

 

Tu już pierwszy problem. Skrzynka sklejkowa jest grubsza od dwóch środkowych warstw depronu. Co tu zrobić?

post-16726-0-49010500-1425663902_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Według mnie na planach jest więcej warstw depronu, wygląda na 10. Tylko w miejscu gdzie jest rurka węglowa warstwy są jakby grubsze, może autor celowo nie naniósł granicy między warstwami aby rysunek był czytelniejszy.

 

Pozdrawiam Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zauwazyłem ale nigdzie na planie nie ma 10 warst tylko 8. Dwie środkowe wycinane i po trzy na boki. Ja już tego nie rozumiem :(


Andrzej, robie bez lotek. Wiem że wszyscy mówią że z tym lepiej ale mam lotki w moim piperku J3 z epp i wrażenia z lotu z lotkami są słabe. Ciężko się pilotuje i dużo to nie daje :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, przpraszam, widocznie patrzałem gdzie indziej. Tu lepiej widaćbluguppy_diagram.pdf

Tu te warstwy środkowe są 3. Jedna normalna środkowa w której jest rurka węglowa i 2 po bokach trochę grubsze, według mnie są to 9mm.

Napisz jak umiesz rozwiązanie jak to wykonać bo ja juz tego nie rozumiem :mellow:. Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.